Na topie

GTA 5 rozeszło się w 52 milionach egzemplarzy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Ostatni raport finansowy firmy Take-Two nie mógł obyć się bez informacji dotyczących największego hitu studia Rockstar.

GTA 5 gra

AA

Informowaliśmy dziś o bardzo dobrej sprzedaży Dying Light. Polska produkcja trafiła do rąk 4,5 miliona graczy i skoro uznać to za sukces to jakimi słowami określać należy sprzedaż, jaką generuje Grand Theft Auto V?

Ostatni raport finansowy firmy Take-Two nie mógł obyć się bez informacji dotyczących największego hitu studia Rockstar. Wprawdzie z różnymi przygodami, ale Grand Theft Auto V trafiło w końcu również na PC i tym samym dostępne jest obecnie na 5 najważniejszych platformach, z jakich korzystają gracze. Wyniki sprzedaży musiały być zatem świetne i takie właśnie są, chociaż może i to słowo nie do końca oddaje zainteresowanie, jakie budzi Grand Theft Auto V.

Wspominana produkcja rozeszła się bowiem w 52 milionach egzemplarzy. Liczba ta obejmuje sprzedaż gry w wersji cyfrowej oraz egzemplarze pudełkowe, które wysłane zostały do sklepów.

Nie jest to zatem rzeczywista sprzedaż, ale wątpliwe aby w sklepowych magazynach zalegało wiele zapasów Grand Theft Auto V. Poza tym gra cały czas zyskuje nowych sympatyków, ponieważ jeszcze w lutym mówiliśmy nie o 52, ale 45 milionach egzemplarzy, które trafiły do sprzedawców.

Źródło: vg247, gamespot

Odsłon: 6776 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. cbool333
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-05-20 14:15

    Rozumiem, że to łączna liczba a ile na samym PC się sprzedało?

    Skomentuj

    1. Lightning
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-05-20 19:42

      Uwierz mi, ta liczba nie będzie się wiele różnić. Sam miałem gigantyczny problem z zakupem pudełkowej wersji GTA V, ponieważ po niecałym tygodniu nawet w sklepach Empik czy Komputronik nie można było kupić tej gry.

      Skomentuj

    2. Makkk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-05-22 12:49

      Skoro w lutym tego roku sprzedaż wynosiła 45 milionów, czyli daleko po premierze na PS4 i Xone i jeszcze dalej po premierze na PS3 i X360, gdzie dzisiaj jest to liczba 52 milionów, można założyć, że na PC sprzedało się mniej-więcej 6 - 7 milionów egzemplarzy.

      Skomentuj

  2. actchris
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2015-05-20 14:15

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Co wy za bzdury piszecie, GTA jako seria rozeszła się do tej pory w 52 mln sztuk a nie samo GTAV.

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-05-20 14:26

      No wlaśnie nie. Coś ci się pomyliło.

      Skomentuj

      1. actchris
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-05-20 14:47

        Macie rację, wczoraj czytałem gdzieś że całość GTA poszła w 52mln. Mój błąd...

        Skomentuj

    2. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-05-20 14:35

      W 2013 roku cała seria przekroczyła 150 milionów sztuk. Myślę, że teraz spokojnie możemy mówić o jakichś 200 milionach. ;)

      Skomentuj

  3. k3m0t
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-05-20 14:33

    A ja kupilem i do dnia dzisiejszego ten shit mi nie działa. Zatrzymało się na aktualizacje jedna za drugą. dokładnie przy 353MB. I błąd. Pozostałe aktualizacje przeszło. Pierwszy oryginał z którym takie problemy mnie spotkały.

    Skomentuj

    1. Sn1PeR
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-05-20 14:46

      Tak się kończy, jak ludzie nie potrafią obsługiwać własnego komputera i systemu... Nie chcę robić reklamy, ale znajdź sobie forum o gta five i tam znajdziesz rozwiązanie problemu, bo nie jesteś jedyny.

      Skomentuj

        1. domi675
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2015-05-20 15:48

          I płaczesz, bo nie masz modów -,-

          Skomentuj

        2. bandan
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-05-20 16:20

          I płaczesz że gra tnie bo czasem klatki spadają poniżej 20..

          Skomentuj

      1. k3m0t
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2015-05-20 16:03

        A co to za g**** które po zainstalowaniu nie potrafi zadziałać? Po drugie robiłem inne konto z nowym nickiem. Wtedy przeszło dwie aktualizacje, lecz trzeciej nie chce przejść. Dla mnie to jest g*** nie GRA. ROKSTAR tak zbiedził tą sprawę że śmiech na sali. Ja osobiście nie mam pomysłu co dalej zrobić. A co do umiejętności, nie każdy jest informatyk. Bo wyraźnie jest dużo grzebania by zadziałało. Najśmieszniejsze jest to że na piracie gram bez problemu. Jeden crack i po problemie.

        Skomentuj

    2. Lightning
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-05-20 19:45

      Powiem tylko, że sam nie miałem żadnych problemów z box-ową edycją (tylko jedna płyta instalowała się po 20 min.)

      Skomentuj

  4. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-20 14:47

    Tera maja tyle,że mogą uzywać zamiast sraj taśmy.

    Skomentuj

  5. zed76
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-20 16:47

    Tez kupiłem płyte i co po 6 płycie zwis wiec musiałem pociągnąć z serwrera łącze 100 mb i transfer 3.5 mb na sekundę żenada .Gra super ale obsługa klienta tragiczna zero szacunku dla pojedynczej osoby więc nie mogą się dziwić co do piractwa . To samo Wiedźmin grafikę pogorszyli i wymagają od klientòw zaufania, przynajmniej bez drm jest mozna pobrać z torrentów mam i7 4790K i 2xgtx 980 więc oczekuje że to wykorzystam

    Skomentuj

  6. victorator
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-20 16:58

    Oprócz błędu D3D i crashowania do pulpitu jest to zdecydowanie najlepsza gra na PC jaka powstała.

    Skomentuj

    1. Lightning
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-05-20 19:47

      I tak konsolowcy będą nadal pisać, że 90% użytkowników PC to piraci ;)

      @victorator - nie mam najmniejszych problemów z tą grą. Przeszedłem 15%, wykonuję też misje poboczne.