Na topie

GTA V ma 4 lata i wciąż świetnie się sprzedaje

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Łącznie do sklepów trafiło już ponad 85 milionów egzemplarzy gry Grand Theft Auto V na PC i konsole. Rewelacyjny wynik!

  •  GTA V ma 4 lata i wciąż świetnie się sprzedaje
A A

Na rynku wciąż pojawiają się gorące nowości, o których jest głośno, ale tylko przez chwilę. Tymczasem gdy gra jest naprawdę dobra, będzie się doskonale sprzedawać przez lata. Doskonałym przykładem na to jest Grand Theft Auto V.

Firma Take-Two pochwaliła się najnowszymi wynikami finansowymi, z których wynika, że do sklepów trafiło już 85 milionów egzemplarzy GTA 5. To o 5 milionów więcej niż pół roku wcześniej. Niezłe tempo jak na grę, która na rynku zadebiutowała we wrześniu 2013 roku (w wersjach na Xbox 360 i PlayStation 3), następnie w 2014 roku doczekała się wersji na Xbox One i PlayStation 4, a w 2015 – na PC.

Co oznacza taki nakład? Czyni on z Grand Theft Auto V najlepiej sprzedającą się grę w Stanach Zjednoczonych i najlepiej sprzedająca się grą Take-Two w historii – zarówno ze względu na liczbę egzemplarzy, jak i wysokość przychodów. Dzieło studia Rockstar wyprzedziło też w globalnym rankingu sprzedażowym Wii Sports i tym samym wskoczyło na podium – tylko Tetris (z 1984 roku) i Minecraft mogą pochwalić się większą liczbą egzemplarzy.

Nie jest tajemnicą, że Grand Theft Auto V sprzedaje się tak dobrze przede wszystkim za sprawą rewelacyjnego GTA Online. Firma Take-Two dodała nawet, że sieciowa „odsłona” gangsterskiej gry akcji zaliczyła właśnie swój najlepszy kwartał.

Źródło: VG247, Take-Two

Odsłon: 5018 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

  1. DanyGee
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-11-08 10:31

    Dbają, to mają - proste ;)

    Skomentuj

  2. rTech
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 10:55

    Jest to jedyny producent gier, którego cenię

    Skomentuj

  3. sabaru
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-11-08 11:05

    Niech podadzą ile się sprzedało kopii a nie ile wysłano do sklepów. Ja zrobię grę i wyślę do sklepów 10 milionów kopii. Wynik zapiera dech w piersiach no nie. A odnotowane mam że sprzedało się tylko 10 tysięcy kopii. Gdzie tu sens i logika.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-11-08 11:11

      Co nie znaczy gra jest świetna. Nawet GTA SA nie jeden dzisiejszy tytuł bije na głowę.

      Skomentuj

    2. KORGAN
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-08 11:12

      Jeżeli tyle trafiło tzn. że takie jest zapotrzebowanie.

      Skomentuj

    3. galka
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-08 11:44

      W paragony ludziom mają patrzeć? Sklepy nie biorą mnóstwa towaru, bo tak, teraz minimalizuje się stany magazynowe. Gdzie w Twoim komentarzu sens? Gdzie logika?

      Skomentuj

    4. Namtih
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-08 14:23

      Gdybyś nie wiedział, to wydając grę na konsolę musisz zapłacić Microsoftowi lub Sony z góry - kasę od każdej sztuki i to nie 5 $
      bez względu na to czy uda Ci się ją sprzedać!! Więc oblicz sobie czy Twój plan ma sens ekonomiczny ;)

      Skomentuj

  4. KORGAN
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 11:11

    GTA 5 to bardzo dobra gra. Patrząc na to jakie gry ostatnio dostają 8-9/10 to takie GTA 5 powinno dostawać 12/10 :D.
    Dla mnie jednak SAN ANDREAS i VICE CITY są lepszymi częściami.
    W tej chwili nie widzę godnego rywala dla Rockstara. Myślałem, że nasi REDZI powalczą z nimi, ale robią taki cyrk z CYBERPUNKIEM, że coś czuje że tylko WIEDŹMINA potrafili zrobić.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-18 11:40

      Ja bym jej dał 9/10 co najwyżej.

      Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 11:24

    Singleplayer - fajny, ciekawa historia, wypełniony otwarty świat

    Multiplayer - mogli by bardziej dopracować, szczególnie system poczekalni / dołączania bo masakra, i też anty-cheats

    Skomentuj

  6. galka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 11:43

    -

    Skomentuj Historia edycji

  7. xchaotic
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-08 11:45

    Mogliby dac jakies DLC z fabula. Online za bardzo nie mam ochoty grac...

    Skomentuj

  8. patol1984
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 17:01

    Nie znam nikogo kto by tego nie ograł, nawet kobiety w to grają.
    A dwa, że gry jakoś nie poszły do przodu z grafiką przez te 4 lata, nawet przy najnowszych produkcjach GTA 5 nadal wygląda dość świeżo ;d