• benchmark.pl
 • E3
 • E3 2016: Gwint: wiedźmińska gra karciana - wielu na to czekało
Gry

E3 2016: Gwint: wiedźmińska gra karciana - wielu na to czekało

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2016-06-13

Wiedźmin 3: Dziki Gon oferował mini-grę Gwint. Teraz pojawi się ona jako samodzielny tytuł.

Targi E3 2016 bez polskich akcentów? Na szczęście nie. CD Projekt RED pokusiło się o zapowiedź produkcji, która wiele osób zainteresuje - Gwint: wiedźmińska gra karciana.

Zapewne domyślacie się o co chodzi. Grający w Wiedźmin 3: Dziki Gon sporo czasu spędzili w wewnętrznej mini-grze Gwint. Szybko padły sugestie, iż dobrze byłoby wydać ją jako samodzielny tytuł. Proszę bardzo. Tym właśnie jest Gwint: wiedźmińska gra karciana.

W porównaniu do pierwowzoru pojawić ma się kilka nowych elementów, zmieniona zostanie szata graficzna. Co ciekawe, bawić będzie można się nie tylko w sieci, ponieważ przygotowana zostanie kampania.

„Zagraj w ulubioną grę mieszkańców wiedźmińskiego świata! GWINT to pole dynamicznych starć i szybkiej walki. Aby wygrać będziesz musiał użyć swojej intuicji, taktyki przy dobieraniu kart i umiejętności improwizacji. Rozegraj swoją partię na polu bitwy podzielonym na trzy rzędy. Oprócz potężnych bohaterów, mistycznych zaklęć i umiejętności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa i zadecydować o losach bitwy, najważniejszym Twoim sprzymierzeńcem będzie przebiegłość. Dwukrotne zwycięstwo podczas trzech rund oznacza sukces.”

Gwint: wiedźmińska gra karciana wydany zostanie na PC oraz Xbox One. Na oficjalnej stronie gry zapisać można się już do beta testów.


Źródło: Gwent

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jasny GWINT! Toć to pokur*waezja :DDD
 • avatar
  To była kwestia czasu
  Ludzie się domagali (tak samo z Battlefield 1!)
 • avatar
  PC i XOne? Serio? Liczyłem na wersję na smartfony... Niewydanie tej gry na urządzenia mobilne to zmarnowanie potencjału. Na dobrą sprawę Gwinta to nawet na przeglądarkę by mogli zrobić.
 • avatar
  Ja chcialem tak jak jest w black flag, grasz na telefonie a kasa w wiedzminie sie zgadza
 • avatar
  PC i XOne? Serio? Liczyłem na wersję na smartfony... Niewydanie tej gry na urządzenia mobilne to zmarnowanie potencjału. Na dobrą sprawę Gwinta to nawet na przeglądarkę by mogli zrobić.
 • avatar
  Na androida taką grę mogli wydać a nie na kompa... jak już siedzę przy kompie to wole w poważne gry pograć.
  Zaloguj się
 • avatar
  Szybko pały! szybko szybko hahah czytać dokładnie redaktorzy przed wypuszczeniem ;) pozdrawiam