Na topie

Krótka historia serii Galaxy Note, która wreszcie wraca do Polski

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Ostatnim modelem z powodzeniem sprzedawanym w Polsce był Galaxy Note 4. Nic dziwnego, że na Galaxy Note 8 czekało spore grono osób.

  • Krótka historia serii Galaxy Note, która wreszcie wraca do Polski
A A

Wczoraj wieczorem zaprezentowany został Galaxy Note 8. To flagowy model, a więc już samo to nadawało premierze dużego znaczenia. Dodatkowo mamy tutaj jednak do czynienia z kilkoma smaczkami, które skłaniają do małego powrotu w przeszłość.

O nowym modelu napisaliśmy już wiele w relacji z premiery. Specyfikacja wypada tu znakomicie, co nikogo raczej nie dziwi. Seria Galaxy Note narodziła się w 2011 roku i od samego początku określana była mianem tej, która powstała z myślą o wymagających użytkownikach. Wystarczy zresztą przypomnieć, że jej pierwszy przedstawiciel posiadał między innymi 5,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz i kamerę 8 Mpix.

Robiło to wrażenie. Oczywiście przez lata, wraz z rozwojem technologii, seria szybko ewoluowała. Pewne elementy zawsze były jednak niezmienne. Producent pozostał wierny głównym założeniom. To przede wszystkim wsparcie piórka S Pen, duże wyświetlacze, nastawienie probiznesowe czy funkcje zwiększające produktywność.

Galaxy Note infografika
86% użytkowników kocha swoje urządzenie z serii Galaxy Note. Wyniki ankiety robią wrażenie. Ciekawe, jakie znaczenie ma tutaj to, że przeprowadzał ją sam producent...
[kliknij, aby rozwinąć i powiększyć grafikę]

Kolejni przedstawiciele Galaxy Note cieszyli się bardzo dobrymi opiniami, także w Polsce. Problem w tym, że na naszym rynku jako ostatni z powodzeniem sprzedawany był Galaxy Note 4. W 2014 roku.

Później producent zdecydował się ograniczyć dostępność Galaxy Note 5, a o losach Galaxy Note 7 i jego wycofaniu ze sprzedaży słyszał chyba każdy chociaż trochę interesujący się branżą mobilną.

Galaxy Note 4 i Galaxy Note 8
Galaxy Note 4 i Galaxy Note 8

Widać zatem jak na dłoni, że w przypadku naszego rynku przeskok będzie bardzo duży - z Galaxy Note 4 na Galaxy Note 8. Przynajmniej w teorii. A jak wygląda to w praktyce? Pod względem stylistyki różnice są bardzo duże, a o specyfikacji najwięcej powie poniższa tabela.

Model Galaxy Note Galaxy Note 4 Galaxy Note 5 Galaxy Note 8
Rok premiery 2011 2014 2015 2017
Wymiary (wy/sz/gł) 146.9 x 83 x 9.7 mm 153.5 x 78.6 x 8.5 mm 153.2 x 76.1 x 7.6 mm 162.5 x 74.8 x 8.6 mm
Waga 178 g 176 g 171 g 195 g
System operacyjny (na starcie) Android 2.3.5 Android 4.4  Android 5.1.1 Android 7.1.1
Ekran » 5,3"
» 800 x 1280 px
» Super AMOLED
» 5,7"
» 1440 x 2560 px
» Super AMOLED
» 5,7"
» 1440 x 2560 px
» Super AMOLED
» 6,3"
» 2960x1440 px
» Super AMOLED Infinity Display
Procesor » 2 rdzenie
» Exynos 4210
» 4 / 8 rdzeni
» Exynos 5433 / Qualcomm Snapdragon 805
» 8 rdzeni
» Exynos 7420
» 8 rdzeni
» Samsung Exynos 8895 / Qualcomm Snapdragon 835
Pamięć » RAM: 1 GB
» Wbudowana: 16 / 32 GB
» Slot kart microSD
» RAM: 3 GB
» Wbudowana: 32 GB
» Slot kart microSD
» RAM: 4 GB
» Wbudowana: 32 / 64 / 128 GB
» RAM: 6 GB
» Wbudowana: 64 / 128 / 256 GB
» Slot kart microSD
Bateria 2500 mAh 3220 mAh  3400 mAh 3300 mAh
Aparat / kamera » 8 Mpx (tył)
» 2 Mpx (przód)
» lampa LED
» autofokus
» geotagging
» nagrywanie 1080p
» 16 Mpx (tył)
» 3,7 Mpx (przód)
» lampa LED
» autofokus
» geotagging
» OIS
» nagrywanie 4K UHD
» 16 Mpx (tył)
» 5 Mpx (przód)
» lampa LED
» autofokus
» geotagging
» OIS
» nagrywanie 4K UHD
» 2x 12 Mpx (tył)
» 8 Mpx (przód)
» lampa LED
» autofokus
» geotagging
» OIS
» nagrywanie 4K UHD
Internet » 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n

» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 
 » 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
» dual SIM (opcja)
» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
» dual SIM (opcja)
Dodatkowe funkcje » rysik » rysik
» czytnik linii papilarnych
» rysik
» czytnik linii papilarnych
» rysik
» czytnik linii papilarnych
» skaner tęczówki oka
» wodoszczelność (IP68)

Wiemy, że znajdują się wśród Was osoby, które korzystały lub korzystają z przedstawicieli serii Galaxy Note. Który model użytkowaliście jako ostatni? I przede wszystkim, czy planujecie przesiadkę na Galaxy Note 8?

Źródło: inf. własna, Samsung

Odsłon: 3989 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. kero8
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-08-24 09:12

    Mam Galaxy Note 1 i Galaxy Note 4. Ósemka dla mnie odpada ze względu na brak możliwości wymiany akumulatora, zakrzywiony ekran i cenę.

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-24 09:35

      Skoro masz/miałeś 2 czemu nie zaznaczyłeś odpowiedniej opcji w sondzie?

      Skomentuj

      1. kero8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-24 22:31

        Właśnie zagłosowałem :)

        Skomentuj

    2. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-24 13:28

      Też mam Note 4 i też na razie wzbraniam się przed kolejnymi modelami właśnie z powodu niewymiennej baterii. Jak w N9 wprowadzą coś wartego przesiadki - może w końcu się skuszę. Na razie N8 odpada.

      Skomentuj Historia edycji

      1. ElFi_
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-24 13:50

        A ja 4 lata używam Note II i wciąż lata na oryginalnym akumulatorze. Psujecie te akumulatory czy jak?

        Skomentuj

        1. ncc1701
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-24 14:25

          No cos z tymi bateriami od Note 4 tez jest nie tak. Pierwsza dzialal u mnie 2,5 roku. Druga (oryginalna od Samsunga) jakies 6-7 miesiecy. Az nie chcialem wierzyc ze to bateria, ale zaczal stopniowo wylaczac sie przy 20% baterii, potem 30-35-az doszlo powyzej 50%... Bateria po wyjeciu byla tez jakby troche spuchnieta... Coz - teraz od 2-3 miesiecy jest 3 bateria.
          Gdyby nie bateria, to trudno sie w sumie do Note 4 przyczepic nawet dzisiaj.

          Note 8 nie kupie z powodu zaokraglonych krawedzi ekranu - nie odpowiada mi to po prostu i tyle. Poza tym - jesli brac pod uwage korzystanie z rysika tez byloby lepiej gdyby cala powierzchnia akranu byla plaska a nie zaokraglona po bokach... Moze czas przerzucic sie na iPhone?...

          Skomentuj

          1. Tomasz Słowik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-24 20:19

            Po dwóch latach wymieniłem baterię w Note 4 i różnica w czasie pracy wynosiła jakieś 30%, a bardzo dbam o akumulatory.

            Skomentuj

          2. grzegi221
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-27 01:28

            Brat ma też note4 i też na 3, tylko że 2 była nieorginalna, ale zgłosiłem ja na gwarancję i mi oddali pieniądze.

            Skomentuj

        2. kero8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-24 22:32

          W Note 1 siedzi trzecia (dwie spuchły) , a w Note 4 od prawie 2 lat pierwsza.

          Skomentuj

  2. czarnobrody
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-24 09:50

    A jakbym powiedział, że Note 4 jest ładniejszy niż Note 8 to mnie wyśmiejecie?

    Skomentuj

    1. Tomasz Duda
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-24 09:54

      To jest po prostu twoja opinia. Jeśli się ktoś nie zgadza, to jego sprawa.

      Skomentuj

  3. snake2oo7
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-24 10:20

    historia serii note od samsunga a note 2 i 3 jakos nie widze. mialem 1. byl dobry. potem 2. byl lepszy. 3 przeskocyzlem i mam teraz 4... swoje juz przezyl ale nie zmienie go i bede naprawiac pomimo tego ze z kazda aktualizaacja cos z funkcjonalnosci zabiera co bylo fajnie dzialajace i przydatne...

    Skomentuj

    1. olaf_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-24 10:42

      typowy szajsung - pogarszają działające sprzęty, by ludzie kupili nowe. Dlatego ich nie lubię.

      Skomentuj Historia edycji

    2. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-24 13:30

      No właśnie... też mi coś brakuje Note 2 i Note 3 w zestawieniu. :/

      Skomentuj

  4. BluePandoraBox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-24 16:11

    mam Note Edge, czyli Note 4 z zakrzywionym z jednej strony funkcjonalnym ekranem na 160 pikseli

    co mnie wq... w moim fonie
    - pełnoekranowe reklamy które testował szmatsung i które co jakiś czas wracają
    ale to pikuś
    - najgorsze że po wszystkich aktualizacjach potrafi się zawiesić aplikacja telefonu, no rzesz......
    czyli wszystko działa prócz podstawowej funkcji - DZWONIENIA,
    wcześniej nie miało to miejsc ale od jakiś 2 miesięcy co jakiś czas się zdarza !@#$%^&*
    - bateria również mi zdychała mimo że było jeszcze niby 30% zapasu, lecz udało im się to chyba rozwiązać, teraz trochę chodzi poniżej tych 30% lecz nieproporcjonalnie krócej niż pomiędzy np. 60 a 30 %, kupiłem nową ale jeszcze jej nie używałem skoro ta trzyma nadal 3-4 dni gdy mało używam fona

    fon który na starcie kosztował 899€ i takie cyrki!!!!!
    to co będzie po dwóch latach w N8? rysik będzie uciekać na nogach a ekran się rolować? :P


    Note 4 również występował w wersji dual-SIM, tak jak Note Edge i Note 5 choć nie były te wersje u nas dostępne, także poprawcie tabelkę
    N8 dual-SIM zapewne również nie będzie u nas osiągalny a mimo to umieściliście!!!

    Skomentuj

  5. IksKwadrat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-24 20:45

    Nie podoba mi się ta moda na zaokrąglanie rogów. Przecież mniej widać na tym niż na ekranie prostokątnym i dodatkowo front wygląda po prostu źle imho.

    Skomentuj

    1. kero8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-24 22:35

      Zgadzam się. Moim zdaniem obudowa note4 tylko bez przycisku frontowego była by ok. Płaski ekran obniżył by koszt. Mogliby dać w Europie wersję dual sim. No wymienny akumulator kosztem wodoszczelności.

      Skomentuj

  6. grzegi221
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-27 01:39

    według mnie note4 (alpha) jest według mnie jak narazie najładniejszy tel. S8 zrobilo na mnie wrazenie (chciałem po premierze s8'ki kupić s7'ke), i tym mnie samsung kupił, ale i tak o niebo lepiej wygląda note 4. Bym chciał zobaczyć nota 4 w odświeżonej wersji. Metalowa ramka+plastik stylu o tej emitacji skóry naprawdę mi się podoba.