Smartfony

HTC U11 vs Galaxy S8+ - porównanie szybkości działania

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2017-07-16

Specyfikacje smartfonów HTC U11 i Galaxy S8+ wyglądają bardzo podobnie. Czy można zatem spodziewać się równic w działaniu?

HTC U11 i Galaxy S8+ to jedne z najlepszych i jednocześnie najwydajniejszych flagowców. Zastanawialiście się nad zakupem jednego z nich i chcielibyście wiedzieć, który działa szybciej?

W benchmarkach obydwa smartfony wypadają doskonale, co z racji specyfikacji dziwić jednak nie może. Smartfony wyposażone są w procesory Qualcomm Snapdragon 835 (Galaxy S8+ na wybranych rynkach napędza Exynos 8895 Octa), 4 GB RAM oraz pamięć UFS 2.1.

Różnice znajdziemy natomiast w oprogramowaniu. HTC U11 korzysta z Androida 7.1, podczas gdy na Galaxy S8+ preinstalowano Androida 7.0. Producenci zastosowali jednocześnie autorskie nakładki graficzne. Teoretycznie to zatem te elementy wpływać powinny na drobne rozbieżności w szybkości działania. Czy tak się dzieje?

Sprawdziła to redakcja PhoneBuff, która przygotowała niejako standardowe już dla siebie wideo. Na HTC U11 i Galaxy S8+ uruchamiane było kolejno wybrane aplikacje. Operację powtórzono dwa razy. Jak myślicie, który smartfon wypadał lepiej? Obstawiajcie, a poniżej znajdziecie odpowiedź.


Zarówno HTC U11 jak i Galaxy S8+ przewinęły się już przez naszą redakcję. Jeśli jesteście zainteresowani większą dawką informacji na ich temat to zapraszamy do recenzji.

Źródło: PhoneBuff

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wszystko super ale cena z d***!
  Zaloguj się
 • avatar
  Kozojebca psuje efekt, nie mogłem skupić się na filmie...
 • avatar
  Kozojebca psuje efekt, nie mogłem skupić się na filmie...
 • avatar
  Cztery reklamy w jednym niusie lol. Benchmark przechodzi samego siebie :E
 • avatar
  Wszystko pięknie jednak jakość wykonania HTC i support zniechęca. Kolejna sprawa to design, który wiadomo jest kwestią gustu więc jak dla mnie to S8. Bez + bo za duży ;)
 • avatar
  Ceny nowych tel rosną stale co nowy model to wyższa cena np S8 ponad 3000 za to ma się komputer nie warto a jak upadnie polowe tyle naprawa głupota zbijanie kasy na ludziach .
 • avatar
  Wszystko fajnie ale w u nas mamy dostępny model z procesorem Exynos a nie Snapdragon. Nawiasem mówiąc ten sam Pan zrobił porównanie tych dwóch procesorów w S8/S8+. Exynos wygrał, niewiele ale zawsze.