Tablety

HTC Vertex: wydajny tablet z Nvidia Tegra 3 i ekranem 10.1" w produkcji - przecieki

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2012-07-16

HTC wraca na rynek tabletów?

W sieci pojawiły się informacje dotyczące tabletu HTC Vertex, który będzie prawdopodobnie próbą umocnienia pozycji tajwańskiego producenta w sektorze tych mobilnych urządzeń.

HTC swój pierwszy tablet wypuścił już dość dawno. Flyer okazał się urządzeniem całkiem przyzwoitym, choć nie pozbawionym wad i w ogólnym rozrachunku nie przyniósł sukcesu na miarę oczekiwań. Poza nim w portfolio tego producenta znajdziemy jeszcze model Jetstream, którego do ideałów również nie można zaliczyć.

Bardzo dużym problemem w przypadku obu tych urządzeń była cena. HTC życzył sobie za swoje tablety sporych pieniędzy, przy jednocześnie dobrej, ale nie pozwalającej na tak wygórowane żądania specyfikacji. Vertex ma być jednak zdecydowanie wydajniejszy i wiele wskazuje na to, że producent chce tym razem uderzyć do grupy najbardziej wymagających użytkowników.

HTC Vertex tablet nvidia tegra 3 przecieki

Takie wnioski wysnuć można po zapoznaniu się z pierwszymi informacjami na temat nowego tabletu. W sieci znalazły się pierwsze wyniki jego wydajności oraz całkiem spora część specyfikacji.

Wedle ujawnionych informacji HTC Vertex napędzany będzie przez czterordzeniowy Nvidia Tegra 3. Poza nim urządzenie oferować ma między innymi ekran o przekątnej 10.1" i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz dwie kamery.

Prawdopodobna specyfikacja tabletu HTC Vertex:

HTC Vertex tablet specyfikacja wydajność przecieki

HTC nie składa zatem broni i prawdopodobnie doczekamy się premiery kolejnego tabletu tej firmy. Specyfikacja wygląda dość dobrze, problemem może okazać się zatem tylko cena.
 

Więcej o tabletach:

Źródło: phonearena, slashgear

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Błąd jest w tekście powinno być do grupy a nie do grypy, to nie gripex a tablet:)
  Zaloguj się
 • avatar
  co to jest 'proftolio' ? :>
 • avatar
  poprawka 'protfolio'
 • avatar
  specyfikacja nie powala, a cena pewnie bedzie wysoka jak większość produktów HTC, ale za to na pewno bedzie dobrze wykonany
  Zaloguj się