Na topie

HTC Vive wkrótce w sprzedaży - poznaliśmy (wysoką) cenę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gadżety

HTC Vive to jedne z ciekawszych gogli wirtualnej rzeczywistości. Ich cena wygląda niestety mało zachęcająco.

HTC Vive

AA

Na targach MWC 2016 nie mogło zabraknąć HTC. Tajwańczycy chwalą się jednak nie tylko smartfonami. W Barcelonie po raz kolejny przypomniano o goglach HTC Vive. Wreszcie poznaliśmy szczegóły ich dostępności.

Konsumencka wersja HTC Vive trafi do przedsprzedaży już 29 lutego. Dostawy realizowane będą jednak z zauważalnym opóźnieniem - od 1 kwietnia. Tego samego dnia rozpocznie się także pełna dostępność produktu.

Nieoficjalne informacje sugerowały, że za omawiane urządzenie zapłacić trzeba będzie sporo. Teraz tylko to potwierdzono - cena HTC Vive wynosić ma 799 dolarów.

“Od samego początku, dzięki pionierskiej roli HTC, system Vive wyznaczał nowe standardy dla wirtualnej rzeczywistości. Od kiedy rok temu zaprezentowaliśmy światu system HTC Vive, niestrudzenie pracowaliśmy z Valve aby dostarczyć Wam najlepsze rozwiązanie do wirtualnej rzeczywistości. Prezentując konsumencką wersję HTC Vive, realizujemy naszą wizję wirtualnej rzeczywistości, umożliwiając ludziom na całym świecie doświadczenie prawdziwego, głębokiego VR, który rozpala wyobraźnię i naprawdę zmienia świat.” – Cher Wang, prezes zarządu i CEO, HTC


Na starcie oczekiwać możemy ponad 40 aplikacji wykorzystujących technologię VR oraz dwóch gier pozwalających od razu rozpocząć przygodę ze światem wirtualnej rzeczywistości: Job Simulator od Owlchemy Labs oraz Fantastic Contraption od Northway Games.


 


Źródło: HTC, youtube

Odsłon: 4987 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Ryuhoshi
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-23 11:46

  Od początku było wiadomo że będzie droższy od Oculusa. Biorąc pod uwagę niewiele niższą cenę OR to i tak nie jest tak źle.

  Skomentuj

 2. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2016-02-23 11:48

  Może jest drożej ale, po pierwsze HTC/Valve od początku mówili że nie będzie tanio ponieważ oni chcą nam dać najlepsze doświadczenie VR. Po drogie w przeciwieństwie do Oculus'a zamiast pada od XOne dostajemy te 2 kontrolery przystosowane do VR (które trzeba będzie kupić osobno do Oculus'a a pewnie będą kosztować dużo wiecej niż 50$) i do tego "czujniki" ruchu. Nie można zapominać że przy Rift'cie możemy tylko siedzieć i się rozglądać a Vive pozwala nam oprócz tego poruszać się jeśli mamy odpowiedni pokój/salon.

  Co i tak nie zmieni faktu iż większość z nas poczeka na spadek ceny do jakiś rozsądnych poziomów albo i nawet na 2 generacje. Zastanawia mnie również co ile lat (miesięcy?) będą wydawane kolejne wersje. Z jednej strony technologia Idze do przodu i karty graficzne wymieniamy co 1-2 generacje ale ekrany zmieniamy raz na kilka lat, a nie wyobrażam sobie kupna nowego Oculus'a czy Vive za 3K PLN co roku.

  Skomentuj

 3. AlexBe
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2016-02-23 12:21

  Też bym ponarzekał na cenę tego ustrojstwa (bo fajne) , ale jak czytam że ludzie potrafią dać trzy i pół tysiąca za telefon , to ta cena nie wydaje mi się już zbyt wygórowana :P

  Skomentuj

 4. misiofazi
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-02-23 12:22

  Spece od marketingu wmawiają nam, że kolejny gadget jest nam potrzebny do życia.
  Ale jak kogoś stać to proszę bardzo. Pomysł fajny ale urządzenie tego typu na kablach? To jakieś nieporozumienie.

  Naprawdę ciągle zarzucani jesteśmy jakimiś gadgetami smartwatch, google glass itp wszystko jest fajne tylko czemu nikt nie pochyli się nad zasilaniem tych urządzeń.

  Myślę że gdyby nad tym problemem pochylili się tacy giganci jak LG Samsung Apple itd to dawno problem byłby rozwiązany tylko po co tworzyć coś co ma długa żywotność lepiej za rok wcisnąć nowy model

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!