Na topie

Huawei P10 Lite już oficjalnie - ekran 5.2", 4 GB RAM i procesor Kirin 658

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Huawei

Słabszy (bo nie mniejszy) brat Huawei P10 doczekał się oficjalnej zapowiedzi.

  • Huawei P10 Lite już oficjalnie - ekran 5.2
A A

Nie jest tajemnicą fakt, iż wiele smartfonów poznajemy na długo przed ich zapowiedziami. Podobnie stało się z Huawei P10 Lite, o którym już od kliku dni wiedzieliśmy niemal wszystko. Drobne wątpliwości wyjaśniły się teraz, kiedy producent przedstawił urządzenie oficjalnie.

I tak, dopisek Lite nie oznacza, iż mówimy o mniejszych (względem Huawei P10) rozmiarach. Huawei P10 Lite wyposażony został w ekran o przekątnej 5,2 cala. To panel IPS o rozdzielczości Full HD.

Względem flagowca spadała za to wydajność. W przypadku Huawei P10 Lite mówić trzeba bowiem już nie o procesorze Kirin 960, ale Kirin 658 (Kirin 655 o nieco podniesionym taktowaniu). Podobać może się jednak obecność aż 4 GB pamięci RAM i systemu Android w wersji 7.0 Nougat z EMUI 5.1.

Huawei P10 Lite

32 GB pamięci wewnętrznej rozszerzyć można będzie o kartę microSD. Opcjonalnie zamiast niej da się zamontować drugą kartę SIM. Nie zabrakło łączności NFC i czytnika linii papilarnych, a bateria cechuje się pojemnością 3000 mAh (niektóre przecieki sugerowały 3100 mAh).

Specyfikacja techniczna Huawei P10 Lite:

  • system operacyjny Android 7.0 Nougat z EMUI 5.1
  • 5,2-calowy ekran IPS 2.5D o rozdzielczości 1920x1080 pikseli
  • ośmiordzeniowy procesor Kirin 658
  • 4 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 12 Mpix f/2.2 i przednia 8 Mpix
  • Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE
  • czytnik linii papilarnych
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 3000 mAh
  • wymiary 146.5 x 72 x 7.2 mm

Huawei P10 Lite wyceniony został na 349 euro. Nie mamy jeszcze informacji o dacie debiutu w Polsce oraz cenie w złotówkach. Można jednak przypuszczać, że będzie to około 1 500 złotych.

Źródło: phonearena

Huawei P10 Lite

Cena od 1 489 do 1 499

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 5131 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-18 09:18

    Jeszcze pół roku i telefony lite uboższe wersje topowców
    będą na premierę po 2000zł

    Skomentuj

    1. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-18 09:36

      Całe szczęście nikt nie zmusza ludzi do kupowania telefonów za 1500 zł i więcej. Dla mnie te telefony mogą kosztować i po 4000 zł - zwisa mi to :D

      Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-18 10:53

    Co mogę robić na telefonie za 4000zł a nie mogę na tym za 1000? Bo nie widzę sensu wydawania aż takich pieniędzy.

    Skomentuj

    1. vincentlaw
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-18 12:26

      Kilka rzeczy by się znalazło. Możliwe, że nie pograsz w gry w pełnej krasie bądź też płynnie. Spora szansa, że nie posłuchasz muzyki w dobrej jakości gdyż nie ma wbudowanego DACa bądź też nie weźmiesz z nim kąpieli gdyż nie ma IP68. Jeśli jednak wszystko co byś chciał robić możesz osiągnąć z tańszym sprzętem to po prostu ten droższy nie jest Ci potrzebny. Zupełnie innym tematem są oczywiście ceny, które są zauważalnie wyższe, ale to w dużej mierze przez wysoki kurs dolara, który niczego nie ułatwia nam w polsce.

      Pozdro :)

      Skomentuj

      1. niewczascoprobo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-03-18 13:11

        nie kąpiel z telefonem ? haha żenada nie potrzebne
        nigdy nie miałem awarii telefonu bez zamoknięcie czy coś takiego
        słuchanie muzyki ? raczej nigdy jadąc samochodem słucham z radia z telefonu w sumie w ogóle idąc pieszo gdzieś olewam muzę
        granie w gry na telefonie ? daaaj spokój nie mam 13 lat

        Skomentuj

        1. suprafull
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-03-18 14:44

          Ja tak samo. Osobiście nigdy nie kupie tel droższego niż 1000zł. Mam xiaomi note 3 pro i prędko go nie zmienię, gdybym nie zniszczył swojego g2 nadal bym na nim siedział

          Skomentuj

        2. suprafull
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-03-18 14:44

          Ja tak samo. Osobiście nigdy nie kupie tel droższego niż 1000zł. Mam xiaomi note 3 pro i prędko go nie zmienię, gdybym nie zniszczył swojego g2 nadal bym na nim siedział

          Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-18 16:28

    @vincentlav no widzisz podałeś takie nieistotne zastosowania, gry, nie gram, muzyki nie słucham mam mp4, kąpiel? Do łazienki idę wziąć prysznic a nie siedzieć na telefonie. Ale jeśli ktoś tego potrzebuje to ok niech wydaje te tysiące ale do dzwonienia wysyłania sms, sprawdzenia e-maila wystarczy tańszy:)

    Skomentuj

  4. mariuszwf
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-18 18:37

    Nie dziwie się że Ci g2 wysiadł jak na nim siedziałeś.

    Skomentuj

  5. sampras
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-19 17:06

    i dlatego takie firmy jak xiaomi będą szły w górę :) Ta tendencja spadnie, tylko kwestia czasu. W umie to jabłko zapoczątkowało taki trend, jednak jak to w naturze bywa, musi być równowaga ;)
    Pozdrawiam!

    Skomentuj

  6. sampras
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-19 17:06

    i dlatego takie firmy jak xiaomi będą szły w górę :) Ta tendencja spadnie, tylko kwestia czasu. W sumie to jabłko zapoczątkowało taki trend, jednak jak to w naturze bywa, musi być równowaga ;)
    Pozdrawiam!

    Skomentuj

  7. speedy9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-20 11:35

    Huawei Nova z większym ekranem, zmienionym CPU (o podobnej wydajności) i +1GB RAM?