Klawiatury

Nowa klawiatura gamingowa HyperX Alloy Core RGB to ciekawa „membranówka”

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2018-11-06

Po kilku modelach mechanicznych w ofercie producenta pojawiła się wreszcie klawiatura membranowa. Oto co konkretnie charakteryzuje urządzenie o nazwie HyperX Alloy Core RGB.

Mechaniczne klawiatury do gier marki HyperX cieszą się dobrą sławą. Nie wszyscy gracze jednak są chętni, by wydawać tak duże pieniądze na tego typu urządzenie. Dlatego też gamingowa „córka” Kingstona postanowiła wprowadzić na rynek swoją pierwszą „membranówkę”. Jej nazwa to Alloy Core RGB.

Od swoich sióstr HyperX Alloy Core RGB różni się przede wszystkim tym, że jest to klawiatura membranowa, a nie mechaniczna, a więc między innymi cichsza. To jednak oczywiście nie koniec listy jej cech charakterystycznych. Warto też zwrócić uwagę na wieloklawiszowy anti-ghosting i key rollover oraz obecność specjalnego trybu „Game”.

HyperX Alloy Core RGB wygląd

Producent twierdzi, że wśród atutów tego modelu wymienić należy również dużą wytrzymałość. Chodzi nie tylko o to, że rama jest dodatkowo wzmacniana, ale też o odporność na przypadkowe zalanie. Inżynierowie HyperX nie zapomnieli także o dodatkowych przyciskach multimedialnych.

Klawiatura gamingowa musi mieć podświetlenie. W przypadku tego modelu można liczyć na 5 stref, 6 trybów i 3 poziomy jasności. Producent postarał się też o charakterystyczny pasek świetlny umieszczony w górnej części urządzenia. – „HyperX Alloy Core RGB to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy szukają stylowej i wydajnej klawiatury w przystępnej cenie”, zapewnia.

Dodajmy więc, że cena klawiatury HyperX Alloy Core RGB to 259 zł. Rynkowy debiut urządzenia został zaplanowany na 12 listopada.

Źródło: HyperX, Monday

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Dodajmy więc, że cena klawiatury HyperX Alloy Core RGB to 259 zł."
  Mizernie to wygląda.
  Kailh wprowadził fantastyczne switche Low-Profile, które z powodzeniem mogą zastąpić klawiatury membranowe w kwestii feelingu i ciszy.
  Za troszkę więcej można nabyć bądź zrobić samemu klawiaturę na switchach Silent; Cherry, Gateron, która nie będzie posiadała okropnej wady membranówki - gumowych kopułek.
  Ich żywotność jest naprawdę kiepska, odczuwająco zmienia się feeling najczęściej używanych klawiszy, już przez pierwsze miesiące.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jeśli to klawiatura gamingowa to po co:
  - blok numeryczny ( mam w swojej i nie pamiętam kiedy używałem tych klawiszy )
  - podświetlenie ( zupełnie nie potrzebne do grania )
  - mały enter ( to można przeżyć :) )
  To byłby hit i zapewne kupiłbym taką klawiaturę gdyby spełniała dwa powyższe punkty...! :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Moglaby byc dobra ale maly ENTER dyskwalifikuje ta klawiature bo do niczego nie bedzie sie nadawac!!!
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Skąd takie ceny tych klawiatur?
  Zaloguj się
  -1