Na topie

IEM przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: e-Sport esl Intel Extreme Masters 2018

Firma Intel, ogłosiła, że przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang odbędzie się turniej Intel Extreme Masters w tym samym mieście.

 • IEM przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang
A A

Wejście e-sportu na stadiony jest tylko kwestią czasu. Kolejny ważny krok w tym temacie został podjęty przez firmę Intel, która ogłosiła, że przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pyenogchang odbędzie się turniej Intel Extreme Masters.

Współpraca pomiędzy Intel, a MKOI zaowocowała zorganizowaniem w Korei rozgrywek w StarCrafta II oraz w grę Steep™ Road to the Olympics, będącą oficjalnym tytułem Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Gregory Bryant, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Client Computing Group w Intel Corporation powiedział: Intel od ponad dekady przesuwa granice esportu, a naszym celem jest wprowadzenie tej dyscypliny na największe areny światowego sportu. Przełomowy turniej Intel Extreme Masters w Pjongczangu postrzegamy jako kolejny ważny krok, który daje jeszcze większej grupie fanów na całym świecie szansę przeżycia emocji związanych z esportem.

Dumne z udziału w projekcie jest też studio Blizzard. Mike Morhaime, CEO i współzałożyciel Blizzard Entertainment na temat całego przedsięwzięcia wyrażał się bardzo pozytywnie.

Seria StarCraft odegrała fundamentalną rolę w rozwoju esportu, więc jesteśmy szczególnie zaszczyceni, z obecności gry StarCraft II w Pjongczangu, Jest to wspaniała okazja, aby połączyć esport z największą międzynarodową rywalizacją sportową i jesteśmy dumni, że najlepsi gracze StarCraft II na świecie nam w tym pomogą.

W turnieju będzie mógł wziąć udział każdy za sprawą globalnych eliminacji internetowych rozpoczynających się już w listopadzie. W grudniu w Pekinie odbędą się dodatkowo eliminacje na żywo mające na celu wyłonienie najlepszego gracza z Chin, który będzie reprezentował swój kraj w Pyeongchang. Nad organizacją każdego z etapów będzie czuwać wieloletni partner firmy Intel – ESL, tworzący największe turnieje e-sportowe na świecie. Intel zaś zatroszczy się o sprzęt, czyli wydajne procesory Intel® Core™ i7, jak również komputery wykorzystywanych w transmisjach z IEM oraz kompletną infrastrukturę chmury obliczeniowej.

Poza organizacją turnieju Intel zadba także o atrakcje multimedialne w wiosce olimpijskiej głównie za sprawą gry Steep Road to the Olympic Winter Games Pyeongchang 2018. W związku z tym tytułem będzie stworzony osobny turniej w którym miłośnicy Igrzysk Olimpijskich będą mogli powalczyć o tytuł mistrza.

Miłośnicy e-sportowych rozgrywek będą mogli śledzić przebieg turnieju na platformie cyfrowej Olympic Channel, a także za pośrednictwem dodatkowych kanałów, które zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości, podobnioe jak szczegółowa data wydarzenia.

Odsłon: 3009 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. rlistek
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-11-06 16:15

  Aha... czyli turniej w martwą grę, która dodatkowo dla ludzi z ulicy będzie czarną magią i jakąś popierdółkę udającą tradycyjny sport, o której nikt w esporcie nawet nie słyszał. Nice. Widzę, że ten komitet to ma łeb na karku.

  Skomentuj Historia edycji

   1. rlistek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-06 18:07

    Co z tego, że każdy zna? Quake'a też każdy zna, a turnieje ogląda 1000 osób.

    Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!