Internet

Ile zarabia youtuber? W Polsce średnio 9200 zł

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-09-26

Na YouTube da się dobrze zarobić, choć osiągane kwoty mogą się mocno różnić. Średnio jednak youtuber w Polsce kończy miesiąc z 9 tysiącami na plusie.

Nie wiedzieć czemu zarobki są w Polsce tematem tabu. (Uogólniając) jesteśmy bardzo zainteresowani tym, ile zarabiają inni, ale sami nie jesteśmy chętni, by się tym chwalić. Dla „ciekawskich” zbawieniem mogą być jednak (częściowo) anonimowe ankiety – taka jak ta przeprowadzona przez Gethero i APYnews, a odpowiadająca na jedno z najczęściej zadawanych w Internecie pytań: „ile zarabia się na YouTube?”.

Przepytano ponad 100 youtuberów, prowadzących różnorakie kanały z różnorakimi treściami. Analiza podanych przez nich odpowiedzi pozwoliła ustalić, że średni miesięczny zarobek twórcy (bez dochodów AdSense) wynosi 9181 złotych, ale ponad połowa respondentów notuje zarobki z przedziału 1000-5000 złotych. Najlepiej zarabiają lifestyle’owcy i warto zwrócić uwagę na to, że różnice w zarobkach mogą być ogromne (nie tylko ze względu na liczbę subskrybentów, ale też właśnie np. tematykę)

Twórcy najwięcej zarabiają na lokowaniach produktów i kampaniach marketingowych – prawie 3 na 4 youtuberów, którzy wzięli udział w badaniu, odpowiedziało twierdząco na pytanie „czy podejmujesz współpracę z markami?”. Dodajmy, że za jednorazową akcję twórca inkasuje przeważnie od 1500 do 29 000 złotych. Więcej szczegółów możecie poznać, oglądając infografikę poniżej:

youtuberzy infografika

Źródło: APY News

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  A ile zarabiają politycy? (nic nie robiąc)

  Może ich przebadajcie.

  Patologia PL YT typu absta to dno dla gimbazy, jedni warci drugich. Niech kręcą liczniki ile chcą, skoro to ich cel życia bycia idiotą z cyferkami na plecach.
  Odpowiedz
 • avatar
  Zasada Pareto wiecznie żywa ;)
 • avatar
  "Nie wiedzieć czemu zarobki są w Polsce tematem tabu."
  To standard światowy - jakby się autor trochę orientował to by wiedział, że nikt przy zdrowych zmysłach(szczególnie jeśli zarabia sporo) nie udziela takich informacji na świecie - ujawnianie swoich dochodów to proszenie się o nieszczęście (szantażyści, złodzieje, oszuści itp).
  Odpowiedz
 • avatar
  Więc nie ma co się dziwić że tak skomlą o łapki, suby i komentarze
 • avatar
  taka ciekawostka, z 1 mln wyswietlen dostaje sie ok 400 dolarow
  Odpowiedz
 • avatar
  Uwielbiam określenie "Średnio"

  Prosty przykład bezsensu takich porównań i uśredniania wszystkiego.

  Do szkoły chodzi dwoje dzieci. Jedno przychodzi głodne i nic nie je w szkole. Drugie, ma na drugie śniadanie 2 bułki. Średnio każde dziecko zjadło jedną bułkę...

  Ehhh średnio... średnio to widzę...

  Jeśli tylko uczciwie zarabiają niech zarabiają. W inny wypadku trzeba zostać politykiem, politycznym zausznikiem, kapusiem lub bawić się jak to faceci w watykańskich kieckach. U nich zawsze siana jak lodu.
 • avatar
  Ogolnie to te kwoty sa na podstawie tego co youtuberzy powiedzieli i nie wiadomo czy to prawda - moze zarabiaja duzo wiecej albo duzo mniej.
 • avatar
  96% ADSENSE bzdury
  Odpowiedz
 • avatar
  No dobra, ale kogo to obchodzi?
  Odpowiedz
  -3
 • avatar
  Ranking zDupy. Zarobki zależą od bardzo wielu czynników a te prawie 10k zł to pewnie średnia z TOP100 polskiego yt gdzie taki Rezi, Blow czy abstra inkasują po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i zawyżają średnią
  Odpowiedz
  -4
 • avatar
  To do tej średniej chciałbym dobić :) Dokładne zestawienie zarobków polskich i zagranicznych YouTuberów udało mi się zebrać tutaj https://jaksierozwijac.pl/jak-zarabiac-na-youtube/