Na topie

Instagram ma 800 milionów użytkowników

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Facebook Instagram

Instagram to nie tylko najpopularniejsza foto-usługa społecznościowa, ale też serwis mogący pochwalić się jedną z największych społeczności w sieci.

Instagram ma 800 milionów użytkowników

A A

Instagram powiększa swoją bazę użytkowników w bardzo szybkim tempie. Z najnowszych danych wynika, że każdego miesiąca z tego serwisu internetowego korzysta 800 milionów osób.

Mało tego – każdego dnia w serwisie loguje się pół miliarda użytkowników. Dla porównania: w przypadku największego rywala, czyli Snapchata, liczba ta wynosi jedynie 173 miliony. Wygląda więc na to, że Instagram jest bardziej lubiany i dynamiczniej zyskuje popularność (nawet pomimo tego, że część funkcji wprowadził dopiero po swoim konkurencie).

Kolejne wprowadzane funkcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Właściciele serwisu ujawnili, na przykład, że użytkownicy tworzą obecnie cztery razy więcej filmików niż rok temu. Czas spędzany na ich oglądaniu zwiększył się zaś o ponad 80 proc. Zuckerberga i ekipę cieszy też pewnie podwojenie liczby reklamodawców.

Wracając do liczby użytkowników, rośnie ona w niesamowitym tempie. Instagram może pochwalić się podwojeniem jej w dwa lata. Co więcej, ostatnia „setka” dołączyła w ciągu zaledwie czterech miesięcy. Zuckerberg wie jak to robić – pozostałe serwisy należące do jego firmy radzą sobie równie dobrze: Facebook ma 2 miliardy aktywnych użytkowników, a WhatsApp i Messenger – po 1,2 miliarda.

Źródło: TechSpot, inf. własna. Foto: StockSnap/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2456 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!