Na topie

Intel Core i9-9900K - opakowanie nowego procesora robi wrażenie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: Core i9 Intel Coffee Lake Procesory Intel Producenci: intel

Intel postanowił pójść w ślady AMD i przygotował nowe opakowanie dla swoich topowych procesorów. Będzie co postawić na półce!

  • Intel Core i9-9900K - opakowanie nowego procesora robi wrażenie
A A

Przed nami premiera procesora Intel Core i9-9900K, który ma zaskakiwać nie tylko wydajnością, ale też… nowym opakowaniem.

9900K to 8-rdzeniowy/16-wątkowy procesor pod LGA 1151. Standardowe taktowanie procesora to 3,6 GHz, ale w trybie Turbo Boost może ono wzrosnąć nawet do 5,0 GHz (a dzięki odblokowanemu mnożnikowi można je jeszcze samodzielnie podkręcić).

Oprócz tego udostępniono 2-kanałowy kontroler pamięci DDR4, 16 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) oraz układ graficzny UHD Graphics 630. TDP oszacowano na 95 W.

Intel Core i9-9900K - oferta sprzedaży Amazon

Nieoficjalnie wiadomo, że sklepowa premiera procesora została zaplanowana na 19 października (zadebiutuje on razem z modelami Core i5-9600K i Core i7-9700K). Układ już pojawił się w ofercie sklepu Amazon – zaskoczyła nas nie tylko cena (582,50 dolary), ale też nowy wzór opakowania. Czyżby Intel zapatrzył się tutaj w konkurencyjne modele Ryzen Threadripper?

Źródło: Tom’s Hardware

Odsłon: 8532 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Zobacz w marketplace

  1. Carius
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-01 17:36

    Myślę mocno nad zakupem 9700K lub 9900K, bo to w moim przypadku zakup na lata. Obecnie wystarcza mi i5 6600K, ale powoli zaczyna się dławić, a nowe i9 to na prawdę zakup na wiele lat dla gracza, o ile potwierdzi się lutowana czapka, bo z Intelem nigdy nic nie wiadomo.

    Pytanie tylko, jak poradzi sobie z OC procesora nowa gama płyt głównych, które jak wiadomo miały mieć ogarnięte na nowo sekcje zasilania.

    Poczekamy na testy, bo na ten moment zarówno cena jak i wydajność to zwykłe gdybanie

    Skomentuj

    1. arnakus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-02 06:59

      Ja też tak myślałem kupując i7-7700K i płytę z Z270.

      Skomentuj

      1. wojciechu15
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-10-02 07:52

        Źle myślałeś niestety, ale to raczej problem twojej złej oceny sytuacji - jak by nie patrzeć kupiłeś 4c/8t czyli coś co intel klepał już siódmą generację, w dodatku po raz czwarty z glutem. Teraz nagle okazuje się, że masz dwa razy tyle rdzeni/wątków dwie generacje później. Inna sprawa, że 7700k nadal świetnie daje sobie radę i starczy jeszcze na długo, więc nie ma co psioczyć.

        Skomentuj

        1. Po1nter
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-10-02 13:42

          Mój pierwszy intel to był i5 3570k wystarczył chyba na 3,5 czy 4lata.

          i7 7700k mam już ponad rok więc liczę, że również starczy na 3,5 czy 4 lata. I jak na razie wychodzi na to, że zanim 6 i więcej rdzeni rozgości się w grach to z 1,5 roku jeszcze minie.
          Tak więc niema co panikować. Gdyby każdy z nas miał się zastanawiać kupować czy poczekać rok to byśmy nigdy nic nie kupili bo co roku nagle mamy rewolucję.

          Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-01 17:50

    To tylko opakowanie czym się podniecać?

    Skomentuj

    1. Halavin
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2018-10-01 18:34

      Można się podniecać na przykład jego ładnym wyglądem.
      Ja tam lubię jak rzeczy, które kupuje, są ładnie opakowane.
      Poza tym no... Intel musiał delikatnie odświeżyć swoje pudełka na procki po tym, jak AMD wsadziło swoje Threadrippery w te fikuśne i ultra ładne opakowania.

      Skomentuj

      1. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-10-01 23:19

        Ja wole produkty zapakowane w biodegradalny karton (w przypadku CPU wystarczałby kartonik). I tak te wszystkie pudełka trafiają ostatecznie na śmietnik...

        Żyjemy w dziwnych czasach, poczynając od pseudo-ekologów próbujących przeszkodzić w ratowaniu puszczy po ludzi chcących zaśmiecić ziemię nikomu nie potrzebnymi odpadami...

        Zawszę będę powtarzał że najczęściej najdroższy i najbardziej profesjonalny sprzęt jest zapakowany w zwykły brązowy karton bez żadnych toksycznych upiększeń i jakoś takie opakowania nie przeszkadzają w sprzedaży...

        Eh ten marketing, kiedy ludzie z AMD i Intela nauczą się że dzisiaj ludzie są na tyle inteligentni że kupując sprzęt patrząc na recenzje i wskaźnik opłacalności który strony takie jak benchmark lubią podawać, a nie na opakowanie? Chociaż co ja tam wiem...

        Skomentuj

        1. Kropeczka
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2018-10-02 07:21

          Brawa za poglądy !!!! Niestety dzisiaj ekolodzy i ekologia to rodzaj prostytucji raczej. Czemu tak myślę - ano tam gdzie rzeczywiście jest niszczona planeta - ekologów nie ma. Np. te wspomniane opakowania, produkty rozlatujące się tuz po gwarancji, setki takich przykładów.

          Tam gdzie są kamery, albo kasa, ekologów jest więcej niż tego co niby chronią...

          Skomentuj

          1. mesjan
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-02 10:01

            Polityka ekologiczna w Polsce działa od tyłka strony. Dlaczego nie ma podatku od produkcji nieekologicznych opakowań i ulg podatkowych za produkcję opakowań które można zdać do sklepu. Już nawet kilka liści sałaty potrafią w plastyk zapakować. A zwykłemu zjadaczowi chleba nie dość że każą to wszystko segregować to jeszcze podnoszą cenę za śmieci (gdzie tu logika).

            Skomentuj

          2. ammarmar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-03 03:10

            Najbardziej zabawne są pomysły typu recykling czy sortowanie śmieci.

            Pierwsza lepsza kopalnia produkuje więcej odpadów, które trafiają na hałdy niż duże miasto wojewódzkie produkuje śmieci.

            Sortowanie powinno jedynie oddzielać odpady niebezpieczne (rtęć, metale ciężkie, chemikalia itd) od reszty. Wszystko ponadto to marnotrawstwo.

            Podobnie wielbiciele opakowań wielokrotnego użytku, np. butelek, nie zdają sobie sprawy, że do ich ponownego użycia zużywa się więcej energii i różnych chemikaliow (butelki trzeba przecież umyć, odkazić itd) niż do wyprodukowania nowego. Tak, wyprodukowanie nowej butelki szklanej jest tańsze niż wprowadzenie używanej z powrotem do procesu produkcyjnego.

            Skomentuj

        2. r_e_s_e_t
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-02 19:00

          Kartonik i to tak nic w porównaniu do tego ile zasobów i energii jest marnowane na nienaprawialne produkty, o sztucznie ograniczonej żywotności. Np. płyty główne intela i nikomu niepotrzebne pseudo nowe generacje procesorów, które poza wyższym numerkiem mają 3% poprawioną wydajność. To dopiero jest kryminalne marnotrawstwo i generowanie gór złomu elektronicznego.

          Skomentuj

          1. ammarmar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-03 03:17

            To dlatego, że cała ekonomia jest nastawiona na narastającą konsumpcję. Nasze pokolenie ma już zaciągnięte kredyty, których spłacenie jest uzależnione od tego, że nasze dzieci i wnuki będą konsumować więcej niż my.

            To dlatego praktycznie każdy wyrób jest zaprojektowany tak, aby się popsuł po określonym czasie.

            Elektronika to dość szczególny przypadek, bo po prostu staje się przestarzała i utrzymywanie starego sprzętu jest po prostu nieekonomiczne (policz np. ile energii trzeba by zużyć mając do dyspozycji komputery z procesorami 286, żeby uzyskać moc obliczeniową dzisiejszych maszyn).

            Ale jest sporo rzeczy, które przy dzisiejszej technologii można by robić praktycznie niezniszczalne.

            Skomentuj

  3. Daj chipsa
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-01 18:45

    Jest postęp.

    Skomentuj

  4. ANATHEMA
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-10-01 18:55

    Kształt w sam raz aby to...kopnąć i nie oglądać więcej :)
    i10 będzie pewnie jeszcze bardziej okrągłe żeby łatwiej kopać.

    Skomentuj

  5. zajdi01
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2018-10-01 19:42

    Cena też robi wrażenie jeszcze większe :)

    Skomentuj

    1. rulax
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-02 07:26

      Bo płacisz dodatkowo za pudełeczko ;)

      Skomentuj

  6. Yukko
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-01 20:45

    Mogliby dać cyferki na każdą ze ścianek to by kostka K20 byłaby do gry.

    Niby opakowanie ładne tylko po co?

    Skomentuj

  7. n4zgul
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-01 21:09

    Gdzie niby jest ten procek na Amazonie ? bo nie widze.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-10-01 21:58

      Już ukryty, bo złamali NDA ;-)

      Skomentuj

  8. zimeq
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-02 06:32

    zaraz i intel i amd zejda z procesem technologicznym wiec moze byc spory skok wydajnosci za rok. do tej pory beda nas ladnymi opakowaniami kusic ; p

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-02 11:33

      Mnie tam mają tymi pudełeczkami ;p

      Skomentuj

  9. szydas
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-02 10:24

    Może jestem dziwny, ale mi wystarczyłoby zwykłe opakowanie z szarego kartonu, o ile zawartość byłaby warta wydanych pieniędzy. A przynajmniej tańsza o koszt takiego wydumanego pudełka.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-02 11:32

      No ja tam lubię na mojej szafce za plecami ustawić wszystkie "trofea" w postaci pudeł po sprzęcie. Szczerze mówiąc to jeszcze bardziej zachęciło mnie do kupna i9-9900k ;p

      Skomentuj

      1. almon
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-10-02 11:46

        No ja tak samo kupie ten procek tylko ze względu na to opakowani!

        Skomentuj

        1. Po1nter
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-10-02 13:44

          No to nieźle zabłysnąłeś.

          Skomentuj

          1. pytajnik87
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-02 14:59

            Kolega chyba nie zrozumiał sarkazmu ;/

            Skomentuj

  10. kiziamizia
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-03 07:24

    mam i7 950@4400 i tak jade na nim od 7-8lat i pytanie Czy jest sens teraz zmieniać całą platworme czy poczekać na jakąś rewolucje bo jak by niepatrzeć to cały czas ten sam procek( Core). Kompa uzywam przeważnie do podstawowych zadań gry, jakieś programy nic skomplikowanego więc pytanie czy ten i9 jest warty tej zmiany?

    Skomentuj

    1. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-03 11:43

      Nehalem akurat bardzo się różni nawet od 2gen. Sandy Bridge, ale od 2gen do 7gen praktycznie nic się nie zmieniło wydajnościowo. Jedynie 8gen daje jakieś uzasadnienie wymianie sprzętu. i9 jest już bardziej wielowątkowy więc jak ktoś nie potrzebuje tyle mocy, to szkoda zadowoli sie najnowszym i5 6c/6t. Do tego dochodzi jeszcze znacznie poprawione zapotrzebowanie na energię, które w przypadku i7 950 przemawia mocno na jego niekorzyść.