Na topie

Przyszłoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach z turniejem CS:GO o statusie Major

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: CS:GO e-Sport esl Producenci: intel

24 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizować o pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów oraz tytuł Mistrza Świata IEM.

 • Przyszłoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach z turniejem CS:GO o statusie Major
A A

Intel wraz z ESL, największą na świecie organizacją esportową, po raz kolejny zorganizują Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach. Przyszłoroczna edycja imprezy ma być najbardziej wyjątkową w historii, bo rozgrywki CS:GO otrzymały status Major Championship.

Przez trzy tygodnie — między 14 lutego, a 3 marca 2019 r. — 24 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizować o lwią część puli nagród o wartości 1 miliona dolarów oraz tytuł Mistrza Świata IEM:

 • 14-20 lutego: Podczas The Challengers Stage, 16 zespołów weźmie udział w kwalifikacjach odbywających się w ESL Arena w Katowicach.
 • 21-24 lutego: W czasie fazy The Legends Stage, najlepszych 8 drużyn fazy Challengers Stage i 8 najlepszych poprzedniego Majora będzie walczyć w play-offach na żywo przed ponad 1000 fanów zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).
 • 28 lutego - 3 marca: The Champions Stage będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, która odbędzie w legendarnym Spodku. To właśnie tam zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata.

IEM 2019 - CS:GO Major Championship

IEM Expo, czyli wiodące targi poświęcone esportowi, także w 2019 roku będą obecne w MCK. Po raz kolejny będą gościć najlepsze marki technologiczne oraz firmy spoza branży pragnące trafić do esportowej publiczności. Uczestnicy będą mogli w praktyce sprawdzić najnowsze technologie dla graczy komputerowych, jak również wziąć udział w otwartych turniejach i konkursach esportowych.

Tradycyjnie już, na odwiedzających będzie czekała gigantyczna strefa Intel Experience Area, prezentująca komputery z procesorami Intel Core i7 i Intel Core i9 8. generacji, które charakteryzują się wysoką wydajnością podczas grania, korzystania z VR, jak i tworzenia multimedialnych treści. Nie zabraknie też innych zaawansowanych technologii gamingowych Intela.

IEM 2019

"IEM Katowice stał się jednym z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie" - powiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. "Spodziewam się, że połączenie dziedzictwa IEM z powagą Mistrzostw Valve Major sprawi, że będzie to najbardziej widowiskowe wydarzenie IEM w historii."

"Intel Extreme Masters Katowice łączy najlepszych graczy, fanów i technologie, co roku przewyższając oczekiwania gamingowej społeczności”, powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu. "Podczas mistrzostw Valve Major w CS:GO w 2019 roku dostarczymy naszym fanom oglądającym rozgrywki na żywo oraz w internecie jeszcze więcej emocji — od elitarnego turnieju po najlepsze gamingowe technologie."

IEM 2019

Tegoroczną imprezę, w dwa weekendy odwiedziło ponad 169 000 uczestników. Transmitowano ją w 17 cyfrowych kanałach w 10 różnych językach. Łącznie w sieci stream z rozgrywek oglądano ponad 2 miliardy minut, co stanowi wzrost o 232% w porównaniu z IEM 2017. IEM 2019 będzie już 7. kolejną edycją IEM w Katowicach. IEM Expo był gospodarzem dwóch Mistrzostw Valve Major: w 2014 (EMS One Katowice) i 2015 (ESL One Katowice).

„Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od sześciu lat gościmy w naszym mieście największe w Polsce wydarzenia, a w trakcie jego trwania oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic, jako ośrodka, w którym stawiamy na nowe technologie i przemysł czasu spotkań. Katowice będąc istotnym punktem na światowej mapie esportu, rozwijają także inne inicjatywy związane z przemysłem gier komputerowych. W naszym mieście działa Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, a w salach koncertowych NOSPR można posłuchać koncertów z muzyką z najpopularniejszych gier Video Games Live. Kształcimy także graczy, tworząc dla nich specjalne profile w szkołach średnich, a uczniowie naszych szkół odnoszą sukcesy w dziedzinach robotyki i programowania”, mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Źródło: ESL

Odsłon: 3582 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. xchaotic
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-16 18:49

  Szkoda tylko ze juz tyle ludzi nie gra w CSa.
  Jeszcze rok temu sie zdzarzalo 800 - 900 tys a teraz max 300 tys

  Skomentuj

  1. tuptushaha
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-08-11 17:41

   Bzdura
   Wez sprawdz dane przed komentowaniem
   https://steamcharts.com/app/730
   dane mniej/wiecej podobne na przestrzeni kilku lat -Brawo dla zespolu STEAM!!
   jest ronica miedzy srednia a maxymalna liczba uzytkownikow.

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!