Na topie

Intel szykuje prezentację nowej generacji procesorów - czego możemy się spodziewać?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: Intel Ice Lake Procesory Intel Producenci: intel

Według nieoficjalnych przecieków, w grudniu producent ma zorganizować techniczną konferencję tylko dla zaufanych dziennikarzy.

  • Intel szykuje prezentację nowej generacji procesorów - czego możemy się spodziewać?
A A

Czekacie na nowe procesory Intela? Ostatnie generacje to właściwie odświeżanie starej mikroarchitektury Skylake, która swoją premierę miała już w… 2015 roku. Jest jednak szansa, że wkrótce poznamy szczegóły całkowicie nowej rodziny procesorów.

Jak donosi serwis AnandTech, 11 grudnia producent organizuje techniczną konferencję, na której ma zostać omówiona całkowicie nowa mikroarchitektura procesorów. W kuluarach mówi się o generacji Ice Lake i wdrożeniu 10-nanometrowej litografii, ale póki co jeszcze nie możemy potwierdzić tych informacji.

Konferencja będzie zamknięta dla postronnych osób, a zaproszenie podobno otrzyma(ła) tylko niewielka grupa dziennikarzy. Nie znamy też szczegółów na temat możliwości ujawnienia nowinek, ale przynajmniej cześć informacji zapewne przez pewien czas będzie objęta umową poufności.

Źródło: AnandTech

Odsłon: 5566 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-11-09 00:18

    +2 do defa
    +50 do ceny :)

    Skomentuj

  2. Vienio43
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-11-09 01:09

    Pewnie jak na razie niewiele mają,ale nagłośni się że zrobiono zamkniętą prezentacje dla kilku dziennikarzy,którzy nie mogą nic powiedzieć (klauzula) i akcje na giełdzie poszybują.

    Skomentuj

  3. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2018-11-09 03:44

    zrobią prezentację czegokolwiek, byle by mieć medialną odpowiedź na prezentację AMD.

    Skomentuj

  4. Zwis88
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-09 08:35

    No i ja się już pogubiłem, najpierw był sandy, potem ivy, potem haswell, potem intel zaczął pluć procesorami co rok nowa linia i ja już nie wiem co jest co XD

    Skomentuj

    1. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-09 09:38

      Ale od Sandy Bridge nic istotnego się nie zmieniło.

      Skomentuj

      1. roman106
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-11-09 13:29

        Pewnie przespałeś dodanie rdzeni.

        Skomentuj

        1. benutzer
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-11-09 20:24

          A to jakaś innowacja?

          Skomentuj

      2. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-11-09 16:06

        Untrue

        Skomentuj

        1. r_e_s_e_t
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-10 11:05

          A co konkretnie? 5% IPC przez 7 pseudo-generacji? Wymiana magistrali pierścieniowej na siatkową, która nic nie daje?

          Skomentuj

  5. Rafs0n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-09 09:05

    Jak się pajace opanują pod względem ceny to będzie można wtedy pomyśleć nad kupnem. Natomiast Ja zostanę przy AMD narazie(możliwość upgrade'u CPU do 2020). Kiedyś Intel jak dobrze pamiętam pierwszą podstawkę LGA czyli LGA775 tam to dopiero procków było(przez celeron do C2Q czy tych wersji Extreme) do kiedy nie zrobili lipy po 1155 bo na tych też można było dwie generacje bo Sandy i Ivy Bridge a teraz niby jest jedna podstawka ale chipsety nie obsługują nowych, starych zaraz będzie tak, że będzie pod ten dany segment CPU a wgl nie odpali i będą kazać płacić za update biosu jak będziesz chciał zmienić i3 na i5/7/9 żeby można było PC uruchomić xD

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-11-09 09:27

      przecież cena jest zwiazana z dostępnością a nie z tym ile intel sobie krzyczy per sztuke.

      Skomentuj

  6. Arqon
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-09 09:51

    Przydałaby się rewolucja na miarę C2D / 2500k & 2600k...

    Skomentuj

    1. rahl_r
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-11-09 10:54

      Chyba przespałeś trochę, taką rewolucję(skok wydajności nawet większy niż dawał 2600K) już mamy, nazywa się Ryzen 7 2700, a jak wolisz Intela i posiadasz dużo kasy to i7-9900.

      Skomentuj

      1. Vienio43
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-09 12:39

        Jaka to rewolucja ? Intela przycisnęło AMD to dołożył kilka rdzeni do procesora i tyle.

        Skomentuj

      2. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-11-09 14:04

        Tyle, że Ryzen to dalej dużo rdzeni, jak ktoś ma takie zastosowania, że mu zależy na dużej ilości rdzeni to spoko. Ale ogólnie szału nie robi. To po prostu całkiem spoko procesory. Rewolucja, ale tylko w skali samego AMD, bo można powiedzieć ze nie istnieli. Ale globalnie to niewiele zmieniło póki co patrząc na rynek konsumencki. Co z tego, że mogę mieć 32 rdzenie skoro mi one nie są potrzebne?

        Skomentuj Historia edycji

  7. BariGT
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-09 14:19

    Skylake-X miało być odświezone i lutowane ale tez skończylo sie na prezentacji...

    Skomentuj

  8. wolak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-09 14:42

    Hmm Coś Wiem, ale wam nie powiem, bo podobno -ale to nic pewnego -wiec kto wie może akurat.

    Skomentuj

  9. Pioyer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-09 15:04

    czego możemy się spodziewać? hmm braku dostepnosci i ceny +300% wiekszej ? :V

    Skomentuj

  10. DragonRed
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-11-09 17:02

    Niestety po pokazie jaki został zaprezentowany przez firmę AMD akcjonariusze Intela mają teraz ciepło pod sobą a grunt jest bardzo grząski.Teraz lider rynku musi pokazać na tym zamknięty posiedzeniu czy będzie dobrze i to słowo ma znaczenie.Oni nie są w stanie maksymalnej wydajności przeskoczyć tego co sobą prezentuje 14nm z kilkoma plusami.
    Udawanie lidera rynku skończy się w momencie premiery układów Zen 2 na rynku w 2019roku a do tego czasu mogą jeszcze jak oczywiście będą chętni przepłacać za gorszy towar kupować to co wyprodukują.
    Mnie nurtuje pytanie dlaczego AMD nie podało TDP Epyc 2 64r/128w jak już samo ujawnienie +100% wydajności na Watt mówi nam jakie TDP miał ten procesor , który jest tak szybki jak 2xEpyc 32r/64w.
    Intel widać po Cascade Lake AP wchodzi w sklejki a AMD robi krok w przód znajdując na swej drodze do Świętego Grala procesorów design , który może być przełomowy po raz kolejny dla nich.Jak oni potrafią być tak innowacyjni w tym co robią to Zen 5 *Zen 4 nie będzie ze względu na poglądy Azjatów stanie się kolejnym przełomowym krokiem dla architektury x86-64 a być może x86-128.
    Myślę , że za takim pomysłem budowy Zen 2 nie stali tylko pracownicy firmy AMD ale także Chińczycy dlatego powstała spółka joint-venture , w której AMD z Chińczykami może produkować CPU tylko na teren Chin.
    AMD jest mocno wspierane przez firmy z po za USA a na rynku zaraz się okaże jak uwielbiana firma taka jak Intel stacza się prawie do nicości.