Na topie

Intel rezygnuje z konferencji IDF - skupi się na mniejszych wydarzeniach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Wydarzenia

Kategoria: Komputery Ciekawostki Wydarzenia Producenci: intel

Profil firmy Intel zaczął zmierzać w kierunku nowych technologii, więc przyszła pora na zmianę sposobu komunikacji z zainteresowanymi.

 • Intel rezygnuje z konferencji IDF - skupi się na mniejszych wydarzeniach
A A

Coś się kończy, coś się zaczyna. Firma Intel zdecydowała, że już nie będzie organizować konferencji Intel Developer Forum, ale za to będzie się skupiać na mniejszych wydarzeniach o konkretnej tematyce… a przynajmniej takie ma w planach.

Konferencje Intel Developer Forum to już wieloletnia historia (pierwsze targi odbyły się w 1997 roku), która przyciągała największych entuzjastów nowych technologii. To właśnie na targach IDF pojawiały się największe nowości „niebieskich” - w 2003 roku zapowiedziano Pentiuma 4 Extreme Edition z pamięcią L3, w 2008 roku potężne, 10-rdzeniowe konstrukcje Nehalem, a w 2014 roku procesory Broadwell – pierwsze układy w 14-nanometrowej litografii. Można jednak odnieść wrażenie, że wraz z kolejnymi konferencjami producent kładł coraz większy nacisk na nowe technologie, a tematyka podzespołów schodziła na dalszy plan.

Kolejna konferencja IDF została zaplanowana na sierpień w San Francisco, ale Intel zdecydował, że się nie odbędzie i ogólnie rezygnuje z całego cyklu Intel Developer Forum. Co prawda oficjalny komunikat nie mówi zbyt wiele o powodach takiej decyzji, ale serwis AnadTech postanowił dopytać o ustalenia i dalsze plany. W ciągu ostatnich lat producent bardziej skoncentrował się na nowych technologiach związanych z danymi, więc konferencje IDF nie spełniały tutaj oczekiwań i zostaną zastąpione innym sposobem komunikacji – w planach są wykłady na konferencjach AI Day i Manufacturing Day, a także wystąpienia na imprezach firm partnerskich. Zamiast jednej konferencji „o wszystkim” planowane jest więcej imprez poświęconych konkretnym zagadnieniom. Czas pokaże czy taka zmiana wyjdzie na dobre.

Źródło: Intel, AnandTech

Odsłon: 2255 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. mrocznysedes
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-04-19 10:55

  Wcale im się nie dziwię. Nie ma sensu wydawać kasę na imprezę, na której co rok ogłaszali, że kolejna generacja ich procków będzie szybsza znów o całe 5%. Co i tak wszyscy od dawna wiedzą. ;-)

  Skomentuj

  1. Paweł Maziarz
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-04-19 11:13

   Poprawione

   Skomentuj

  2. Eternal1
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2017-04-19 13:11

   "Przeczytałeś" swój nick? Może też jest do poprawy?
   Chyba że jesteś SI z kryzysem tożsamości :)
   Pozdrawiam

   Skomentuj

    1. hexenisalive
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-04-19 23:19

     VHdvamFTdGFyYQ
     W sumie, to spodziewałem się czegoś takiego.

     Skomentuj

     1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-20 13:38

      Pewnie kolejne fake konto jakiegoś zbanowanego dzieciaka :D

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!