Na topie

Intel zwiększy dostępność procesorów Coffee Lake - będą składane w Chinach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: Intel Coffee Lake Procesory Intel Producenci: intel

Nowe procesory Intela spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, ale nie były tak dostępne jakby chcieli tego klienci. Teraz ma się to zmienić.

  • Intel zwiększy dostępność procesorów Coffee Lake - będą składane w Chinach
A A

Procesory Intel Coffee Lake zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez recenzentów, lecz nie obyło się tutaj bez komplikacji – zaraz po premierze pojawiły się problemy z dostępnością układów. Producent postanowił jednak zareagować na rosnący popyt i planuje zwiększyć dostępność nowych jednostek.

Do tej pory Intel korzystał z podstawowej linii montażowej procesorów w Malezji. Serwis AnandTech dotarł jednak do informacji, że nowe procesory będą również składane w zakładzie w Chengdu w Chinach. Początkowo będą to jednostki w wersji tray/OEM.

Czy Chińskie procesory będą gorsze? Ansolutnie nie. Jakiś czas temu Intel wdrożył program Copy Exactly! (CE!), który zakłada takie same technologie produkcji/składania dla wszystkich swoich zakładów. Oznacza to zatem, że układy z dwóch różnych fabryk nie powinny się różnić pod względem jakości.

Intel - informacja o produkcji procesorow

Procesory z Chińskiej fabryki powinny trafić na rynek 15 grudnia. Pochodzenie danej sztuki można sprawdzić na opakowaniu (jakby to kogokolwiek interesowało).

Źródło: AnandTech

Odsłon: 4488 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. kropak
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-11-20 08:08

    Ale te od chińczyka pewnie będą miał + 10 stopni więcej :D

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-20 12:22

      ta będzie pasta jeszcze niższej jakości w łączniku IHS - rdzeń

      Skomentuj

      1. Himoto
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-11-20 13:47

        gorszej jakości się już nie da, ale mogą zmniejszyć jej ilość o 50% w ramach oszczędności :P

        Skomentuj

  2. max-bit
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 09:06

    BZURA intel nie ma FAB-a 14nm w chinach !!!
    Pakowane w chinach tak
    FABy 14nm sa tylko w USA

    Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-11-20 10:18

      chyba nie, FAB 24 - 14nm jest też w Leixlip w Irlandii.

      http://images.dailytech.com/nimage/Intel_14_nm_Fabs_Wide.jpg

      https://www.techpowerup.com/179071/mass-production-at-intels-14-nanometer-node-begins-this-year

      Skomentuj Historia edycji

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-20 10:47

      pakowanie w chinach i testowanie co najwyzej. to wszystko.

      Skomentuj

  3. max-bit
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-11-20 09:07

    Assembled in China panie redaktorku znaczy ZŁOŻONE !!!

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-11-20 12:19

      "Serwis AnandTech dotarł jednak do informacji, że nowe procesory będą również składane w zakładzie w Chengdu w Chinach."
      Doprecyzowałem jednak informację, aby było dla wszystkich jasne.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2017-11-21 07:56

        to jeszcze błedy popraw bo artykuł wisi z nimi kolejny dzień.

        Skomentuj

  4. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-20 09:55

    same rdzenie są robione w fabach w usa, a w chinach czy malezji rdzeń jest jedynie pakowany do podstawki.

    po ruchu intela widać że amd nieźle depcze po piętach. spieszą się z produkcją, aby przed świętami zdążyć.

    problem z tymi prockami jest taki, że trzeba i tak kupić nową płyte z nowym chipsetem. ja się na to nie piszę. taka aktualizacja sprzętu, to jest kolejna płyta drukowana do przemiału. nie da się jej po prostu spalić, bo jest toksyczna, czyli truje środowisko.

    Skomentuj

  5. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-20 10:47

    Procesory są wytwarzane w Fabach a później przesyłane w różne miejsca do TESTOWANIA i SKŁADANIA (zakładanie heatspreadera bo testuje sie je za pomocą pinów pod heatspreaderem miedzy innymi).
    Jest to żmudny proces i dlatego miedzy innymi będzie robione to w chinach.
    Tak więc nie BĘDĄ PRODUKOWANE w chinach tylko testowane i pakowane.

    Serio tak ciężko jest w dzisiejszych czasach zrobić research zanim się cos napisze?

    Skomentuj

  6. xchaotic
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 10:52

    Jaki to ma sens produkowac rdzenie w USA/Irlandii i i wysylac do pakowania w Chinach?
    Po pierwsze czas, po drugie koszta. Chyba lepiej automatyczna linie produkcyjna zrobic w 'drogim' kraju?

    Skomentuj

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-20 14:43

      taki że w chinach jest na nie duży popyt to raz. A dwa że sprzedawanie chinom gotowych procesorów jest nie mile widziane(embargo na xeony) ale składanie na miejscu jest jak najbardziej politycznie poprawne :-)

      Skomentuj

    2. sambaverde
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-20 19:06

      Chodzi o kwestie podatkowe. Procesory "niekompletne" są wysyłane do Chin jako komponenty. Gdyby były "gotowe do sprzedaży" obłożone byłyby ogromnymi podatkami i możliwe, że blokowane embargiem technologicznym.
      Polityka i pazerność instytucji państwa zawsze stawia opór logice ;)

      Skomentuj

  7. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 11:01

    "chińskie procesory", "chińskiej fabryki".
    To chyba już nie omyłka, tylko trwałe uszkodzenie ROMu !

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-20 13:49

      o ile te "chińskie procesory" to przenośnia o tyle "chińska fabryka" to dość poprawne stwierdzenie, bo będą tam produkować opakowania do CPU :P.

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-20 22:37

        Chodzilo mi raczej o to, ze podalem poprawne sformulowania... bo w artykule sa BYKI - przymiotniki "chinskie" piszemy mala litera !!! AUTORZE !!! Nie dosc, ze ROM uszkodzony, to jeszcze czas dostepu ogromny...

        Skomentuj

  8. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 12:15

    tytuł jest tak specjalnie, żeby wyświetleń nabić.

    Skomentuj

  9. mgkiler
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-20 16:31

    A co z tymi prockami Intela 10nm dostępnymi pod koniec 2017 roku?

    Gdzie one są?

    Skomentuj Historia edycji

  10. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-21 07:55

    "Czy Chińskie procesory będą gorsze?"
    a dlaczego przymiotnik wielką literą?

    Przecież to aż w oczy szczypie.