Technologie i Firma

Inteligentny router 5G - Huawei NetEngine 8000

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-05-16

Huawei NetEngine 8000 to pierwszy inteligentny router obsługujący technologię 5G, przeznaczony do wykorzystania w sieciach metropolitalnych.

NetEngine 8000 – tak nazywa się pierwszy przeznaczony do sieci metropolitalnych inteligentny router obsługujący technologię 5G. Firma Huawei zaprezentowała go podczas Światowego Kongresu MPLS+SDN+NFV 2019, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Paryżu. 

Inteligentny router 5G stanowi odpowiedź firmy Huawei na wyzwania związane z popularyzacją sieci nowej generacji, z których do 2025 roku korzystać będzie 1,3 miliarda użytkowników, jak szacuje GSMA. Urządzenie to zostało zaprojektowane tak, by było w stanie zapewniać zróżnicowane usługi i obsługiwać bardzo dużą liczbę połączeń, a także by mogło rzeczywiście pomagać w budowaniu uproszczonej i inteligentnej sieci metropolitalnej.

Firma Huawei wyznaczyła trzy priorytety w temacie sieci metropolitalnych w erze technologii 5G i wszechobecnej chmury: uproszczenie sieci, inteligentna łączność i wysoka dostępność. NetEngine 8000 ma stanowić poważną pomoc, cechując się między innymi pojemnością 14,4T/slot, zagęszczeniem portów na poziomie 36 x 400GE lub 72 x 100GE, obsługą SRv6, bardzo szybką identyfikacją błędów oraz wydajnym zasilaniem i optymalnym rozpraszaniem ciepła.

„Lata doświadczenia w branży IP pozwoliły Huawei na innowacyjne opracowanie pierwszego w branży inteligentnego routera dla sieci metropolitalnych, który oferuje największą pojemność, gotowość do pracy w trybie SRv6 i inteligentną automatykę. Dzięki temu Huawei jest obecnie liderem w dziedzinie inteligentnych sieci IP” – podsumował Kevin Hu, President, Data Communications Product Line w Huawei.

Źródło: Huawei

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Ta firma jest tak przesiąknięta samym marketingiem, że w życiu żadnego ich sprzętu nie kupię, więcej ściemy niż prawdy
  • avatar
    Kupuję do domu ;0.
  • avatar
    to co powiesz o Apple? ;)