Na topie

Inteligentny rower z Alexą - czy to ma sens?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: CES 2019 rowery

Podczas targów CES 2019 odbędzie się oficjalna prezentacja Halfords Cybic Legend. To inteligentny rower oferujący dostęp do szerokiej funkcjonalności (dobrze znanej) asystentki głosowej imieniem Alexa.

  • Inteligentny rower z Alexą - czy to ma sens?
A A

Żyjemy w czasach, w których wszystko musi być „inteligentne” w technologicznym znaczeniu tego słowa. Taki też jest nowy rower Halfords Cybic Legend, który zostaje pokazany światu przy okazji targów CES 2019. Cykliści, którzy zdecydują się na jego zakup, będą dzielić go z Alexą.

Ten „inteligentny” rower (smartbike) trafi do brytyjskich sklepów latem. Cechuje go nowoczesna stylistyka, ale to, co najciekawsze drzemie jednak w innym miejscu. Otóż przy kierownicy pojawi się komputer pokładowy z dotykowym ekranem. Ten komputer dawać będzie dostęp do szerokiej funkcjonalności wirtualnej asystentki firmy Amazon, czyli właśnie Alexy. 

Głównym zadaniem Alexy w tym przypadku nie będzie odpowiadanie na (niejednokrotnie bardzo dziwne) pytania, lecz pomaganie w treningu. Między innymi przekaże statystyki (prędkość czy dystans), wskazówki z nawigacji i informacje o ruchu drogowym, po tym jak (za pomocą swojego głosu) poprosi ją o to cyklista. Pozwoli też na zmianę ustawień oświetlenia zewnętrznego. Oczywiście do tego wszystkiego potrzebne będzie połączenie z Internetem – albo przez WiFi, albo sieć komórkową.

Cybic Legend ekran

„Przewidujemy, że inteligentne rowery będą kolejną pożądaną grupą produktów wśród osób dojeżdżających do pracy. Technologia pomoże cyklistom w zdobywaniu informacji o ruchu drogowym, uzyskiwaniu szczegółowych wskazówek dojazdu, ustawianiu oświetlenia czy odtwarzaniu muzyki” – powiedział Andy Whitehall z firmy Halfords.

Choć wszystko to może brzmieć ciekawie i jest zgodne z obowiązującymi na rynku trendami, pytanie o to, czy głosowa asystentka, Alexa, w rowerze w ogóle ma sens, wydaje się całkowicie uzasadnione. Dlatego już teraz kierujemy je do Was… 

Źródło: Digital Trends, Pocket-lint

Odsłon: 2236 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!