Na topie

Polacy uwielbiają Internet mobilny

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Ciekawostki Internet

Stwierdzenie to nie jest przesadzone – z danych GlobalData wynika, że Polacy zajmują trzecie miejsce w Europie w rankingu „mobilnych internautów”.

Polacy uwielbiają Internet mobilny

A A

Chociaż maleje liczba powodów, by rozróżniać Internet mobilny i ten „standardowy”, na razie rzeczywiście taki podział istnieje. Ale czy wiecie, że Polacy są w czołówce tych, którzy najchętniej łączą się z siecią za pomocą 3G i 4G / LTE?

Tak wynika z raportu opublikowanego przez GlobalData. Odnajdujemy w nim informację, że przeciętny Polak w ciągu miesiąca wykorzystuje 3,7 GB Internetu od swojego operatora. To daje mu trzecie miejsce w europejskim rankingu – przegrywa tylko z typowym Austriakiem (5,7 GB) i Finem (13,3 GB). Średnia na Starym Kontynencie to zaś tylko 2,4 GB.

Co może zaskakiwać, Czesi, Holendrzy czy Niemcy wykorzystują 3 razy mniej danych od Polaków, a Słowacy – 4 razy. Liczby te mogą być wprawdzie niedokładne, ale postawiono na pewien kompromis. Jako że uwzględnione są wszystkie karty SIM, na wynik składają się też modemy LTE, jak również komórki osób pozostających offline. Inna sprawa, że w krajach takich jak Wielka Brytania czy Francja „negatywny” wpływ na wynik mają też urządzenia machine-to-machine.

Internet mobilny Europa

A wy korzystacie z Internetu mobilnego? Jeśli tak, to jaki miesięczny pakiet jest wam potrzebny?

Źródło: GlobalData, GSMArena, SpeedTest. Foto: younizealous/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2437 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Ersztek
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-12-06 14:33

    Orange 34 GB za 35 zł + darmowe rozmowy i SMS do wszystkich + 1 GB internetu za każdy kolejny miesiąc. Moim zdaniem nie ma lepszej oferty :)

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-12-06 15:09

      Play 100GB za 45PLN ;) I to na kartę

      Skomentuj

      1. Resonance
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-07 12:39

        O wow. Nie wiedziałem, że Play ma taką ofertę. A to masz w jakimś większym pakiecie na umowę? Obecnie korzystam ledwie z 30, ale chociaż jest ten +, że internet za granicą działa poprawnie.
        Ale taka ofertę to chyba do domu bym przytulił.... jakbym mógł ;]

        Skomentuj

        1. mati0706
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-12-09 14:24

          Dodajcie notkę, że Play traci zasięgi u innych operatorów, a co za tym idzie - zapomnijcie o przyzwoitym roamingu w mniejszych miastach/wsiach. Podobno Play coś kombinuje z Orange - informacja od konsultanta Play. Play + Orange ... dokończcie sami.

          Skomentuj

  2. Ligeza
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-12-06 14:35

    Nie ma się co dziwić. Wiele osób ma tragiczny internet adsl więc przerzuca się na LTE. Sam w tym miesiącu podbiłem trochę statystyki, bo kilka razy robiłem backup do chmury i nabiło mi już prawie 900GB w tym okresie rozliczeniowym. Użytkownicy T-mobile korzystając z braku limitów również przy 4K netfliksie nabiją niemałe transfery.

    Skomentuj

    1. x7nofate3
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-07 07:52

      900GB? Myślałem że ja dużo mobilnego Internetu.zużywa jak pobieram 150gb na miesiąc a tu 900GB

      Skomentuj

  3. davidoff
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-06 14:37

    miałem 8GB i mi wystarczał stykowo obecnie mam 12GB i myśle że zupełności mi wystarczy.

    Skomentuj

  4. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-06 16:33

    Bo w Polsce LTE to jeszcze stosunkowo nowa zabawka i cieszy...

    Skomentuj

  5. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-06 16:43

    TE FRANCUSKIE ZŁODZIEJASZKI NIC NIE INWESTUJĄ W ŚWIATŁOWÓD, kiedyś TP miała plany rozwoju inwestowała w światłowody i podłączała wsie i miasta, teraz banda złodziei wciska ludziom LTE stawiając RAKOTWÓRCZE NADAJNIKI POD SZKOŁAMI I naprzeciwko okien ludzi nie zdających sobie sprawy z zagrożenia, aby zasięg był jako taki moc przekracza wszelkie normy promieniowania! POLACY ZABIJAJĄ WAS I IDĄ NA ŁATWIZNĘ bo światłowód trzeba zakopać w ziemi a to kosztują a tak jeden maszt na full i tysiące klientów 1/10 umrze na raka ale kogo to obchodzi!

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-06 17:40

      "Do 2018 roku wedle strategii Orange.one w zasięgu internetu światłowodowego miało znaleźć się 3,5 mln gospodarstw domowych. Uaktualniona strategia zakłada dostarczenie łącza do 5 mln gospodarstw domowych do 2020 roku."

      https://www.spidersweb.pl/2017/09/swiatlowody-orange-ftth-inwestycje.html

      Skomentuj

    2. Jagar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-07 07:36

      Orange nie ma zamiaru inwestować w światłowody w miastach temat jest znany. Zrobił to tylko w większych miastach typu warszawa, wrocław itp. i to nie w całych. Ogólnie światłowodowe punkty dostępowe orange ma w całej Polsce postawione reszta nie należy już do nich tylko do dostawców lokalnych którzy będą chcieli wyłożyć kasę i zainwestować w poszczególnych powiatach.

      Skomentuj Historia edycji

  6. shoken
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-12-06 20:17

    A ja myśle sobie,po co komu jeszcze szybszy internet.Największą ilość danych jakąściągałem to było 64 Gb i to dawno temu w 2012r na internecie 8 MB/s.Wtedy to dla mnie był szybki net a teraz to mi wystarcza taki net co mogę obejrzeć film w FHD na yt.No a każde łącze mi to zapewnia.Plików dużych nie ściągam bo po co sobie zaśmiecać dysk jak są rozwiązania chmurowe czy prywatne serwery i łatwiej coś przerzućić z serwera na serwer niż na dysk swojego kompa.Ja tam nie marudze odnośnie szybkości internetu i nie jestem jakimś maniakiem co musi mieć światłowód.

    Skomentuj

  7. shoken
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-06 20:20

    No a teraz mam 30/30 symetryczne jedno łąącze domowe i drugie przez LTE jakieś 20/10 no i w tel mam jeszcze a2mobile i tam płace jakieś 20 zeta miesięcznie i spokojnie mi to wszystko do wszystkiego wystarcza.A jeszcze szybszy net no dajcie spokój.ja jeszcze pamiętam jak miałem pierwszą neostrade z prędkością 128 kb/s a teraz dzieci marudzą jak mają 10 mb/s.to jest już szybki net.

    Skomentuj

    1. head_charge
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-12-06 22:32

      Filmik z netflixa ciągnie minimum 5 mbit na Full HD, 4K to już minimum 8mbit w słabym bitrate. Więc takie łącze 16 mbit daje radę jak jesteś singlem. No i szlag mnie trafił jak takie Gears of War 4 pobierałem cały dzień. Więc nie pitol

      Skomentuj

      1. GodOfWAR
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-07 19:30

        Netflix ma tylko słaby bitrate...mydło.
        Chcesz jakości to tylko płytka, najlepiej UHD.

        Skomentuj

        1. head_charge
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-12-08 02:21

          każdy sensowny TV ci pokaże przepływ danych, na PC możesz wklepać polecenie .tak wogóle dzięki misiek. od kilku lat kupuję tylko blu-ray. uhd posiadam też od jakiegoś czasu. tylko wiesz powoli ciężko jest zmieścić kilkaset filmów na półkach. więc powoli stawiam na streaming. fajnie słuchać ludzi którzy najczęściej kupują niezłe tv i jadą przez lata na CDA.

          Skomentuj

  8. pscager
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-07 22:28

    Coś ucichło o 5G.