Na topie

iOS 10 już na ponad 2/3 urządzeń Apple

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Proces aktualizacji urządzeń Apple do iOS 10 postępuje bardzo sprawnie.

  • iOS 10 już na ponad 2/3 urządzeń Apple
A A

Z oczywistych powodów aktualizacje Apple iOS postępują zdecydowanie sprawniej niż ma to miejsce w przypadku systemu Google Android. Również najnowsza wersja systemu dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka bardzo szybko zwiększa swoje rynkowe udziały.

Z najnowszych danych wynika, iż Apple iOS 10 zarządza pracą już 66,7% urządzeń Apple. To wynik bezsprzecznie bardzo dobry, zwłaszcza, że proces wdrażania aktualizacji rozpoczął się 13 września. Nie umniejsza tego również fakt, że powyższe dane obejmują także najnowsze smartfony - iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Tempo adaptacji iOS 10 jest szybsze niż jakiejkolwiek z poprzednich wersji systemu. Zauważalny jest przy tym bardzo wyraźny „skok” po około 15 dniach od udostępnienia aktualizacji.

iOS 10 aktualizacja

Warto zaznaczyć, że przed rynkową premierą iOS 10 dominujący wtedy iOS 9 mógł pochwalić się udziałami na poziomie 88%. Zobaczymy, do jakiego wyniku dobije ostatecznie iOS 10.

Dla przypomnienia dodajmy, jakie urządzenia objęte są aktualizacją do iOS 10.

Macie już iOS 10 na swoim smartfonie lub tablecie? Jak wrażenia?

Źródło: 9to5mac

Odsłon: 5173 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. dividebyzero
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-14 17:16

    Po 15 dniach od 13 października? Back to the future :-D

    Skomentuj

  2. rqtdev
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-10-14 19:18

    A czy ktoś zastanawiał się: dlaczego ludzie tak chętnie aktualizują ten system? iOS 9 po kilka razy dziennie wyświetla centralnie na środku ekranu pytanie "czy chcesz zaktualizować do nowszej wersji"? Wyłączyć pytania nie można, więc człowiek zmęczony takim natręctwem w końcu kliknie "aktualizuj", czy tego chce czy nie, bo trudno w nieskończoność użerać się ze sprzętem.

    Skomentuj Historia edycji

  3. sirczarny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-14 20:13

    Tak, ale to nie trwa wiecznie ! :D , tak panowie i panie, jesli beda ci ciagle przypominac o tym, dajesz tak ( juz nie pamietam jakie okienko bylo pierwsze ) nastepne okienko bedzie czy akceptujesz warunki umowy mozesz dac tak albo nie, i dajesz nie.... i tak z hmm 20 -30 razy zrobilem i nagle... ciszaaaaa zero przypomnienia , apple sie poddalo :D i mam juz spokoj od bardzo dawna. moj ios to 9.3.5 :) trzeba byc tylko cierpliwym

    Skomentuj

    1. NexCare
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-16 03:57

      Psujesz im statystykę ! Nigdy nie będą mieli 100% :D

      Skomentuj

  4. baca130
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-14 21:02

    Jak z szybkością na 5s?

    Skomentuj

    1. piotrek211
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-10-14 22:20

      na iphone 5s,ios 10 zdecydowanie szybszy od 9.

      Skomentuj

      1. r_e_s_e_t
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-10-15 10:26

        Chyba jednak Ci przycina.

        Skomentuj

    2. piotrek211
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-14 22:20

      na iphone 5s,ios 10 zdecydowanie szybszy od 9.

      Skomentuj

    3. piotrek211
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-14 22:20

      na iphone 5s,ios 10 zdecydowanie szybszy od 9.

      Skomentuj

  5. kokosnh
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-10-14 22:21

    zajebiście, 4 letnie iphony dostają aktualizacje, do tego przebiega ona zajebiście sprawnie, a na androidzie cisza przy aktualizacjach 7.0

    Skomentuj

  6. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-10-14 22:38

    Porównajcie ilość telefonów aktualizowanych do IOS 10 a Androida. I co bida?

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-10-14 23:16

      Android to Google x dziesiątki producentów
      IOS to tylko Apple

      Skomentuj

  7. SweetBear
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-15 01:29

    Nie rozumiem newsa. iOS to nie Android. iOS to prawdziwy OS gdzie nie trzeba się zastanawiać nad updatem. Po prostu się to robi i jest się zadowlonym z nowego OS. Sam byłem hejterem Apple ale po przesiadce na iOS nie wrócę NIGDY do Andka. Szkoda, że iPhone 7 nie ma jacka. Może zrobią iPhone 7 SE z jackiem to kupię. ELOOOOSZKA!

    Skomentuj

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-15 22:41

      a teraz nam napisz jaki miałeś wcześniej telefon z androidem a wszystko będzie jasne.

      Skomentuj

  8. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-15 22:39

    Jeśli już porównujecie aktualizacje iOS vs Android to zastanówcie się co piszecie.

    Porównywać można tylko i wyłącznie Nexusy, no i jeszcze nadchodzącą linie Pixel.

    1. Aktualizacje są wydawanie w podobnej szybkości na Nexusy jak i Iphony.
    2. Problemy przy premierze kolejnych wersji się zdarzają się na obydwu systemach ale są szybko łatane aktualizacjami.

    Jak mi się chce śmiać jak ludzie porównują aktualizacje Iphone np. do Samsungów, LG, Sony czy innych. A najlepsze jest to że nie raz porównywane są modele ze średniej półki.

    Skomentuj

  9. Wasek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-15 23:18

    Z przykrością stwierdzam, że mój iPhone 5 nie radzi sobie z iOS 10. Zawsze aktualizowałem do najnowszego systemu zaraz po premierze i przy tym już nie wyrabia. Jest lepszy i sprawniejszy od poprzednika ale nie wyrabia już. Messanger włącza się jakieś 12 sekund. Jak kliknę podwójnie home button, przy samym messangerze włączonym to animacja - przejście do włączonych aplikacji wygląda jakby miała 10 fps max.

    Da się go jakoś przyśpieszyć czy muszę robić downgrade?

    //edit// Widzę na YouTube, że iPhone 5 normalnie działa na iOS 10. Czemu u mnie jest inaczej?

    Skomentuj Historia edycji

    1. aquadigger
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-16 10:50

      Spróbuj wgrać na czysto przez iTunes ;)

      Skomentuj

  10. Ambasador marki Samsung 1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-29 15:15

    Dla osób, które chcą mieć dostęp do większej ilości funkcji i bardziej personalizować ustawienia swoich urządzeń mobilnych polecany jest system Android. Daje on dużo większe możliwości niż iOS, a dzięki odpowiednim nakładkom dobieranych w zależności od modelu działa on zawsze sprawnie i płynnie. System znajdziemy w każdym z modeli urządzeń mobilnych marki Samsung.