Systemy operacyjne

iOS 10 ostrzeże o wilgoci w złączu Lightning?

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2016-07-22

Ciekawe informacje dotyczące nowości w systemie iOS 10. Zmniejszy się prawdopodobieństwo uszkodzenia smartfona?

Zróbmy sobie mały powrót do przeszłości. Kilka lat temu sporo zamieszczania wywołała fałszywa reklama Apple iOS 7. Mówiła ona o tym, iż po aktualizacji smartfony stają się wodoodporne, co było oczywiście kłamstwem. Teraz temat niejako powraca, chociaż w nieco innych okolicznościach i nie wydaje się już tak nieprawdopodobny.

Końca dobiegają powoli testy iOS 10. Wydawało się, że poznaliśmy już wszystkie z nowych funkcji, a przynajmniej te najważniejsze i najciekawsze. Najnowsze doniesienia nieco temu zaprzeczają. Wedle niektórych testujących, iOS 10 będzie w stanie zapewnić większą ochronę przed uszkodzeniem wynikającym z działania wody właśnie.

W zamieszczonych w sieci zdjęć wynika, że w przypadku wilgoci w złączu Lightning i podłączenia do niego akcesoriów wyświetlać ma się komunikat z odpowiednim ostrzeżeniem i instrukcjami co do dalszego postępowania.

iOS 10 ostrzeże o wilgoci w złączu Lightning

Prócz niezapowiedzianych jeszcze smartfonów, omawiana funkcja miałaby być dostępna na modelach iPhone 6S, iPhone 6S Plus oraz iPhone SE.

Czy tak rzeczywiście będzie? Po udostępnieniu finalnej wersji poznamy odpowiedź na to pytanie.

Źródło: wccftech, phonearena

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    a bezprzewodowe ładowanie odbywać sie będzie z uzyciem popularnych kuchenek mikrofalowych :)
    Zaloguj się
  • avatar
    Uważam, że szkoda kasy na takie bajery. Tak sak samochód nie służy do walenia w ściany, tak złacza gdzie przepływa prąd nie służą do moczenia ani używania gdy jest podejrzenie zamoczenia. Nie bądźmy inwalidami umysłowymi.
    Zaloguj się