Na topie

iPhone 7 i iPhone 7 Plus - dokładne specyfikacje i polskie ceny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

iPhone 7 i iPhone 7 Plus to smartfony prezentujące się bardzo okazale. Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

  • iPhone 7 i iPhone 7 Plus - dokładne specyfikacje i polskie ceny
A A

Świat poznał wczoraj smartfony iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Apple na konferencjach mówi zazwyczaj bardzo dużo, ale chwali się najważniejszymi elementami, a na pełne specyfikacje nowych urządzeń trzeba chwilę poczekać. Tym razem było tak samo, ale teraz możemy już na spokojnie przyjrzeć się parametrom przywołanych propozycji.

Zacznijmy jednak o kwestii również niezwykle istotnej, a mianowicie cen. Wiemy, ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne wersje iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus na naszym rynku.

  • iPhone 7 32 GB - 3 349 złotych
  • iPhone 7 128 GB - 3 879 złotych
  • iPhone 7 256 GB - 4 399 złotych
  • iPhone 7 Plus 32 GB - 3 949 złotych
  • iPhone 7 Plus 128 GB - 4 479 złotych
  • iPhone 7 Plus 256 GB - 4 999 złotych

Obydwa modele oferowane będą w 5 wersjach kolorystycznych - różowego złota, złotej, srebrnej, czarnej oraz błyszczącej czarnej (onyks). O najważniejszych nowościach pisaliśmy przy okazji wczorajszej premiery, teraz pora na (niemal) kompletne specyfikacje.

Model iPhone 7  iPhone 7 Plus
Cena od 3349 zł od 3949 zł
Wymiary (wy/sz/gł) 138,3 x 67,1 x 7,1 mm 158,2 x 77,9 x 7,3 mm
Waga 138 g 188 g
System operacyjny iOS 10 iOS 10
Ekran » 4,7"
» 1334 x 750 px
» Retina
» 5,5"
» 1920 x 1080 px
» Retina
Procesor » 4 rdzenie
» A10 Fusion
» 4 rdzenie
» A10 Fusion
Pamięć » RAM: 2 GB
» Wbudowana: 32/128/256 GB
» RAM: 3 GB
» Wbudowana: 32/128/256 GB
Bateria b.d. b.d
Aparat / kamera » 12 Mpx (tył)
» 7 Mpx (przód)
» lampa LED
» autofokus
» OIS
» nagrywanie 4K
» 12 Mpx + teleobiektyw (tył)
» 7 Mpx (przód)
» lampa LED
» autofokus
» OIS
» optyczny zoom 2x, cyfrowy zoom do 10x
» nagrywanie 4K
Internet » 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
Komunikacja i złącza » GPS
» Bluetooth 4.2
» NFC
» Lightning
» GPS
» Bluetooth 4.2
» NFC
» Lightning
Dodatkowe funkcje » akcelerometr
» barometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» żyroskop
» czytnik linii papilarnych
» wodoszczelność (IP67)
» akcelerometr
» barometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» żyroskop
» czytnik linii papilarnych
» wodoszczelność (IP67)

Trzeba pamiętać, że Apple zrezygnowało ze złącza słuchawkowego. W zawiązku z tym w zestawie ze smartfonami znajdzie się przejściówka ze złącza Lightning na mini Jack 3,5 mm.

Liczyć można też na słuchawki EarPods ze złączem Lightning, ale prawdziwą gratką mogą okazać się dla wielu bezprzewodowe słuchawki AirPods. Niestety w tym przypadku liczyć trzeba się z dodatkowym wydatkiem 799 złotych.

AirPods

Zapewniać mają jednak duży komfort. Po wyjęciu z dedykowanego im pudełka automatycznie sparują się ze smartfonem, tabletem czy komputerem Apple, dźwięk ma być odtwarzany tylko wtedy, gdy słuchawki będą w uszach. Zastosowano w nich procesor W1, nie zabrakło mikrofonu.

Jak ocenianie nowe iPhone'y i ich ceny?

Źródło: Apple

Odsłon: 11217 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-09-08 08:49

    Znajdą się klony co i tak kupią...

    Gdzie Surface phone, ja się pytam?! (Bo już niebawem nie będę miał z czego korzystać, gdy lumia padnie ;P )

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2016-09-08 09:13

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      A choćby i ja kupię. Mam dość Androida, po tylu latach w końcu się "wyprowadzam" (trudne to i nieco skomplikowane, szczególnie ze względu na masę apek z Play Store'a). Niestety sprzętowo (ekran i ramki) najnowszy iPhone to dalej pomyłka ("najlepszy ekran pośród smartfonów" - co za brednie... i jakie bezczelne, zresztą pycha tych bałwanów na prezentacjach nie ma granic), ale nie chce mi się czekać kolejny rok. Na moje szczęście wzięcie wersji 7 Plus 256GB nie będzie problemem bo zarabiam miesięcznie na takie dwa (a i odliczenie vatu to jeszcze dodatkowa poprawa, choć na zachodzie się i tak śmieją...). Czarna matowa wersja wygląda zdecydowanie najlepiej i to ją pewnie rozdrapią koczownicy pod sklepami.

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        -14    

        Opublikowano: 2016-09-08 09:44

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Normalnie nigdy tego nie robię bo to domena buraków i trolli - ale po już 3 minusach muszę powiedzieć - przyszły biedaczki minusować. Co za kraj, jeden drugiemu napluje tylko dlatego, że lepiej mu się powodzi i może więcej (a się tym nie chełpi a co najwyżej wspomina). A, że ciekać stąd jak tchórz zamiaru nie mam - to znosić was umysłowe niedołęgi muszę.

        Skomentuj

        1. ahael
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-09 05:24

          OK a teraz jedź na stację swoim golfem i zatankuj na fakturę... ale proszę już nie pisz... Uwierz mi dużo ludzi jest dobrze zarabiających aczkolwiek prawdziwą klasą jest nie obnoszenie się z tym i bycie skromnym. Dziękuje.

          Skomentuj

      2. Vandeiken
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2016-09-08 10:10

        Burakiem to jesteś ty, tylko burak chwali się ile zarabia i na co go stać, ja nie napiszę ci na ile tych badziewi mnie stać ale sobie pomnóż kilka razy to co ty buraku napisałeś. A telefon mam bardzo starą nokię, a szpanować to można jachtem na Karaibach, a nie telefonem buraku...

        Skomentuj

        1. marcin1ja1
          Oceń komentarz:

          9    

          Opublikowano: 2016-09-08 10:14

          Na zachodzie z zapomogi socjalnej można kupić sobie iphona i nikt nie robi z tego szpanu. Ale cebulak i burak musi się pochwalić, że zarabia miesięcznie na dwa takie i go stać. Brawo, jesteś człowiekiem sukcesu.

          Skomentuj

    2. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 09:16

      Microsoft albo skończy z telefonami albo szykuje zmianę nazwy ponieważ że strony hamburgerowej kilka dni temu zniknęły reklamy i wszelkie linki to lumi.

      https://www.microsoft.com/en-us/

      Skomentuj

  2. rapmen123
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-09-08 09:07

    Nie wiem czemu u nas ludzie mają taki ból du*y.
    Ktoś chce kupić dobry telefon który kosztuje dużo, to od razu za drogo że gówno itp. To tak jak z autem, jeden ma golfa 3, drugi ma passata cc a trzeci ma bmw x6, jak myślicie czemu tak jest? Pewnie proporcjonalnie do zarobków, myślicie że gość z autem za ponad 200 tysi będzie miał xperie czy galaxy ? Myślę że właśnie będzie chciał sobie kupić iPhona ( Który ma takie same ceny jak s7 a nawet taniej niż podczas premiery ) i mieć bezawaryjność, szybkośc i bezproblemowość. A gośc który ma auto za 3 tysie nie kupi sobie telefonu za tyle samo :)
    Każdy sobie kupuje to na co ma ochotę i go stać :)
    Jak na ulicy widzicie gtr'a, porsche czy inne ekskluzywne auta to mówicie że, ale debil auto dla mass, po co mu 500 km przecież ja mam 70 i mi wystarcza.

    Skomentuj

    1. TruGeek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-09-08 09:22

      Ja mam samochód za 25 tysi i mam S7 edge a jakoś mój ojciec , który ma o wiele droższy samochód ma se k700i warty mniej niż zestaw w mcdonaldzie :)

      Skomentuj

      1. rapmen123
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-09-08 09:26

        Też jest to prawda, znam wiele starszych osób które ma takie telefony, niemniej jednak w tym poście chodziło o to żeby nie zaglądać ludziom w kieszenie :)

        Skomentuj

        1. TruGeek
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2016-09-08 09:28

          Ale za to jak ten k700i się trzyma ma już chyba 12 lat i nadal działa i ma dopiero drugą baterie :P

          Skomentuj

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 09:46

      W Polsce jest taka idiotyczna mentalność - lata komuny zrobiły swoje - każdy musi mieć po równo, bo jak jeden ma więcej to reszta stwierdzi, że kradnie lub mu się nie należy. No i zwykła zazdrość robi swoje.

      Skomentuj

      1. marcin1ja1
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-09-08 10:17

        Lata komuny robią swoje. Jak ktoś zarabia trochę więcej szpanuje, że stać go na dwa iphony. Taka mentalność rosyjskich nowobogackich z złoceniami na styropianowych kasetonach.

        Skomentuj

        1. serkules
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-08 20:17

          Najprościej mówiąc:
          Chłop ze wsi może wyjść, ale wieś z chłopa nigdy ;)

          Skomentuj

    3. NuMeRoUnO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 10:31

      Jak to się mówi punkt widzenia się zmienia od zawartości portfela !

      Skomentuj

    4. V1ntage
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-09-08 14:17

      Znam gościa z X5 i M4 a kupuje Samsungi, chory jakiś czy co? (X5 i M4, tak to są BMW)

      Skomentuj

    5. Satanski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-10 11:57

      Nie wiem co masz do Galaxy, ale jezeli ten gość z furą za 200k kupi iPhone zamiast Note 7, znaczy że miał dużo farta w źyciu, bo z myśleniem u niego nie tęgo ;-)

      Skomentuj

  3. sapsa
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-08 09:25

    5 kafli.... 5 kafli...
    w sumie nie dziwie sie, przezcież polskie ispoty wymieniają telefony...

    idziesz masz 1 miesiac przed końcem gwarancji, wymieniasz bo cos nie działa , daja ci nowego :-) to musi byc w sumie w cenie.

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 09:29

      I ten dylemat kupić nowego tytana czy iPhone...

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-08 09:47

        Tak prawdę mówiąc to z Tytana za tę cenę pożytku nie ma - już dwa GTXy 1080 wyjdą taniej a wydajniej... Titan ma sens jak się jego skleja w SLI. Więc już chyba lepiej wywalić worek złota na telefon, z dwóch tańszych pożytku nie będzie.

        Skomentuj

        1. Dudi4Fr
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-08 11:31

          Ta.... Juz jeden tytan to wydatek z kosmosu nawet na zachodzie Europy a co dopiero 2....

          W sumie człowiekowi wystarczy tylko jedna nerka to czemu by nie zaszaleć?

          Skomentuj

  4. k3m0t
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-08 09:46

    Ja tam nie słucham trolii.
    Miałem co roku topowe Android-y.
    Od zeszłego roku mam Iphone 6S. Uważam że jest to mój największy wybór. Telefon zero przycinki a mam tyle aplikacji że Android dawno już by padł.

    W tym roku tylko Mnie zmartwiło że różnią się podzespoły między 7 a 7 PLUS.

    Jednak jak już kupię to na pewno minimum 128GB. Przy 3-4 razy w roku wyjazdu na wakacje kilka filmów i pamięci nie ma.

    Skomentuj

    1. elfirek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-08 13:11

      Czyli jakie topowe androidy, raczej watpie, ze miales w rekach topowego Nexusa lub Motorole.

      Skomentuj

      1. V1ntage
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-09-08 14:20

        Topowe za 1 zł do abonamentu :)

        Skomentuj

    2. Friss
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-08 14:47

      Już widać jakie topowe androidy miałeś...
      Sam mam chińczyka (exynos + 3gb ram) i nie wywalił się ani razu.
      Wolisz sprzęt jabłka ok, ale po co od razu zmyślać?

      Skomentuj

    3. TruGeek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-08 19:53

      Aktualnie topowe androidy są szybsze niż Iphone ponieważ w telefonie apple są dłuższe animacje a android , który ma procesor pokroju S820 czy Exynosa 8890 i 4gb ram na pokładzie nigdy się nie przemęczy.

      Skomentuj

  5. Ambasador marki Samsung 1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-27 19:44

    We flagowcach Samsunga takich jak Samsung Galaxy S7 edge znajdziemy złącze słuchawkowe mini jack dzięki któremu podłączymy dowolne słuchawki. Jakość dźwięku jaką oferuje urządzenie jest na najwyższym poziomie, a dzięki zaokrąglonym rantom ekranu przemieszczanie się po naszych ulubionych playlistach to czysta przyjemność.