Na topie

iPhone 8 może nie posiadać czytnika linii papilarnych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

iPhone 8 zaoferować ma ekran OLED o niemal niewidocznych ramkach. Powoduje to komplikacje związane z czytnikiem linii papilarnych.

  • iPhone 8 może nie posiadać czytnika linii papilarnych
A A

Premiera nowych smartfonów (dwóch, być może trzech) z logo Apple zbliża się coraz większymi krokami, ale w tym roku mamy wyjątkowo wiele niewiadomych. Pojawiają się duże nadzieje, iż z okazji 10 urodzin marki iPhone producent pokusi się o nietypowe rozwiązania. Najnowsze doniesienia coś podobnego sugerują, ale raczej nie takie są oczekiwania.

Najciekawszy powinien być iPhone 8 z ekranem OLED. Wykorzystanie tej technologii pozwolić ma na wykorzystanie ekranu o zredukowanych do minimum ramkach i tym samym znaczącą korektę dotychczasowej stylistyki. To jednak wciąż mało, pojawiło się już kilka tego typu smartfonów. Apple miało zaoferować dodatkowo czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Miało, ponieważ szanse na realizacje tego scenariusza maleją.

Podobnie jak w przypadku Galaxy S8 plany były, ale braknie czasu na dopracowanie koncepcji. Tak przynajmniej sugerują dobrze zorientowani zazwyczaj analitycy z KGI. Jednocześnie pojawiają się informacje, iż czytnik linii papilarnych nie wyląduje na tylnym panelu, a najzwyczajniej go tutaj zabraknie.

Co w zamian? Oczywiście producent nie może ograniczyć się do odblokowywania urządzenia wzorem czy numerem PIN. Spekuluje się, że zastosowana zostanie technologia skanowania 3D, która odpowiadałaby za rozpoznawanie twarzy użytkownika. Dopracowane rozwiązanie tego typu ma być nie tylko bezpieczniejsze, ale i szybsze od czytnika linii papilarnych.

Pytanie, czy w tym przypadku starczy czasu? Wielu osobom omawiane rozwiązanie może też nie odpowiadać z punktu widzenia ergonomii - palec do czytnika przyłożyć można w dowolnej pozycji, skanowanie twarzy wymagać będzie raczej przytrzymania urządzenia pod określonym kątem do twarzy.

Źródło: theverge, slashgear

Odsłon: 9160 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. Coperfield
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-04 17:18

    Po odejściu Steve'a Jobsa, produkty Apple zaczynają tracić sens... Bo o ile za jego czasów, był to produkt jako tako kultowy, tworzony przez swojego rodzaju wizjonera dla ludzi, tak teraz zaczyna przybierać formę zwykłego smartphona... Widać, jak bardzo Apple sobie nie radzi bez Jobsa i ulega "trendom" wyznaczanym przez nowe produkty innych producentów oraz stara się na siłę wprowadzać jakieś innowacyjne rzeczy, które często nie mają sensu byle wszystko wyglądało tak jakby Steve dalej był, żył i prowadził firmę.

    Skomentuj

    1. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-07-04 19:39

      Nie, za czasów Jobsa to też były zwyczajne smartfony.

      Skomentuj

    2. olszi
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-04 23:41

      "Steve dalej był, żył i prowadził firmę"
      dobre sobie, ostatnie lata to był co najwyżej twarzą firmy

      Skomentuj

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-04 17:34

    NSA godzi się na taką stratę?
    Pewnie w zamian za inny, zdolniejszy czujnik czy mechanizm skanowania.
    Najgorsze jest to że takie numery, agencje starają się zasłonić szmacianym patriotyzmem "dla ochrony kraju".

    Azjaci są nie lepsi, z tą różnicą że nieco lepiej się kryją.

    Skomentuj

    1. thoruus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-05 09:36

      Linie papilarne już mają, teraz dopasują do tego biometryczny pomiar twarzy. Baza staje się coraz bardziej kompletna. Nie ma w tym żadnej straty.

      Skomentuj

  3. blebleble
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-04 18:55

    A karty microSD kiedy będą wspierane? A port USB kiedy będzie wspierany? A wejście słuchawkowe kiedy będzie wspierane?

    Skomentuj

    1. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-07-04 19:41

      Człowieku, iPhony nie są dla ludzi wymagających.

      Skomentuj

      1. hexenisalive
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-05 00:53

        *Nie są dla ludzi godzących się na uczenie tego jak działa, pozostawiający w rękach użytkownika ogromną władzę, system.

        Jest masa ludzi nie potrafiących się odnaleźć w Androidze. Po prostu tak już jest.

        Nie przeskoczysz tego, że ktoś chce prosty smartfon robiący jak najlepiej co oferuje, a nie powerhouse robiący WSZYSTKO ale bez gwarancji na to że implementacja tych wszystkich cech będzie wzorowa.

        Less is more. More is less.

        Skomentuj

    2. Marucins
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-05 06:35

      To ty nie wiesz jakie masz prawa w państwie komunistycznym (IS)?

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-07-05 06:35

        *iOS?

        Skomentuj

  4. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-04 20:49

    Ajfon to prestiż. Nikt nie pyta dlaczego w Ferrari nie ma bagażnika, silnika 1.6 i nie spala 5l. na 100km... no dobra to był sarkazm, a Apple zapomniało, że iPhone to już dawno nic innowacyjnego.

    Skomentuj

  5. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-04 22:32

    Owszem ajfon to nic innowacyjnego ale dalej próbują wciskać że ich telefony są warte 5000zł a co najgorsze miliony się na to nabierają

    Skomentuj

    1. olszi
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-07-04 23:37

      Nie, najgorsze jest to, że inne firmy zaczęły brać z apple przykład jak zobaczyli, że ciemnota i tak kupi

      Skomentuj

  6. Pietrak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-04 22:34

    Jaki problem? Wiele telefonów ma czytnik z tyłu i jest to wygodne.

    Skomentuj

  7. Marucins
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-05 06:32

    Jak to w zagrodzie Apple.
    Spekulacje, spekulacje i raz jeszcze spekulacje.

    Będzie co będzie, dadzą pod to fikuśną nazwę i sprzeda się jak świeże bułeczki. Zachwytu, ochów i achów nie będą oszczędzać. A zacznie się to już na KEYNOTE gdzie pracownicy w pierwszych rzędach zaczną dyktować kiedyś ślinić się a kiedy słuchać słowa proroka.

    Skomentuj

  8. Q2hvY2hsaWs6
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-07-05 10:46

    "Pojawiają się duże nadzieje, iż z okazji 10 urodzin marki iPhone producent pokusi się o nietypowe rozwiązania."

    Zewnętrzny czytnik linii papilarnych pod usb?

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-05 11:29

      + przejściówka