Na topie

Niepokojące doniesienia na temat baterii w smartfonie iPhone 8 Plus

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Baterie Tematyka: iPhone Producenci: Apple

W sieci pojawiają się zdjęcia prezentujące uszkodzonego iPhone'a 8 Plus. Do awarii dochodzi podczas ładowania.

  • Niepokojące doniesienia na temat baterii w smartfonie iPhone 8 Plus
A A

Informacje na temat problemów z bateriami w smartfonach nie budziły kiedyś większego zainteresowania. Po ogromnej wpadce z Galaxy Note 7 (dwukrotnie wycofywany ze sprzedaży) sytuacja nieco się jednak zmieniła, pojawiają się większe obawy, że na pojedynczych przypadkach się nie skończy. Tym razem temat dotyczy jednego z nowych smartfonów Apple.

W sieci pojawiają się zdjęcia prezentujące uszkodzonego iPhone'a 8 Plus. Wedle użytkowników, podczas ładowania smartfony wprawdzie nie wybuchły, ale znacząco się rozszczelniły. Akcesoria do ładowania były podobno oryginalne, a zatem jako winowajcę od razu wskazuje się baterie.

iPhone 8 Plus bateria

iPhone 8 Plus bateria

Trzeba wyraźnie zaakcentować, że na ten moment są to odosobnione przypadki (m.in. z Tajwanu i Japonii), aczkolwiek Apple traktuje je bardzo poważnie. W krótkim komunikacie przekazanym redakcji mirror poinformowano, iż od poszkodowanych użytkowników przyjęte zostały zgłoszenia i trwa obecnie wyjaśnianie powodów awarii.

Powodów do paniki nie ma, chociaż sprzedaż nowych iPhone'ów tak naprawdę dopiero startuje. Pewne jest, że o ewentualnych kolejnych podobnych przypadkach szybko się dowiemy.

Źródło: mirror

Apple iPhone 8 Plus

Cena od 3 979 do 3 979

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 7599 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Hezen
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2017-10-04 13:04

    Czekać tylko na kolejne niewypały a w najgorszym wypadku wybuchy :)
    Telefony kosztujące tysiące złotych a w środku badziew nieróżniący się w najtańszych "chińczykach"
    Chociaż z drugiej strony, jeszcze nie słyszałem o problemach z bateria w najtańszych smartfonach :>

    Skomentuj

    1. marcadir
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-10-04 13:22

      Najtańsze smartfony są zazwyczaj grubsze i mają więcej miejsca w środku na baterie... inna sprawa że news o problemach z bateriami w tanim chińczyku nie miałby takiego rozgłosu...
      Samsung zaliczył totalną wpadkę, zobaczymy jak z problemem poradzi sobie Apple, póki co są to pojedyncze przypadki...
      Nie bez znaczenia jest fakt, że dostawcą do felernego Galaxy Note'a i iPhone jest ta sama firma.

      Skomentuj

    2. chotnik2
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-10-04 13:25

      Dlatego, ze w tych drogich smartfornach chca upchac jak najwieksza baterie w jak najmniejszym (najcienszym) rozmiarze.
      Co oczywiscie nie usprawiedliwia tego, ze bylo to niedostatecznie przetestowane czy taka bateria bedzie stabilna (patrz Samsung)

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-04 14:03

      zaskakujące, nigdy nie słyszałem o wybuchu akumulatora samochodowego, ani akumulatorów do elektronarzędzi. niestety to prawda, pchają badziew, w pogoni za miniaturyzacją i najwyższą pojemnością elektryczną, baterie mają teraz ekstremalnie cienki separator pomiędzy elektrodami. dlatego samoistne zwarcie wewnątrz akumulatora jest coraz gorszym problemem.
      producenci zamiast ograniczać moc pobieraną przez smartfona, pchają coraz większe (w sensie elektrycznym), coraz bardziej niebezpieczne baterie.

      Skomentuj

      1. Hezen
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-04 14:22

        Budowa baterii na przestrzeni kilku lat zmieniła się w diametralny sposób, właśnie przez miniaturyzację i separacja miedzy elektrodami jest bardzo cienka.
        Ze względów bezpieczeństwa każde takie ogniwo jest ładowane bodajże do max 85% swojej pojemności żeby nie puchły i ograniczyć powolne skutki eksploatacji.
        Co nie zmienia faktu że klient płaci gruby hajs za zabawkę a tu się okazuje najtańszy chłam i to jeszcze niezbyt dobrze przetestowany.
        Takie rzeczy sa absurdalne i nie do pomyślenia w urządzeniach z "najwyższej" półki.

        Skomentuj Historia edycji

      2. Yaramy
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-04 14:59

        Wybuch akumulatorów samochodowych nie jest niczym dziwnym.

        Skomentuj

    4. rasiaknorris1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-04 15:14

      Taniego chińczyka jak się zepsuje to wyrzucasz na śmieci.

      Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-04 13:23

    >kup telefon za kupe kasy
    >pada ci podczas lądowania
    >apple taki dobry

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-10-04 13:37

      Ważne że logo sie zgadza.

      Skomentuj

    2. Yukko
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-04 21:17

      Twoja literówka to normalnie wisienka na torcie tego komentarza

      Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-04 13:37

    Ach te elitarne telefony.

    Skomentuj

  4. jarekzon
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-04 13:55

    Za ten kawałek plastiku ludzie płacą 4000 ??!! he he he :))))

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-04 14:11

      widać nastąpił przypływ, to i skorupiak muszlę otworzył :D

      Skomentuj

      1. Hezen
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-10-04 14:26

        Skorupiaki otwierają sie na słońcu.
        Ajfony otwierają się na widok ładowarki :D

        Skomentuj

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-04 14:18

      Dla niektórych to religia, ale dla innych to jak 400 zł dla ciebie.

      Skomentuj

      1. beem85
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-10-04 21:56

        No właśnie, tylko u nas płaci się jak za zboże. Na zachodzie to żaden luksus.

        Skomentuj

  5. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-04 14:42

    Transformuje - ot co.

    Skomentuj

  6. Torrez1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-04 22:29

    No i to można by nazwać iSmart przecież sam się otworzył żeby baterię wymienić xD


    Skomentuj

  7. krzemien95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-05 00:42

    A czy przypadkiem Apple nie zrobiło kiedyś reklamy przy okazji afery z poprzednim Samsungiem Note, że "jabułka" przynajmniej nie wybuchają?
    To się pośmiali, pośmieje się teraz reszta. Telefon za 4-5k "prestiżowy" (jak to mówią typowe "banany") bo byle Marian z warzywniaka go nie kupi a dopuszczają się takiego czegoś w swoim produkcie... Syf i żenada. To jabłko już dawno zgniło.

    Skomentuj

  8. Fiona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-05 11:33

    Uśmiałam się jak norka....

    Towarzystwo wzajemnej adoracji tych których nie stać na jabłuszko.

    Smutne i śmieszne...

    Jeśli kogoś stać na tel. za 4k. to co mnie do tego ???
    Mam mu życzyć żeby mu wybuch w kieszeni i klejnoty urwał ???

    Wolę tą energię stracić na to żeby zarabiać więcej.
    Acz po co zarobić na dwie krowy, (bo sąsiad ma dwie) lepiej mu ogień pod oborę podłożyć - takie to słowiańskie ;P

    Acz fanką jabłuszek nie byłam i nie jestem. Telefon kupuję raz na dwa, trzy lata, ze średniej półki i mi wystarcza.

    A jak ktoś ma kasę to niech sobie jabłuszko w diamenciki oprawi - mnie to rybka...

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-05 14:42

      Bo tak to powinno wyglądać, kupujesz produkt na który cię stać i który spełnia twoje zapotrzebowanie, a nie brać coś na kredyty czy inne dziwne formy płatności tylko dlatego że inni też mają, albo dlatego że chce się pokazać, a potem za 3-6miesięcy się okazuję że dana zabawka już nie modna i trzeba kolejne taczki kasy wydać :P Ja kupuje Telefon raz na 3-4lata taki by spełniał moje wymagania na dany okres, czyli zazwyczaj coś w okolicach 500-1500PLN. Jak kogoś stać i/lub potrzebuję takiego sprzętu to kupi telefon za 2,5,10 tysięcy i tez będzie zadowolony.

      Też mnie denerwuję mentalność rodaków, zamiast zarobić/odłożyć na interesujący ich gadżet, wolą zniszczyć/ukraść sąsiadowi któremu zazdroszczą.
      Czasem odnoszę wrażenie że powinniśmy wrócić do średniowiecznego sposobu karania i przyłapanemu złodziejowi na kradzieży rzeczy droższej niż 250PLN obcinać rękę, przy następnej drugą, przy kolejnej przyrodzenie [w przypadku kobiet pierś] i tak aż do wyczerpania zapasów. Już po kilku takich amputacjach zjawisko kradzieży w Polsce spadłoby o 50%, a nie jak ostatnio znajomy donosi mi że jedzie na zdarzenie a tam z transformatora kolejowego odcięte dwa kable w których 40 parę żył kabli miedzianych, ale zamiast to ukraść to złodziej porzucił a ten musiał się męczyć kilka H by to połączyć i zabezpieczyć. Po naprawie 2 dni później powtórka ze darzenia, a najgorsze to są mendy co potrafią jedną szynę zarąbać lub trakcję i jedzie pociąg wieczorem i musi hamować na gwałt by nie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, za takie coś to powinna być nawet kara dożywocia bo zagraża to zdrowiu i życiu osób podróżujących.