Na topie

iPhone XR w przedsprzedaży – „tani iPhone”... za 4 tysiące złotych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Najtańszy wariant iPhone'a XR wyposażony w 64GB pamięci wewnętrznej wyceniono na 3 729 złotych. Smartfon korzysta z procesora Apple A12 Bionic.

  • iPhone XR w przedsprzedaży – „tani iPhone”... za 4 tysiące złotych
A A

iPhone Xs i iPhone Xs Max pojawiły się w polskich sklepach już jakiś czas temu. Wiedzieliśmy, że dłużej trzeba będzie poczekać na iPhone'a XR. Dziś rozpoczyna się jego przedsprzedaż.

iPhone XR przedsprzedaż

Biorąc po uwagę bardziej zaawansowane z tegorocznych nowości można spotkać się z określeniami „tani iPhone”. Mogą one wprowadzać w błąd, ponieważ wprawdzie iPhone XR kosztuje mniej to i tak mówimy o cenach charakterystycznych dla najbardziej zaawansowanych smartfonów innych producentów. Jakich dokładnie?

  • iPhone XR 64GB - 3 729 złotych
  • iPhone XR 128GB - 3 999 złotych
  • iPhone XR 256GB - 4 479 złotych

Smartfon dostępny jest w kilku kolorach - białym, żółtym, koralowym, niebieskim, (PRODUCT)RED i czarnym. Regularna sprzedaż rozpocznie się 26 października.

iPhone XR

iPhone XR specyfikacja

Czego można oczekiwać decydując się na taki wydatek? Ogromnym plusem iPhone'a XR będzie wydajność, ponieważ korzysta on z procesora Apple A12 Bionic, a więc tego samego, który trafił do iPhone'a Xs i iPhone'a Xs Max.

Trzeba jednak liczyć się z nieco mniejszymi zasobami pamięci, gorszej jakości wyświetlaczem czy skromniejszymi możliwościami fotograficznymi. Obudowa smartfona jest szklana (poza aluminiowymi ramkami).

  • iOS 12
  • 6,1-calowy ekran IPS, 1792 x 828 pikseli, 326 ppi
  • procesor Apple A12 Bionic (7 nm)
  • 3 GB RAM
  • 64 GB / 128 GB / 256 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 13 Mpix ƒ/1.8, kamera przednia 7 Mpix ƒ/2.2
  • Bluetooth 5.0, Wi‑Fi 802.11ac, NFC, LTE
  • dual SIM (nanoSIM + eSIM)
  • rozpoznawanie twarzy Face ID
  • bateria 2942 mAh
  • wodoszczelność IP67
  • wymiary 150.9 x 75.7 x 8.3 mm
  • waga 194

Źródło: apple

Odsłon: 4546 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. SadSam
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-10-19 18:03

    nie wiem jak wy, ale ja od wczoraj stoje w kolejce :)

    Skomentuj

    1. mikovitz
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-10-19 18:22

      A co, ma zabraknąć? :-)

      Skomentuj Historia edycji

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-22 12:51

      świetny wybór. w sam raz do przeglądania FB :D

      Skomentuj

  2. DragonRed
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-10-19 19:29

    Jeżeli SadSam nie użył nuty ironii to tak mogę dodać , że jest to model telefonu w sam raz dla niego i jemu podobnych.
    Ja się nie powstrzymałem i zamówiłem w pewnym sklepie Szwajcarskim wczoraj Huawei Mate 20 Pro za 3800złotych , który jest z gratisem więc jak tylko przyjdzie do mnie to pewnie go opchnę.
    W Polsce też jest sporo ludzi co zbiera śmieci do domu i potem są różne programy na ten temat o sąsiadach , którzy muszą na tym cierpieć bo pojawia się robactwo.
    Takie właśnie zachowanie mają wybierający nowe i stare iPhone tylko póki nie ma takich osób w moim sąsiedztwie siedzę cicho.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-22 12:53

      Bardzo się cieszę że go kupujesz. Będziesz miał na czym przeglądać FB :)

      Skomentuj

  3. Much_
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-19 19:33

    Albo jak sprytnie marketingowcy podnieśli ceny iPhonów ;)

    Skomentuj

  4. kubasss97
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2018-10-19 19:41

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Nie rozumiem tych uszczypliwości pod adresem producentów elektroniki za każdym razem gdy jest mowa o cenie. Apple to nie koniecznie marka dla wszystkich, nawet dobrze że ich produkty tak samo jak flagowce innych producentów nie są relatywnie tanie. Słowo klucz to "ekskluzywność". Dzięki wysokiej cenie nie każdy łazi z najnowszym iPhonem więc jest nadal jakaś róznorodność i podział. Po coś się produkuje modele flagowe i tonę tańszych śmieci dla tłuszczy, gdyby każdy mógł sobie pozwolić na najlepszy model produkowanie gorszych straciłoby sens.

    Skomentuj

    1. TitoBandito01
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2018-10-20 11:54

      Ekskluzywnym można nazwać np. Ferrari Enzo wyprodukowane w liczbie 400 egzemplarzy na cześć założyciela firmy - Enzo Anselmo Ferrari, który kierował nią aż do śmierci w 1988 roku.

      A nazywanie ekskluzywnym czegoś, co produkuje się w milionach egzemplarzy przez Chińczyków za miskę ryżu to jak nazywanie gówna jedzeniem.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-22 13:00

      zaplusowałem cię, bo rozumiem twoje nierozumienie.

      Problemem jest to, że marketingowcy powolutku gotują żabę w garnku, czyli nas. Kiedyś topowy smartfon to był koszt góra 1000zł, uwzględniając inflację to by było ok. 1600zł, a teraz jest to niezbyt chciana średnia półka.

      marketingowcy stopniowo podnoszą ceny, i pod pretekstem coraz większej użyteczności, kroczą z ceną w górę. a ponieważ ludziom dało się zrobić papkę z mózgu i to kupują, więc dalej podnoszą cenę aż osiągną barierę sprzedaży.

      problem w tym, że taki smartfon jak prezentowany, typowo jest używany przede wszystkim do przeglądania fejsbuka :) a to oznacza że poza satysfakcją, ten zakup jest kompletnie niepotrzebny. W tej sytuacji lepiej jest kupić swojej damie pierścionek, niż elektroniczny wafelek, który po 3ch latach trafi do kosza albo na rynek wtórny.

      Skomentuj

  5. system
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-19 20:23

    Cena jak na bebechy i zapewne jakość i ekosysytem (kto co lubi) na flagowym poziomie, podobnie jak cała reszta z tej półki. Sporo słuchawek tańszych i droższych jest.

    Skomentuj

  6. FIlo18
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-19 22:10

    6.1 cala/326 ppi za 4 000zł. Żarty nad żartami

    Skomentuj

  7. Nazir50
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-19 22:55

    Haha a na co to i komu potrzebne , za 1249 zł. kupiłem Mi Max3 i dla Kowalskiego nic więcej nie potrzeba

    Skomentuj

    1. Nalovp
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-21 19:51

      A ja sobie kupiłem iphoneX i lexusa RX450h.Xiaomi niestety nie pasuje do lexa.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-22 13:04

      ja sobie kupiłem tanią słuchawkę z androidem za 400zł, a za zaoszczędzoną resztę bardzo fajnego laptopa z ryzenem :) bez sensu drogi iphone nie jest mi do niczego potrzebny.

      jednocześnie kłaniam się nisko marketingowcom, że na tak drogo wyceniony produkt o takiej sobie użyteczności, znaleźli aż taką liczbę lemingów które nie mogą się mylić :) no bo przecież interfejs fejsbóka mósi się wyświetlić natyhmiast :D

      Skomentuj

  8. Qpers
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-19 23:33

    Brzydki, drogi, na dodatek z okrągłym ekranem z wycięciami... nie rozumiem fenomenu :/

    Skomentuj

  9. zimeq
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-20 10:33

    tani iphone za 4000zl, konsumencki procesor intela za 3200zl...
    ja proponuje bojkotowac ta polityke koncernow zeby kazdy nowy model byl w wyzszej cenie.
    kilka lat temu komputery wrecz przestaly tanieć po prostu nowsze są coraz droższe, paranoja.

    Skomentuj

  10. Halavin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-20 23:45

    O kurła co za OKAZJA! Za taką cenę to wręcz żal nie kupić!
    A tak zupełnie serio HUAWEI P20 PRO 128GB na chwilę obecną kosztuje 2745 zł i jest chyba pod każdym względem lepszy od tego ulepa zwanego iPhonem XR. W dupie im się poprzewracało z tymi cenami!

    Skomentuj

  11. Rhavir
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-10-21 20:40

    Biorąc pod uwagę, że 3 miesiące temu kupiłem telefon za 1800 € - czyli nie całe 8000 zł - cena 4000 zeta nie robi na mnie wrażenia. :) :) Dodam, ze to mój drugi telefon, którego nie noszę co dziennie na dodatek.

    Inna sprawa, że mimo iż mnie stać, to i tak nic Apple nie kupię, miałem iPod, iPad oraz iPhone 1 i 4 - niestety takie babole jak nie standardowe łącza, konieczność użycia bardzi szmatławych iTunes do wgrania czegokolwiek oraz to, że ustawienie MP3 jako dzwonka mnie przerosło - powoduje, że sprzęt Apple dla mnie całkowicie spalony.

    Czy kupił bym telefon za 4000 zł ? Pewnie tak, jeśli bym dostał to co chcę :) - a na dziś żaden telefon mi tego nie daje, stąd od roku codziennie używam P10 kupiony za 1400 zł - i w zasadzie nie widzę powodu by go zmieniać.
    Ale ja zawsze raczej podchodziłem do zakupu zdroworozsądkowo i nie stawiałem telefonowi ołtarzyka jak "fanatycy" z pod znaku "użartego" jabola. :)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-22 14:18

      no cóż, zaminusowałem cię a powinienem dać ci plusa. sorki :)
      też nie widzę sensu kupowania kompletnie zamkniętego na świat iphone, w dodatku za taką cenę. w tej cenie to wolę odświeżyć sobie desktopa, może kupić grafę ale niekoniecznie RTX bo po co :) poza marnowaniem dużej ilości prądu, z punktu widzenia frajdy z gry jest niewielki zysk, bo w 4K jak klatkowało, tak dalej klatkuje.

      Skomentuj

  12. Eryk333
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-22 12:42

    Porąbało ich z tymi cenami.

    Skomentuj

  13. jdrwal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-26 14:38

    no rzeczywiście tani hahaha tyle kasy... aż szkoda... ja nawet za numer na kartę nie lubię przepłacać i mam ofertę gigadaje #mini9 w Virgin Mobile :D