Ciekawostki

IQOS 3 i IQOS 3 Multi - nowoczesne podgrzewacze tytoniu już w Polsce

opublikowano przez redakcja w dniu 2018-11-29

IQOS to papieros, który stara się być złotym środkiem pomiędzy szkodliwym dla palaczy jak i postronnych osób papierosem, a nie do końca lepszym e-papierosem. IQOS 3 to nowa generacja tych produktów, które wykorzystują technikę podgrzewania tytoniu.

Świat się kończy, skoro ja, przeciwnik dymu tytoniowego, redaktor serwisu technologicznego i człowiek z zacięciem naukowym, pojawia się na premierze producenta papierosów. A jednak taka jest kolej rzeczy, bo i ta branża ociera się o świat technologii bardziej skomplikowanych niż zawijanie wysuszonego tytoniu w papierek.

IQOS premiera

Przy okazji taka firma jak Philip Morris stara się udowodnić, że nawet koncern, który kiedyś był kojarzony jedynie z tradycyjnymi papierosami, może stać się orędownikiem świata bez dymu tytoniowego.

O tym czy udanie, odpowiemy w teście najnowszych produktów spod znaku IQOS czyli IQOS 3 i IQOS 3 Multi. Tymczasem kilka słów o tym czym one są.

IQOS 3

IQOS 3

IQOS 3 - system podgrzewania tytoniu stworzony na nowo

W ciągu dwóch lat Philip Morris zbierał opinie od użytkowników i zastanawiał się jak wprowadzić je do swoich produktów. I tak:

 • IQOS 3 charakteryzuje się nową konstrukcją, dzięki czemu urządzenie jest łatwiejsze w obsłudze, ma mniejsze wymiary, szybsze ładowanie, wydłużony czas pracy baterii. IQOS 3 wyposażony jest w nowy system ProtectPlus™, zapewniający większą wytrzymałość i trwałość urządzenia.

IQOS 3

 • IQOS 3 Multi nawiązuje do pierwotnego projektu linii produktów IQOS. Jest odpowiedzią na jedną z kluczowych kwestii podnoszonych przez pełnoletnich konsumentów, umożliwiając 10-krotne korzystanie z urządzenia bez konieczności ładowania. Konstrukcja IQOS 3 Multi jest bardziej kompaktowa, dzięki czemu urządzenie jest smuklejsze i bardziej poręczne.

IQOS 3 Multi

 

Lepszy niż zwykły papieros? To na pewno

Już wcześniejsze generacje papierosów IQOS zostały przebadane na okoliczność tworzenia substancji szkodliwych dla organizmu i zdaniem naukowców z PAN są mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy. W papierosach IQOS tytoń jest podgrzewany w temperaturze 300 stopni.

Od nikotyny nie uciekniemy (podczas premiery usłyszałem miłe dla mnie słowa, że taki podgrzewacz jak i palenie papierosów jednak zdrowe być nie może), ale zastosowanie technologii IQOS pozwala na wyeliminowanie tych innych związków, które są szkodliwe. W areozolu, który wytwarza się po podgrzaniu tytoniu jest ich o 90-95% mniej.

Wedle badań IQOS już 6 milionów palaczy wybrało IQOS zamiast zwykłego papierosa. Do 2025 roku według założeń ta liczba ma sięgnąć 40 milionów. Cóż, moim zdaniem, zdaniem przeciwnika tradycyjnych, śmierdzących papierosów, to kropla w morzu potrzeb. Na w pełni zdrowe papierosy przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać, ale na pewno kierunek obrany przez Philips Morris jest dobry. Choć najlepiej byłoby gdyby w ogóle nie musiał go podejmować.

Cena nowych papierosów IQOS

Nowe produkty dostępne są od 29 listopada poprzez witrynę www.iqos.pl. IQOS 3 wyceniono na 480 złotych, a IQOS 3 Multi na 420 złotych.

A jak było na premierze?

Muszę przyznać, że było to wydarzenie z rozmachem. Wiadomo palaczy jest z pewnością więcej niż użytkowników flagowego modelu smartfona danej marki czy najwydajniejszych kart graficznych. To też produkt, który nie wymaga większego zaangażowania poza chęcią wspólnej zabawy. I tak właśnie wyglądała premiera.

IQOS 3

IQOS 3

Po wprowadzeniu i omówieniu "zalet" produktów goście mieli czas na testowanie produktów i spożywanie przy akompaniamencie muzyczno-wokalnym. Jak już pisałem, zwolennikiem palenia nie jestem, ale jedna rzecz mi się spodobała. Wszechobecne ładowarki. Z uniwersalnymi złączami. To rozwiązanie powinno pojawiać się zresztą nie tylko na imprezach innych branż. Chciałbym by takich miejsc do ładowania było więcej także w miejscach użyteczności publicznej.

Premiera IQOS 3 IQOS 3 Multi

Źródło: Philips Morris International, inf. własna, fot: Karol Żebruń

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "zdaniem naukowców z PAN są dużo zdrowsze niż zwykłe papierosy"
  tak się własnie oszukuje i wprowadza w błąd ludzi. Papierosy nigdy nie były w żaden sposób zdrowe, mogą być co najwyżej mniej trujące ale nadal są trujące. Jak ktoś pisze w taki sposób jak tu o nich o nich to wiadomo że dostał za to kase.
 • avatar
  "daniem naukowców z PAN są dużo zdrowsze niż zwykłe papierosy"

  czyli papierosy są zdrowe ale ten szajs jest jeszcze zdrowszy?
  Ludzie o czym Wy do diabła piszecie, czy ktoś z was w ogole to przeczytał przed publikacją czy po prostu producent tak kazał?

  Powinno być napisane "są mniej trujące niż papierosy" jak już a nie bardziej zdrowe.
 • avatar
  Nigdy nie paliłem i nie zamierzam i jestem z tego dumny.
 • avatar
  Na zdrowie :)
 • avatar
  ...poważnie?
 • avatar
  Tytoń jest narkotykiem, na dodatek jest szkodliwy dla otoczenia bardziej niż dla samego palacza, powinien być zakazany i tyle w temacie.
  Zaloguj się
 • avatar
  "IQOS to papieros, który stara się być złotym środkiem pomiędzy szkodliwym dla palaczy jak i postronnych osób papierosem, a nie do końca lepszym e-papierosem."
  Jak do tej pory badania (te porządnie przeprowadzane przez niezależne ośrodki) wykazują, ze najmniej szkodliwe są e-papierosy. Podgrzewacze tytoniu są niewiele lepsze od zwykłych "fajek".
  Zaloguj się
 • avatar
  dubel
 • avatar
  Po uj się truć na własne życzenie, nigdy tego nie zrozumiem, przecież to głupota w czystej postaci.
 • avatar
  Polecam IQOS 2.4 Plus wraz z 3 Heetsami za 150 zł. Po zakupie dodatkowo otrzymujesz smsem 4 kody na zakup 2 Heetsów w cenie jednego. Polecam spotkanie z ekspertem:
  https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=VYFFHGO