Na topie

IQOS 3 i IQOS 3 Multi - nowoczesne podgrzewacze tytoniu już w Polsce

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Producenci: IQOS

IQOS to papieros, który stara się być złotym środkiem pomiędzy szkodliwym dla palaczy jak i postronnych osób papierosem, a nie do końca lepszym e-papierosem. IQOS 3 to nowa generacja tych produktów, które wykorzystują technikę podgrzewania tytoniu.

 • IQOS 3 i IQOS 3 Multi - nowoczesne podgrzewacze tytoniu już w Polsce
A A

Świat się kończy, skoro ja, przeciwnik dymu tytoniowego, redaktor serwisu technologicznego i człowiek z zacięciem naukowym, pojawia się na premierze producenta papierosów. A jednak taka jest kolej rzeczy, bo i ta branża ociera się o świat technologii bardziej skomplikowanych niż zawijanie wysuszonego tytoniu w papierek.

IQOS premiera

Przy okazji taka firma jak Philip Morris stara się udowodnić, że nawet koncern, który kiedyś był kojarzony jedynie z tradycyjnymi papierosami, może stać się orędownikiem świata bez dymu tytoniowego.

O tym czy udanie, odpowiemy w teście najnowszych produktów spod znaku IQOS czyli IQOS 3 i IQOS 3 Multi. Tymczasem kilka słów o tym czym one są.

IQOS 3

IQOS 3

IQOS 3 - system podgrzewania tytoniu stworzony na nowo

W ciągu dwóch lat Philip Morris zbierał opinie od użytkowników i zastanawiał się jak wprowadzić je do swoich produktów. I tak:

 • IQOS 3 charakteryzuje się nową konstrukcją, dzięki czemu urządzenie jest łatwiejsze w obsłudze, ma mniejsze wymiary, szybsze ładowanie, wydłużony czas pracy baterii. IQOS 3 wyposażony jest w nowy system ProtectPlus™, zapewniający większą wytrzymałość i trwałość urządzenia.

IQOS 3

 • IQOS 3 Multi nawiązuje do pierwotnego projektu linii produktów IQOS. Jest odpowiedzią na jedną z kluczowych kwestii podnoszonych przez pełnoletnich konsumentów, umożliwiając 10-krotne korzystanie z urządzenia bez konieczności ładowania. Konstrukcja IQOS 3 Multi jest bardziej kompaktowa, dzięki czemu urządzenie jest smuklejsze i bardziej poręczne.

IQOS 3 Multi

 

Lepszy niż zwykły papieros? To na pewno

Już wcześniejsze generacje papierosów IQOS zostały przebadane na okoliczność tworzenia substancji szkodliwych dla organizmu i zdaniem naukowców z PAN są mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy. W papierosach IQOS tytoń jest podgrzewany w temperaturze 300 stopni.

Od nikotyny nie uciekniemy (podczas premiery usłyszałem miłe dla mnie słowa, że taki podgrzewacz jak i palenie papierosów jednak zdrowe być nie może), ale zastosowanie technologii IQOS pozwala na wyeliminowanie tych innych związków, które są szkodliwe. W areozolu, który wytwarza się po podgrzaniu tytoniu jest ich o 90-95% mniej.

Wedle badań IQOS już 6 milionów palaczy wybrało IQOS zamiast zwykłego papierosa. Do 2025 roku według założeń ta liczba ma sięgnąć 40 milionów. Cóż, moim zdaniem, zdaniem przeciwnika tradycyjnych, śmierdzących papierosów, to kropla w morzu potrzeb. Na w pełni zdrowe papierosy przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać, ale na pewno kierunek obrany przez Philips Morris jest dobry. Choć najlepiej byłoby gdyby w ogóle nie musiał go podejmować.

Cena nowych papierosów IQOS

Nowe produkty dostępne są od 29 listopada poprzez witrynę www.iqos.pl. IQOS 3 wyceniono na 480 złotych, a IQOS 3 Multi na 420 złotych.

A jak było na premierze?

Muszę przyznać, że było to wydarzenie z rozmachem. Wiadomo palaczy jest z pewnością więcej niż użytkowników flagowego modelu smartfona danej marki czy najwydajniejszych kart graficznych. To też produkt, który nie wymaga większego zaangażowania poza chęcią wspólnej zabawy. I tak właśnie wyglądała premiera.

IQOS 3

IQOS 3

Po wprowadzeniu i omówieniu "zalet" produktów goście mieli czas na testowanie produktów i spożywanie przy akompaniamencie muzyczno-wokalnym. Jak już pisałem, zwolennikiem palenia nie jestem, ale jedna rzecz mi się spodobała. Wszechobecne ładowarki. Z uniwersalnymi złączami. To rozwiązanie powinno pojawiać się zresztą nie tylko na imprezach innych branż. Chciałbym by takich miejsc do ładowania było więcej także w miejscach użyteczności publicznej.

Premiera IQOS 3 IQOS 3 Multi

Źródło: Philips Morris International, inf. własna, fot: Karol Żebruń

Odsłon: 8719 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
 1. pscager
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-11-29 18:48

  Na zdrowie :)

  Skomentuj

 2. Mordgird
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-29 18:57

  ...poważnie?

  Skomentuj

 3. Niepiskoj
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2018-11-29 19:44

  "zdaniem naukowców z PAN są dużo zdrowsze niż zwykłe papierosy"
  tak się własnie oszukuje i wprowadza w błąd ludzi. Papierosy nigdy nie były w żaden sposób zdrowe, mogą być co najwyżej mniej trujące ale nadal są trujące. Jak ktoś pisze w taki sposób jak tu o nich o nich to wiadomo że dostał za to kase.

  Skomentuj

 4. Niepiskoj
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-29 19:44

  dubel

  Skomentuj Historia edycji

 5. loctor
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-29 19:52

  "IQOS to papieros, który stara się być złotym środkiem pomiędzy szkodliwym dla palaczy jak i postronnych osób papierosem, a nie do końca lepszym e-papierosem."
  Jak do tej pory badania (te porządnie przeprowadzane przez niezależne ośrodki) wykazują, ze najmniej szkodliwe są e-papierosy. Podgrzewacze tytoniu są niewiele lepsze od zwykłych "fajek".

  Skomentuj

  1. lotux
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-11-29 20:12

   Już sam fakt że tu nie ma spalania powoduje że z głowy substancje smoliste a to jest największy syf w papierosie. Możesz być fanatykiem efajek, Twoja sprawa ale po co piszesz bzdety?

   Skomentuj

   1. loctor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-30 07:06

    Te bzdety, jak to określasz, czyli wyniki badań i porównania e-pap/podgrzewacz/papieros są publicznie dostępne - poczytaj.

    Skomentuj

   2. Kershav
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-02 13:55

    No i tu zostales poniekąd oszukany przez Philips Morris. Fakt, nie ma spalania. Jest spalanie beztlenowe/piroliza. W tym procesie rowniez powstają substancje smoliste (oczywiscie i tak duuuuuuzo mniej niz w zwyklej fajce). Jesli chodzi o szkodliwość to na 1 miejscu sa papierosy zwykle, pozniej podgrzewacze tytoniu (tytoniu hehe - chyba sprasowanego pyłu tytoniowego z odpadów po produkcji zwyklych fajek) a najmniej szkodliwe są e papierosy. E papierosy calkiem skutecznie mogly uwalić rynek klasycznych śmierdziuchów ale BAT i Philip Morris skutecznie sypnęli kasą żeby e-fajki ograniczyc pojemnosciowo, oakcyzować, zakazac reklamy, promowania, zakazac informowania ludzi o składzie płynów (a w tym o mniej niekorzystnym wplywie na zdrowie) itp... Jak wszyscy widzą te ich podgrzewacze wolno i reklamowac i robic takie spotkania. Wkłady do tych Iqosów są praktycznie w tej samej cenie co zwykle papierochy a nie ma na nie akcyzy przecież :) Koryta nie oddadzą i tyle.

    Skomentuj

 6. piccardo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-29 20:20

  Tytoń jest narkotykiem, na dodatek jest szkodliwy dla otoczenia bardziej niż dla samego palacza, powinien być zakazany i tyle w temacie.

  Skomentuj

  1. MazocHH
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-29 21:28

   COMMUNIST ALERT

   Skomentuj

  2. Michał 06
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-11-29 22:32

   Dlaczego nasze społeczeństwo lubi zakazy ? Niech mi ktoś wytłumaczy ten fenomen :P

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-29 23:11

    O zakaz jest przejawem kontroli nad tym co się dzieje dookoła a przyzwolenie nie powoduje że ludzie czują się bardziej wolni i jest im z tym lepiej.

    Skomentuj

  3. khadzad
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-11-30 07:36

   Prawa fizyki wykluczaja wieksza szkodliwosc dla otoczenia niz dla palacza

   Skomentuj

  4. Malachiasz
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-11-30 08:23

   1 - Tytoń nie jest narkotykiem. Nikotyna jest narkotykiem

   2 - Palenie tytoniu nie jest bardziej szkodliwe dla otoczenia niż dla osoby palącej. Stężenie dymu jest największe w płucach palacza.

   3 - Zakaz palenia w miejscach publicznych już jest - aby nie narażać ludzi na niechciany dym. Chcesz zakazać palenia w prywatnych mieszkaniach ludzi czy może w ogóle zakazać posiadania tytoniu i wyrobów papierosowych?

   Skomentuj

   1. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-30 19:19

    Zakaz zakazem a ludzie nadal jarają w miejscach publicznych, typek palis obie na balkonie ale wlato jak mam otwarte okno to o 2 nocy do mnie wlatuje dym i sie budze.

    Skomentuj

  5. Malachiasz
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-11-30 08:23

   1 - Tytoń nie jest narkotykiem. Nikotyna jest narkotykiem

   2 - Palenie tytoniu nie jest bardziej szkodliwe dla otoczenia niż dla osoby palącej. Stężenie dymu jest największe w płucach palacza.

   3 - Zakaz palenia w miejscach publicznych już jest - aby nie narażać ludzi na niechciany dym. Chcesz zakazać palenia w prywatnych mieszkaniach ludzi czy może w ogóle zakazać posiadania tytoniu i wyrobów tytoniowych?

   Skomentuj Historia edycji

   1. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-30 19:18

    Konopie nie są też narkotykiem bo to THC jest narkotykiem idąc tym tokiem myślenia to Wódka to nie nie alkohol bo Etanol to alkohol x)

    Skomentuj

  6. Balrogos
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-30 19:16

   Gorzej :D Nikotyna jest silną neurotoksyna :) i weź tu debilowi wytłumacz że tu nie można ćpać(palić wciągać walić w żyłe bądź dodobytniczo) a papierosy to narkotyki.

   Skomentuj

 7. Zircon1987
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-11-29 20:40

  Nigdy nie paliłem i nie zamierzam i jestem z tego dumny.

  Skomentuj

 8. kitamo
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2018-11-29 23:10

  "daniem naukowców z PAN są dużo zdrowsze niż zwykłe papierosy"

  czyli papierosy są zdrowe ale ten szajs jest jeszcze zdrowszy?
  Ludzie o czym Wy do diabła piszecie, czy ktoś z was w ogole to przeczytał przed publikacją czy po prostu producent tak kazał?

  Powinno być napisane "są mniej trujące niż papierosy" jak już a nie bardziej zdrowe.

  Skomentuj

 9. raffal81
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-12-01 10:46

  Po uj się truć na własne życzenie, nigdy tego nie zrozumiem, przecież to głupota w czystej postaci.

  Skomentuj

 10. sabolka
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-02 20:45

  Polecam IQOS 2.4 Plus wraz z 3 Heetsami za 150 zł. Po zakupie dodatkowo otrzymujesz smsem 4 kody na zakup 2 Heetsów w cenie jednego. Polecam spotkanie z ekspertem:
  https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=VYFFHGO

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!