Na topie

„Długopis” do skanowania tekstu - IRISPen Air 7

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety

Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu na papierze, a ten automatycznie pojawi się w edytorze tekstu na komputerze lub urządzeniu mobilnym. To podstawowa funkcja skanera IRISPen Air 7, a do tego oferuje on jeszcze wiele, wiele więcej.

 • „Długopis” do skanowania tekstu - IRISPen Air 7
A A

Do czego służy długopis, każdy wie. „Długopis” IRISPen Air 7 również służy do zapisywania tekstu, ale rozumianego nieco inaczej. Jest to bowiem ultramobilny skaner – kolejny zresztą po myszce IRIScan Mouse Executive 2 i książkowym IRIScan Book 3.

Projektanci (należącego do grupy Canon) zespołu IRIS tworzą nietypowe skanery dostosowane do rozmaitych potrzeb. Ten konkretnie ma się sprawdzić w sytuacjach, gdy często korzysta się z małych fragmentów tekstu i nie ma konieczności skanowania całej strony. Z tym gadżetem zachowanie wycinka na później jest proste – wystarczy go zaznaczyć.

Choć producent porównuje go do (przerośniętego) długopisu, w rzeczywistości zasada jego działania jest więc bardziej zbliżona do zakreślacza, ale bardziej funkcjonalnego. Po pierwsze, bez obaw można z niego skorzystać na nieswojej książce. Po drugie, zapisany fragment ma postać cyfrową. Wreszcie po trzecie, zamienia obraz w tekst (zrozumiały dla edytora), a nawet może go od razu przetłumaczyć lub przeczytać.

IRISPen Air 7 wygląd

„Czasami potrzebujemy jedynie fragment tekstu, wycinek, który jest nam potrzebny przy pisaniu pracy magisterskiej, artykułu prasowego czy dowolnej formy, w której możemy chcieć zacytować zewnętrzne źródło. Dzięki nowemu IRISPen Air 7 można zeskanować dowolny tekst, w sposób podobny jak zaznaczamy go na komputerze” – czytamy w notce prasowej.

Wyposażony w moduł Bluetooth, działający do 5 godzin między ładowaniami, mający 15 centymetrów długości i ważący zaledwie 28 gramów IRISPen Air 7 bez wątpienia jest więc bardzo ciekawym gadżetem. Niestety na te wszystkie atuty trzeba sporo wydać. Sugerowana cena urządzenia wynosi około 560 złotych.

Źródło: Entrymedia, IRIS

Odsłon: 2122 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Gadżety w marketplace

 1. Hans Olo
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-05-15 11:14

  Mieliśmy to prawie 30 lat temu, nazywało się pen rader od pana Karpińskiego.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!