Na topie

Sprzątanie zautomatyzowane - iRobot przedstawił nowości

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: roboty sprzątające Producenci: iRobot

Robot odkurzający iRobot Roomba S9+ i robot mopujący Braava Jet M6 mogą się ze sobą komunikować, by podłogi w domu były zawsze perfekcyjnie wyczyszczone.

 • Sprzątanie zautomatyzowane - iRobot przedstawił nowości
A A

A gdyby tak podłogi sprzątały się same, podczas gdy my odpoczywamy albo oddajemy się innym obowiązkom domowym? Właściwie jest to już teraźniejszość, a iRobot chce sprawić, by osiągnięty został jeszcze wyższy poziom. Amerykański producent pokazał światu swoje nowe roboty: Roomba S9+ i Braava Jet M6, a także łączącą je technologię Imprint Link.

Dzięki Imprint Link nowe roboty są w stanie się ze sobą komunikować. W efekcie gdy Roomba zakończy odkurzanie i wróci do stacji bazowej, może przesłać informację Braavie, która zaraz potem zajmie się mopowaniem tych samych podłóg. Użytkownik nie musi robić nic – „magia” dzieje się sama. 

Same roboty mają jednak znacznie więcej do zaoferowania… 

Wśród zaprezentowanych nowości znajduje się robot odkurzający Roomba S9+. Został on wyposażony w efektywny system antyalergiczny, zaawansowany czujnik 3D i stację Clean Base automatyzującą opróżnianie pojemnika na kurz, a także technologię PerfectEdge oraz dwie gumowe szczotki przeciwbieżne o dużej szerokości i wirującą szczotkę boczną. Efektem działania tych ostatnich ma być dokładnie wysprzątana podłoga, także przy ścianach i w narożnikach. 

Producent zwraca również uwagę na wielokrotnie większą siłę ssania nowej Roomby oraz obecność systemu automatycznego wykrywania podłóg miękkich (aktywującego technologię Power Boost zwiększającą czasowo moc). Zaktualizowany został również system nawigacji iAdapt z technologią mapowania vSLAM, dzięki czemu S9+ ma sprawnie poruszać się po mieszkaniu i precyzyjnie oczyszczać podłogi z zabrudzeń. Robot uczy się też rozkładu pomieszczeń, a to sprawia, że sprzątanie można całkowicie zautomatyzować.

iRobot Braava Jet M6 to z kolei robot mopujący. On również wykorzystuje iAdapt i vSLAM, a do tego sprawnie omija dywany i inne przeszkody, koncentrując się na czyszczeniu podłóg twardych, a więc kafelek, paneli czy kamienia. Ma tryby pracy na sucho i na mokro – w tym drugim przypadku aktywuje się spryskiwacz rozprowadzający wodę. 

„Roomba S9+ oraz Braava Jet M6 są najbardziej zaawansowanymi robotami, jakie iRobot kiedykolwiek zbudował i obecnie najlepszym zestawem robotów domowych na rynku – powiedział Christian Cerda, Dyrektor Operacyjny w firmie iRobot. – Klienci, którzy wymagają najwyższej efektywności i dokładności docenią moc ssania robota S9+ oraz jego zdolność odkurzania głęboko w rogach. Inteligencja mapowania i nawigowania robota Jet M6 wraz z zaawansowanymi funkcjami mopowania, umożliwią wykonanie pracy w całym domu”.

Ceny nowych robotów są następujące:

 • iRobot Roomba S9+ – 6799 zł
 • iRobot Braava Jet M6 – 3199 zł

Źródło: iRobot

Odsłon: 6985 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. xxx.514
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-30 15:33

  Sprzęt interesujący, zarówno same urządzenia i to co oferują, a także mechanizm, w którym jedno urządzenie przekazuje informacje drugiemu. Pytanie tylko kiedy Apple przyczepi się do stosowania nazw i"cośtam".

  Skomentuj

 2. a___s
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-05-31 09:22

  Wszystkie te odkurzacze są fajne pod warunkiem, że w pokoju jest pusta podłoga i nie ma mebli.

  Skomentuj

 3. FikusM
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-31 20:50

  Patrząc na sprzęt jaki powstaje z rąk irobota myślę, że cena jest adekwatna do jakości, ale czy faktycznie pozostaje czekać nam do premiery. Ja posiadam e5 i jestem bardzo zadowolony.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!