Na topie

Jak złożyć wniosek o 500+ przez Internet?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet

Nie trzeba wychodzić z domu, by złożyć wniosek o przyznanie lub odnowienie świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Można to zrobić online.

Jak złożyć wniosek o 500+ przez Internet?

A A

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o przyznanie lub odnowienie świadczenia w ramach programu 500+ przez Internet. Przyznane wcześniej są ważne tylko do września, co oznacza, że problem dotyczy sporej części Polaków. Podpowiadamy więc, jak go rozwiązać w najprostszy sposób.

Przypomnijmy, świadczenie 500+ należy się wówczas, gdy członkiem rodziny jest dziecko poniżej 18. roku życia, a dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800 zł lub 1200 zł (w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne). W przypadku drugiego i kolejnego dziecka te kryteria nie obowiązują.

Jak skorzystać z 500+ przez Internet?

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, aby złożyć wniosek o 500+ bez wychodzenia z domu wystarczy mieć dostęp do Internetu oraz aktywny profil zaufany (eGO). Jeśli spełniamy te warunki, powinniśmy udać się na stronę obywatel.gov.pl i wybrać opcję „Skorzystaj z programu Rodzina 500+”

W kolejnych krokach wybieramy okres przyznawania pieniędzy, potwierdzamy informacje na temat obywatelstwa, liczby dzieci, dochodów itd. Następnie trzeba kliknąć „Złóż wniosek” i zalogować się przy użyciu eGO.

Większość danych zostanie wypełniona w e-wniosku automatycznie (z rejestru PESEL i ePUAP), resztę należy wpisać ręcznie oraz dodać załączniki (wszelkie zaświadczenia o przyznanej opiece prawnej, dochodach, stypendiach itd.). Po wszystkim wystarczy podpisać wniosek profilem zaufanym.

Czy jest jakiś inny sposób?

Jeśli mamy eGO, jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut i jest na tyle dobrze opisana, że nikt nie powinien mieć problemu z przebrnięciem przez nią. Można ponadto złożyć wniosek o każdej porze.

Jeśli nie chcemy korzystać z portalu obywatel.gov.pl, wniosek można złożyć również przez portale Emp@tia i PUE-ZUS oraz przez platformę bankową. Jeśli zaś interesuje nas „analogowa” opcja, należy udać się do urzędu gminy lub miasta.

Źródło: inf. własna. Foto: PublicDomainPictures/Pixabay

Odsłon: 8575 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. chato.pl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-01 10:17

  Coś jeszcze nie działa (szok/niedowierzanie):
  WNIOSEK PROGRAMU RODZINA 500+. JUŻ WKRÓTCE DOSTĘPNY DLA CIEBIE - JESZCZE NAD NIM PRACUJEMY

  Skomentuj

  1. paskudec
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-01 10:18

   Cóż, są PRAWIE przygotowani - autor artykułu mógł chociaż sprawdzić, czy opisany przez niego sposób działa :)

   Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-02 11:40

    pytanie czy autor artykułu ma dzieci. jeśli nie, to jak ma sprawdzić?

    Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-02 11:43

   a już kombinują jak tu ten dodatek pozabierać. np. samotne matki są ścigane za to, czy było rozstrzygnięcie sądowe o alimenty. co ma piernik do wiatraka? podobno 500+ miało być niezależne od wszelkich innych świadczeń, więc po co tu ograniczenie związane z zasądzeniem alimentów ????? po raz kolejny widzę kłamstwo w wydaniu władzy, zupełnie jak bym Gomułkę słyszał :( może wystarczy przewodniej siły narodu, w końcu my jako polacy przez wiele lat walczyliśmy z taką patologią.

   Skomentuj

 2. Stelek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-01 10:41

  Kolejny artykuł pisany na kolanie - autor nawet nie sprawdził o czym pisze - podziękujemy już benchmarkowi. Jedna wielka strata czasu - jak nie felieton "jak zrobić zrzut ekranu", to artykuł o ? No właśnie o czym? O niedziałającym serwisie ? O tym jak prosto niby dostać 500+ ? No, właśnie widać - jak łatwo i szybko ... "JUŻ WKRÓTCE DOSTĘPNY DLA CIEBIE - JESZCZE NAD NIM PRACUJEMY"

  Skomentuj

 3. Robiuri
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-01 13:02

  Obywatel.gov.pl dziś 01.08.2017 wyświetla ładny obrazek informujący że :
  Wniosek programu 500+
  Już wkrótce dostępny dla Ciebie - Jeszcze nad nim Pracujemy.

  Emp@tia - działa jak należy :D

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!