Na topie

Jak zrobić zrzut ekranu smartfona (iOS oraz Android)?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Zrzut ekranu to bardzo przydatna funkcja, a skorzystanie z niej nie jest trudne. Wystarczy tylko wiedzieć, jakiej kombinacji klawiszy lub gestu użyć.

  • Jak zrobić zrzut ekranu smartfona (iOS oraz Android)?
A A

Na smartfonach wykonujemy szereg różnych czynności. Często pojawia się konieczność zachowania czegoś i wtedy z pomocą śpieszy zrzut ekranu (screenshot). Trzeba jednak wiedzieć, jak szybko go wykonać.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was nie stanowi to najmniejszego problemu. Pamiętajcie jednak, że są osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze smartfonami lub najzwyczajniej w świecie nie są z nimi dobrze obeznane. Zdziwilibyście się, jak często szukają odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Dlatego też powstał poniższy wideoporadnik dla początkujących.

Porady pokazaliśmy na czterech popularnych smartfonach i dwóch wspomnianych już systemach operacyjnych - Google Android oraz Apple iOS. Wybór padł na modele: Samsung Galaxy S8, Honor 9, Google Pixel oraz Apple iPhone 7.


Źródło: inf. własna

Odsłon: 4473 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. hex3n
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-07-30 11:10

    LOL! W kolejnym odcinku: Jak wyłączyć/ponownie_uruchomić fon :)

    Skomentuj

  2. kitamo
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-07-30 11:28

    powiem tak, złote tematy benczmarka mnie już powoli zaczynają niszczyć.

    Mateuszu, serio nie było ciekawszego pomysłu by cokolwiek napisac?
    Jest tak wiele tematów które mogą być przydatne dla normalnego czytelnika ale żeby pisać o tym ze na ekranie smartfona da się zrobić zrzut ekranu to już szczyt.

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-30 11:40

      Mnie niszczą tacy geniusze jak ty. Widać, że to kontent dla średnio ogarniętych, wyraźnie w treści zaznaczone, że wideo powstało dla początkujących, ale zawsze ktoś musi wyśmiać. Ciekawe czy dla twoich rodziców zrobienie screena byłoby takie proste... Nie interesuje, nie oglądaj.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -7    

        Opublikowano: 2017-07-30 11:54

        dla początkujących?
        to chyba lepiej było zrobić artykuł o pisaniu smsów bo to bardziej przydatne poczatkującemu niż przeciągniecie dłonia po ekranie żeby screen zapisac lub wcisniecie 2 przycisków na raz.

        można było zrobić zbiorczy artykuł o wszystkich takich skrótach a jest ich naprawdę masa. Wtedy bym się nie czepial ale żeby robic specjalnie artykuł na temat jednej z podstawowych funkcji i jednego z podstawowych skrótów to już szok.

        Skomentuj Historia edycji

      2. raffal81
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-07-30 12:31

        Moi rodzice akurat bez problemu posługują się smartfonem ;]

        Tym bardziej że wykonywanie zrzutów ekranu w smartfonie to..... no ok niech pomyślę zrobiłem to może raz by pokazać komuś jaką mam ładną tapetę :D:D:D

        Jeżeli chcemy robić takie tutoriale dla starszych osób, to może zacząć od czegoś sensownego, jak wysłać maila, jak ściągnąć aplikację, jak dodać kontakt, jak skasować ;) ale na pierwszy ogień ZRZUT EKRANU ?? :D pleeeeease ;]

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-07-30 23:31

          >Tym bardziej że wykonywanie zrzutów ekranu w smartfonie to..... no ok niech pomyślę zrobiłem to może raz by pokazać komuś jaką mam ładną tapetę

          no fajnie a ja na przykład robię przynajmniej kilka dziennie
          i moja matka też wiec akurat dla niej taki tekst był by całkiem spoko

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-31 12:23

            to jak radziłes sobie z tym przed tym artykułem ? robiłes zdjęcie ekranu telefonu innym telefonem i nie wpadles na pomysł by wpisac w goole zapytanie jak zrobic screena?
            Zamiast przeczytać 2 zdania wolałes czytac cały artykuł i obejrzec film?

            społeczenstwo robi sie nam strasznie leniwe ale nie sądziłem że to aż tak postępuje.

            Skomentuj

          2. Finear
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-31 13:24

            przeczytaj jeszcze raz co napisalem, mowie o swojej matce

            nie wie jak efektywnie korzystac z google, wiec podrzucenie jej takiego artykulu jest spoko

            pozatym nawet jeżeli poszuka na google to jest szansa ze ten tekst pojawi sie gdzies na górze wiec nadal uważam ze ma to sens

            Skomentuj

  3. Skaza
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-07-30 13:43


    Panownie, zawsze może trafić się młoda osoba, która dopiero rozpoczyna przygodę ze smarftonem. Ciekaw jestem, ilu z Was już pierwszego dnia, pierwszy raz trzymając w ręku pierwszego smartfona, ogarniało wszystko - każdy aspekt systemu i urządzenia ;)

    Skomentuj

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-07-30 14:29

      Młode osoby są bardziej "ogarnięte" w telefonach i Internetach od starszych :) Przykład to chociażby dzieciaki w wieku 3-5 lat, które potrafią uruchomić ulubioną grę albo trochę starsi, którzy bez problemu posługują się telefonem.

      Robienie zrzutów ekranu? Moim zdaniem tylko problem dla osób 30+, a może nawet 40+.

      Powód? Nie mają nawyku wyszukiwać rozwiązań w Google i Youtube.

      Sam pomagałem takiej osobie i sam nie wiedziałem, jak na Samsungu zrobić foto - 2 minuty w Google i pomogłem :)

      Ale artykuł tej klasy na portalu technologicznym... Do tego nabijanie wyświetleń na YT, ja rozumiem wideoporadnik - ale dajcie szybką tabelkę typu "szajsung - przycisk od włączania + przycisk u dołu centralny" itp.

      Bo choć bardzo wielką sympatią darzę Benchmark... to ostatnio już chodzi mi po głowie znalezienie innego serwisu z testami i nowościami ze świata nowych technologii oraz komputerów... :/

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2017-07-30 17:59

        Wystarczyło zrobić poradnik od a do z i nikt by nie narzekał a informacje o tym jak robić zrzut ekranu można było napisać w 2 zdaniach

        Skomentuj

    2. zakius
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-31 08:12

      na windowsie może nie wszystko było od razu oczywiste, ale zdecdowanie nie było tak zakręcone jak na androidzie

      Skomentuj

  4. Gallheari
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-30 21:57

    Dla mnie ten "poradnik" kompletnie nie na miejscu. to się nadaje na małą sekcję, gdzie wyświetlane są ciekawostki opisane w 2 zdaniach. "Czy wież że,...".

    Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-07-31 12:25

        mozesz pier..ić ale akurat ma racje.

        Skomentuj

  5. Gallheari
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-30 21:57

    Dla mnie ten "poradnik" kompletnie nie na miejscu. to się nadaje na małą sekcję, gdzie wyświetlane są ciekawostki opisane w 2 zdaniach. "Czy wież że,...".

    Skomentuj

  6. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-31 07:55

    Co telefon to inaczej.
    Może lepiej byłoby zrobić tekstowy poradnik i rozpisać większość modeli :)