Na topie

Jaki monitor kupimy w danym budżecie?

Autor:
artykuł sponsorowany

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Jak dziś przedstawiają się ceny różnych modeli monitorów? Przejrzeliśmy dla was ofertę sklepu RTV Euro AGD i sprawdziliśmy na jakie monitory możemy liczyć w danym segmencie cenowym.

  • Jaki monitor kupimy w danym budżecie?
A A

Wybór monitora nie jest prostą sprawą. Oczywiście, zawsze można się posiłkować serwisem benchmark.pl i zobaczyć zestawienie polecanych monitorów, czy też monitorów do gier.

Aktualnie na rynku znajdziemy prawdziwe multum monitorów. Różnią się one ekranem - może być zakrzywiony, czy też ultrapanoramiczny o proporcjach 21:9. Stosowane są różne rodzaje matryc, jak choćby TN (szybki czas reakcji, dobrze sprawdza się w grach), IPS (dobre odwzorowanie barw), czy VA (upraszczając - połączenie zalet i wad matryc typu TN i IPS).

Rozdzielczości dzisiejszych monitorów sięgają nawet 5K (5128 x 2880), a gracze mogą liczyć na odświeżanie nie tylko 144, ale i 168, czy nawet 240 Hz. Dodatkowo dochodzą tu technologie synchronizacji jak AMD FreeSync (do kart graficznych Radeon), czy NVIDIA G-Sync (do kart graficznych GeForce). Panuje tu spora dysproporcja, bowiem w ofercie RTV Euro AGD znajduje się 107 monitorów FreeSync i tylko 25 monitorów G-Sync. Dość powoli, ale wciąż pojawia się więcej monitorów wyposażonych w technologię HDR.

Monitory od 300 do 400 zł

W najtańszym segmencie dostaniemy monitory Full HD o matrycach TN od 21,5 do 23,5 cala i czasie reakcji 5 ms. Szału nie ma... ale jest tanio!

Philips 223V5LSB/00

Monitory do 500 zł

Wydając nieco więcej możemy stać się posiadaczami monitorów FHD o matrycy VA lub IPS o przekątnej do 24 cali. Najszybsze TN-ki zaoferują jednomilisekundowy czas reakcji.

BenQ GL2580H

Monitory do 600 zł

Pod względem rozdzielczości i rozmiaru wiele się nie zmienia, ale np. model od LG oferuje matrycę IPS z czasem reakcj 1ms oraz technologię AMD FreeSync.

Monitory do 700 zł

W tym segmencie cenowym możemy już dostać nawet 27-calowe monitory o rozdzielczości Full HD.

Monitory do 1200 zł

Od 800 zł w górę do akcji wkraczają najtańsze monitory QHD (2560 x 1440) jak i ultrapanoramiczne (2560 x 1080). Powyżej 1000 zł znajdziemy z kolei najtańsze modele UHD bądź monitory o zakrzywionym ekranie.

Monitory do 1500 zł

Marzy ci się przekątna 28 cali i 3840 x 2160?  A może 32 cale i 2560 x 1440? Albo... 29 cali i 2560 x 1440?

Monitory do 2000 zł

W kwocie do 1500 do 2000 zł znajdziemy duże monitory o rozdzielczościach QHD i UHD - również wyposażone w HDR.

Monitory do 3000 zł

Przekątna dochodzi do 43 cali, można tu też spotkać ultrapanoramiczne monitory o rozdzielczości 3840 x 1440. Wyróżnić też trzeba ciekawą propozycję Samsunga - 32 cale, zakrzywiony ekran, matryca VA 1ms, HDR i rozdzielczość QHD. Jest z czego wybierać!

Monitory powyżej 3000 zł

Cena nie gra roli? W tym segmencie znajdziesz ogromne, zakrzywione ekrany UHD, a nawet monitory 5K (5128 x 2880).

Żródło: RTV Euro AGD, informacja własna

Odsłon: 15931 Skomentuj newsa
Komentarze

48

Udostępnij
  1. tazik21
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-23 09:59

    jaka matryca jest najlepsza TN, AV czy IPS.

    Skomentuj

      1. tazik21
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-23 10:05

        do grania i czasem przeglądania internetu(czytania)

        Skomentuj

        1. n4zgul
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-07-23 10:10

          Do ogólnych zastosowań Ips moim zdaniem ale Va zwłaszcza te nowe Amva też są dobre.

          Skomentuj

          1. SirMichael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-25 10:44

            IPS rulez, ostatnio miałem topowy monitor na VA i mimo 144hz i całej gamy bajerów ghosting był jak cholera.

            Skomentuj

        2. Smuga
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-23 10:12

          A teraz szybciutko i krótko po moim wywodzie - TN do niczego, nawet do internetu. Szukaj jakiegoś wariantu VA, na cenę to nie wpływa. IPS też jeśli chcesz dopłacić.

          Skomentuj

        3. rlistek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-23 10:17

          Do grania competitive TN 240hz - nie ma nic lepszego, ale wtedy wypada mieć też drugi monitor obok na jakimś VA do pozostałych zastosowań.

          Jednak do takiego sobie okazyjnego pykania to IPS 144hz też będzie bardzo dobry. VA do dynamicznych gier bym nie polecał.

          Skomentuj

          1. MarTum
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-07-23 13:11

            Mam już trzeci monitor z VA. 99% graczy nie wychwyci żadnej różnicy w matrycach przy graniu. Jestem ponadprzeciętnym graczem, grałem różnych odmianach VA / IPS no i na TNkach.

            Mówienie zwykłemu graczowi, że VA jest gorsze to ogromna przesada, która nie powinna mieć miejsca.

            Jeszcze za czasów 4:3 miałem BENQ FP93GP, niby bardzo wolny do gierek itp. Jak zawsze leciałem jak przecinak w strzelankach. 1% graczy odczuje różnicę w input lagu czy matrycy. Dla reszty to tylko robienie mętliku w głowie przy wybieraniu monitora.

            Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-23 10:11

      TN to ŚCIERWO absolutnie w każdym zastosowaniu, nie daj sobie wmówić że jest inaczej. Żałosne kąty widzenia, wyprane kolory, tragiczny kontrast, całkowity brak czerni i tak dalej. Szybkość reakcji jest bez znaczenia bo to oferują już dawno oferują nowoczesne VA. W przypadku owego VA i IPS - to już kwestia potrzeb. VA jest bardziej uniwersalne - spokojnie można brać. Sam posiadam AOC AGON AG352UCG z końcówki rankingu (matryca MVA) i jestem kosmicznie zadowolony - względnie niedrogi, a efekt po przesiadce z 24 FullHD - wgniata w ziemię (początkowy szok po przesiadce już na same 100Hz - trwa do tej pory, a na na 60 Hz nie jestem w stanie komfortowo grać). Na prawdę, polecam każdemu monitory 21:9 - coś niesamowitego (ale za to takich 32:9 nie polecam - to przesada i nie byłem w stanie używać tego do niczego po za pracą [bo akurat tam spisuje się nieźle]). Byle by wielkość była od 34 cali wzwyż, bo inaczej będzie zbyt niski.

      Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-07-23 10:51

          Współczesne TNki wciąż mają tragiczne kąty i kolory, ale nie po to się je kupuje, bo to nie są uniwersalne monitory. TNki się kupuje dla szybkości i prezycji z jaką potrafią wyświetlać dynamiczne gry. Pozostałe matryce nie mają nawet startu na tym polu do dobrej, współczesnej TNki.

          Skomentuj

          1. Smuga
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-07-23 10:57

            Jak z kobietą się zabawiasz to też każesz się jej ubierać w kombinezon strażacki i worek na głowę, bo nie liczy się nic po za szybkim "otworem"? A mi się wydawało, że warto też mieć na czym zawiesić oko.

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2018-07-23 11:32

            Jaki człowiek takie porównanie ¯\_(ツ)_/¯

            Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2018-07-23 10:28

        No jak się jest takim filthy casualem jak ty to może i się zalet TN nie dostrzega. VA do gier to najgorsze co może być. Tak smuży, że nie ma co nawet próbować odpalać na nim dynamicznych gier, w szczególności takich, które polegają na rywalizacji.

        Monitor 21:9 to też jest kompromis, bo zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zestaw 2 monitorów 16:9, 27":
        - TN 240hz do gier
        - VA do pozostałych zastosowań

        Pakowanie się w jeden monitor 21:9, jeszcze VA, jak ktoś jest zaangażowanym graczem uważam za ogromną pomyłkę.
        VA są bardzo fajne do grafiki, filmów i codziennych zastosowań, ewentualnie jeszcze do gier turowych, gdzie się mało co rusza. Ale do dynamicznych gier? Zdecydowanie nie.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-07-23 10:46

          Siedziałeś przy jakimś VA 21:9? Podejrzewam, że nie bo gadasz jak typowy gość który kontakt ma jedynie przez cyferki w specyfikacjach. Nie jestem żadnym "progejmerem", nie cisnę w CS'a 10h dziennie, mam dziesiątki gier i liczy się efekt jaki uzyskuję ogólnie. A ten jest budowany przede wszystkim przez wielki i szeroki ekran z wysokim odświeżaniem i całkiem żywymi kolorami (nie jestem grafikiem i liczy się segment czysto rozrywkowy, a do mojego programowania liczy się tylko rozdzielczość i wielkość ekranu). Zresztą - jakich dynamicznych gierek? Jak ja nienawidzę takiego gadania... Co do TN - co mi z 240 Hz jak kąty widzenia są żałosne? Poruszę głowę odrobinę i już nic nie widzę w pionie. Pitolenie typowego CS'owca który policzy każdy głupi Hz, byle by dać się uwieść placebo (gwoli ścisłości - widzę ogromną różnicę pomiędzy 60Hz a 100Hz, oraz niewielką powyżej, ale im dalej w las tym mniej mnie to interesuje). TN nie nadaje się dla nikogo (a już szczególnie dla graczy wbrew opinii niektórych). Przestańcie wciskać to ludziom, to tak jakby sprzedać samochód zardzewiały, bez klimatyzacji, z porysowanymi szybami i porwaną tapicerką TYLKO dlatego, że ma 30 koni więcej co pozwoli łatwiej wyprzedzać. Tiaaaaa.

          PS - nie ma nic bardziej żałosnego w życiu od "progejmera" który wszędzie widzi tylko casuali. No cóż - jak się w życiu nie ma nic do roboty po za CS'em to nie dziwota. Ale widzisz - niektórzy mają więcej niż jedno hobby i o zgrozo - życie po za "progejmingiem"!!! Mówi to dumny casual.

          Skomentuj Historia edycji

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-07-23 11:06

            No widzisz, wygląda na to, że to jednak ty jesteś ignorantem tutaj. Ja z dobrego VA korzystam na codzień, ty dobrego TN najpewniej nie widziałeś. Sprawdź sobie jak wygląda granie na Zowie XL2740 i później się wypowiedz.

            Nikt nikomu TNek nie wciska bo to jest specjalistyczny sprzęt dla świadomych użytkowników i takiego monitora nie kupuje się jako jedyny monitor. Nikt casualom takich monitorów nawet nie próbuje wciskać. Takie monitory są dokładnie oznaczone, że są to monitory do esportu. Nie jesteś zainteresowany esportem to nie powinny cię one interesować, ale twoja postawa jest tak bardzo głupia i ignorancka, że ciężko przejść obojętnie.

            Równie dobrze możesz zacząć ogłaszać wszem i wobec, że samochody sportowe do ścigania się na torze to "ŚCIERWO" bo nie mają radia i klimatyzacji, a ty przecież jako janusz dojeżdzający do pracy 9-17 chcesz mieć radio i klimatyzację.
            Ogarnij się typie. To, że ty czegoś nie potrzebujesz, nie znaczy, że jest to "ścierwem". To jest bardzo dobry sprzęt w konkretnym i dokładnie oznaczonym zastosowaniu, dla konkretnej grupy ludzi, ignorancie.

            Skomentuj

          2. PROCTON
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-23 15:00

            Mam stary monitor Samsunga TA550 na matrycy TN który powoli zamierzam zmienić na IPS'a, ale to co tutaj pieprzy smuga to jakieś totalne głupoty.

            Skomentuj

          3. Lister
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-07-23 18:04

            @rlistek - ja cię ładnie proszę, ty się od mojego imienia odwal, nie dałem ci prawa do jego tarzania w guanie i nigdy go nie dostaniesz. Bądź porządnym człowiekiem i daruj sobie na przyszłość wycieranie mordy czyimkolwiek imieniem...

            Skomentuj

          4. digitmaster
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-24 07:48

            @Smuga
            dawno takich głupot nie czytałem. Przechodziłem przez wiele monitorów. obecnie mam dwa - Dell U2413 na matrycy H-IPS do zastosowań ogólnych oraz iiyama G2530HSU-B1 na TN do grania. Przed Dellem miałem rożne ekrany, od MVA, przez PVA i tanie IPS. Kupiłem Della, który tani nie był (1900zł 3 lata temu) i w grach się sprawdzał kiepsko, mimo że to bardzo dobra matryca do biurówki czy filmów. Kupiłem iiYamę jako dodatkowy do grania i jest rewelacyjny. Katy widzenia? Nie bądź śmieszny że przekręcisz głowę i nic nie widzisz. No chyba że twoje granie polega na obserwowaniu ze stołka obok jak gra twój starszy brat, to rzeczywiście komfort może być średni i ta wylewana żółć jest uzasadniona.

            Skomentuj

      2. tazik21
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-07-23 10:33

        ja celuje w coś takiego QHD (2560 x 1440) 16:9 27" i chyba płaski będzie lepszy niż zakrzywiony. Monitor 4K odpada ponieważ nawet dzisiejsze topowe karty z tym nie radzą za dobrze, a zresztą mam RX 580 4GB i czekam na nowe karty od NV, AMD.

        Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-07-23 10:06

    Akurat mam LG 24MP59G i moge go z czystym sumieniem polecić, no i nóżka w kształcie V sie wyróżnia.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-23 10:14

      Fajne jest to, że dziś za takie grosze można kupić dobry monitor. 10 lat temu za mniej niż 1000 zł nie szło kupić nic co nadawało by się dla gracza nie cisnącego tylko w Hirołsy.

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-07-23 10:30

        Przecież dalej tak jest, lol.

        Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-07-23 10:54

          Nie, nie jest "progejmerze". Nie każdy potrzebuje ultra szybkich 240Hz jak twoje ukochane TN czy takich 35 calowych ultrapanoramicznych behemotów jak mój. A dzisiaj już na monitorze za 700 zł można pograć bez puszczania pawia (nikt o zachwytach nie wspominał).

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-07-23 11:11

            No sorry, ale to nie ja nazywam specjalistyczny sprzęt dla konkretnej wąskiej grupy odbiorców "ścierwem", bo większość akurat takiego nie potrzebuje.

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-07-23 13:07

            Sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz, że nie jest to specjalistyczny sprzęt, a zaraz potem dodajesz, że jest on tylko i wyłącznie dla wąskiej grupy graczy zainteresowanych esportem. Czym jest zatem wg ciebie 'specjalistyczny sprzęt', jak nie sprzętem dla stosunkowo wąskiej grupy ludzi o specyficznych względem niego wymaganiach?

            Za każdym razem gdy komukolwiek taki monitor polecam to zaznaczam, że nie jest to monitor uniwersalny i nie byłby najlepszym wyborem jeśli miałby to być jedyny monitor dla tego komputera. Sam mówię, że jak ktoś chce kupić jeden monitor który nada się i do gier i do komfortowego korzystania z innych aplikacji, to IPS z przyzwoitym odświeżaniem będzie lepszy.
            Z tym, że chyba zapominacie, że nie ma czegoś takiego jak limit jednego monitora do podłączenia do komputera. I w takiej sytuacji, gdzie kupujesz 2 monitory - jeden do szybkich gier, drugi do wszystkiego innego, taki setup TN + VA będzie rewelacyjny.

            Typ rzucił arbitralnym, niczym nie popartym twierdzeniem, że matryce TN nie nadają się do niczego. Ja mu zwróciłem uwagę, że najpewniej ma takie błędne przekonanie, bo ekrany z tą matrycą nie są w ogóle nawet dla niego dedykowane i nawet nie próbują trafiać w jego potrzeby. Takie ekrany mają konkretne zastosowanie i wymieniając je obaliłem jego "hipotezę" przez kontrprzykład.

            Poza tym jeszcze dodałem, że z 3 rodzajów matryc - TN, IPS, VA, do grania w dynamiczne gry, ta ostatnia nadaje się zdecydowanie najgorzej, ze względu przede wszystkim na ogromne, na tle 2 pozostałych typów, smużenie.

            I nie, nikim (kto nie ma problemów z logicznym myśleniem) nie gardzę i doskonale sobię zdaję sprawę, że każdy ma swoje zainteresowania i każdego bawi co innego. Ja nikomu swoich zainteresowań czy wymagań na siłę nie wpycham. Nikomu też nie polecam czegoś przez pryzmat własnych, a nie jego zainteresowań i wymagań. Czyli dokładnie odwrotnie od tego co pisał użytkownik Smuga.

            No ale tak, to ja jestem "ignorantem i chamem" bo sobie nie radzicie z czytaniem prostych komentarzy i dopowiadacie sobie do tego niestworzone historie. Lmao.

            Skomentuj

          3. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-23 13:30

            > "A określenie "filthy casual" to niby co jest?"

            Meme.

            Miło mi, że mam zaszczyt powitać cię w internecie w roku 2018.

            Skomentuj

          4. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-23 13:56

            Nie ponad. Obok.

            Ani casuale nie są lepsi od graczy competitive, ani na odwrót. Są za to kompletnie różni. Mienie świadomości tych różnic i rozmawianie o nich to nic złego, bo to co bawi jednych najczęściej nie bawi już drugich i odwrotnie. To samo z wymaganiami, też mają zupełnie różne.

            I cała ta drama w tym temacie wzięła się z tego, że użytkownik Smuga tego nie potrafi zrozumieć.

            Skomentuj Historia edycji

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-23 14:29

            Chętnie przyjmę zakład.

            Masz prawo do własnej opinii, ja cię do niczego nie namawiam.
            Ja doskonale wiem jaka jest różnica i na jakiej podstawie swoją opinię sobie wyrobiłem - faktycznym, długotrwałym kontaktem z omawianym sprzętem. Także nawet jak ta twoja opinia wydaje mi się niewiarygodna, naiwna i bardziej formą dziecinnego przedrzeźniania niż czymkolwiek racjonalnym, to masz do niej prawo.

            Aż mi przypomniałeś jak kiedyś raz MSI postanowiło zorganizować turniej LAN na swoich gamingowych laptopach. Długa historia, powiem tylko, że skończyło się odwołaniem rozgrywek, zwrotem kosztów jak i zwrotem za bilety dla publiczności ;).

            Skomentuj

          6. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-23 15:52

            Ale pajacujesz.
            Sprawa jest prosta. Gracze casualowi i competitive grają w co innego i co innego się dla nich liczy stąd też mają inne wymagania co do sprzętu. Dlatego też masz zupełnie inne monitory dla jednej i drugiej grupy.
            Dla jednych liczy się wysoka rozdzielczość, szerokie kąty i ładne kolory, a dla drugich wysokie odświeżanie oraz niski czas reakcji i input lag.
            Jak 90% czasu grasz w takiego rodzaju gry to wybierasz sprzęt który najlepiej się sprawdzi właśnie w nich.
            To, że ktoś gra głównie w gry competitive nie oznacza, że w casualową gierkę nie zagra (sam sobie w Wiedźminy czy Wolfensteiny lubiłem pograć) i odwrotnie (choć tu zwykle gorzej, bo bardzo często to właśnie oni gardzą grami i graczami competitive - zresztą odsyłam do posta Smugi z 10:46 w tym temacie, co by daleko przykładów nie szukać).

            Koleś wyżej twierdził, że ten drugi typ monitorów "to ŚCIERWO absolutnie w każdym zastosowaniu" i ja się z nim nie zgodziłem, podając konkretne zastosowanie w którym jest on bezkonkurencyjny. Ton mojego posta był dostosowany do poziomu jego wypowiedzi. Chcesz to się obrażaj, mi nic do tego, że cię prawda boli. I jak mam żyć mi też nie mów, bo będę sobie robił i pisał na co tylko mam ochotę. Jak masz z tym problem, to twój problem nie mój.

            Skomentuj Historia edycji

          7. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-23 23:16

            No jak widzisz nie rozumiesz.

            Skomentuj

          8. wasptak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-24 14:20

            Legendarny input lag... Tego mi brakowało :) I brandzlowanie się specyfikacja monitorów z owym na poziomie 1 ms... Co za bzdura... A dzieciaki grające w te wszystkie badziewia pokroju fortnite, cs, lol'e i inne badziole łykają to jak ciepłe bułeczki :)

            A nikt jakoś nie pomyśli o realnym input lagu jaki nakłada sieć... I możesz mieć monitor 1000 hz i ms na poziomie -20 (ofc przerysowywuje) a i tak sieć wszystkich wyrównuje :)

            Skomentuj

          9. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-24 14:49

            No widzisz, chciałeś być mądry a wyszło jak zawsze.
            Jak byś miał jakiekolwiek pojęcie o grach multiplayer od strony technicznej to byś wiedział, że trafienia są rejestrowane po stronie klienta (czyli twojego komputera), a później tylko weryfikowane z serwerem i ewentualnie korygowane. Jeśli ty na swoim ekranie trafisz kogoś szybciej niż ten przeciwnik ciebie, to pomimo tego, że oboje widzieliście jak jeden zabija drugiego, to po etapie weryfikacji z serwerem wysłana do waszych komputerów będzie informacja, że ty faktycznie go zabiłeś, a przeciwnik zginie mimo, że przez ułamek sekundy myślał, że to jednak on zabił ciebie, nie ty jego.

            Poza tym mniejszy niższy input lag realnie zwiększa komfort sterowania w grze, bo im bliżej do zera tym mniej twój mózg musi kompensować różnicę między tym jak ruszasz ręką, a tym co widzisz na ekranie.
            A jeśli myślisz, że są to wartości, które można by uznać za pomijalne, to zrób sobie prosty eksperyment - odpal sobie pianino cyfrowe czy klawiaturę midi z opóźnieniem 20-30ms i spróbuj na nim grać.

            Dziękuję, dobranoc.
            Następnym razem jak będziesz chciał coś powiedzieć, upewnij się, że wiesz o czym mówisz, bo znów się możesz tylko ośmieszyć.

            Skomentuj

          10. wasptak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-24 14:53

            Hahahah bezbłędny jesteś :) Ty się baw na cudownym TN w te swoje konter strajki, a ja tymczasem pogram w coś dużo bardziej ambitnego na moim AOC AG352UCG.

            Dziękuję dobranoc syneczku :-*

            Skomentuj

          11. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-07-24 15:26

            "Ambitnego" jak leżenie przed telewizorem, zapomniałeś dodać.

            Nie wiem jakim trzeba być ignorantem i pajacem, żeby twierdzić, że gierki singleplayer z banalną historyjką i zerowym gameplayerm, które się same przechodzą i są niczym więcej jak prostą, niezobowiązującą rozrywką dla mas, uznać za "ambitne" w porównaniu do gier polegających na rywalizacji i ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności, żeby osiągać coraz to lepsze wyniki na tle pozostałych graczy ¯\_(ツ)_/¯.

            Skomentuj Historia edycji

  3. Berry
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-07-23 10:55

    I ani jednego Eizo. Zapewne Sponsor nie ma go w ofercie a i nie jest monitorem dla graczy :D

    Skomentuj

  4. DreamerDream
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-23 12:04

    Pytanie do osób z wiedzą. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że wiele opisów wprowadza w błąd jeśli chodzi o czas reakcji, że niby wyróżnia się więcej niż jeden czas reakcji (chyba chodziło o kolor i odcienie szarości?) i czas rzeczywisty jest znacznie dłuższy, dlatego te 1ms to bzdury i te cyferki są tylko dla niewtajemniczonych. Ktoś coś wie na ten temat?

    Bo np. jak patrzę rożne testy to żaden monitor nie jest w stanie osiągać tak niskiego czasu reakcji, albo ja źle coś rozumiem/odczytuje.

    Skomentuj Historia edycji

    1. MarTum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-07-23 13:23

      Chodzi o to, że producenci podają ten najkrótszy czas reakcji - GTG, a oczywiście robią to celowo. GTG to za mało do oceny możliwości, więc nienalezy się tym sugerować. Zresztą nigdy nie należało się sugerować czasem reakcji monitora.

      Skomentuj

      1. tazik21
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-23 14:41

        samsung ostatnio używa dla czasu reakcji, skrót MPRT, a to się jak odnosi do rzeczywistości? co w ogóle oznacza, to MPRT?


        Monitor Curved QLED 27” CHG70:

        matryca VA z czasem reakcji 1 ms (MPRT)

        Skomentuj

    2. PROCTON
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-23 15:04

      Tym czasem reakcji to się tak bardzo nie przejmuj, 1 czy 4 to nadal wystarczająco dla normalnego użytkownika.

      Skomentuj

  5. st4lk3r
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-07-23 17:02

    Od paru miesięcy używam AOC AGON AG352UCG. Rewelacja w każdym calu :) Jeśli ktoś myśli o 21:9, brać w ciemno!

    Skomentuj

    1. PROCTON
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-23 17:33

      Jeszcze trzeba miejsce na biurku mieć :D

      Skomentuj

      1. st4lk3r
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-07-23 21:29

        Musiałem zmienić biurko na większe, ale i tak finalnie wyląduje na ścianie, bo nadal szkoda miejsca i za blisko, jeśli się pisze i gra :)

        Skomentuj

    2. wasptak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-24 14:40

      Również jako właściciel tego cudeńka podpisuję się pod tym - monitor z rewelacyjnym stosunkiem jakość : możliwości : cena.

      Skomentuj Historia edycji

    3. szymcio30
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-26 14:48

      A jak monitor sprawuje się w ciemnych scenach? Podobno według testów ma bardzo duże problemy w ciemnych scenach. Widoczne są wielobarwne chmury pikseli. Wygląda to jakby materiał był skompresowany albo brakowało palety barw.

      Skomentuj

  6. MESSER
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-24 18:01

    Zestawianie do bani, bo nie ma podziału na zastosowanie.
    Dość często doradzam na forum co do monitorów pod gry, najczęściej nie ma świadomości żeby wyświetlić płynnie obraz na 240 Hz ekranie, potrzeba by karta graficzna była w stanie wygenerować 240 klatek/s ( nie wspominam tu nawet że 240 Hz to przerost, bo jest bardzo niewielu użytkowników którzy wychwycą różnicę między 144 Hz a 240 Hz).
    Inny częsty babol to kupowanie monitora pod gry (nawet z 144Hz odświerzaniem) z funkcją Adaptive Sync (przeciwdziałanie zacinkom/rwaniom obrazu w grach w przypadku gdy karta nie jest w stanie wygenerować 144 klatek /s ale działająca na kartach RADEON) i kupowanie kraty graficznej od nVidia na której nie odpali się tej dość przydatnej funkcji.
    Rozumiem że ostatnio ceny kart z GPU od AMD są delikatnie pisząc "średnie", ale hasełko "monitor dla gracza" zbiera swoje "żniwa".

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-24 20:26

      Różnicę między 144hz a 240hz widzisz w sekundę nawet jedyne co robiąc to ruszając kursorem po pulpicie. Różnica jest niewiele mniejsza niż między 60hz a 144hz.

      Skomentuj

  7. patrykSz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-25 23:16

    Wybór jest niezły, ale postawiłbym na lenovo, w zależności od budżetu, L24i-10 lub L24q-10. Dobry sprzęt.

    Skomentuj

  8. szymcio30
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-26 14:41

    Ręce opadają. HDR w 8 bitowej matrycy...jak można w takie monitory polecać.

    Skomentuj

  9. shamoth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-30 11:24

    Zabrakło poprawionej wersji AOC Q3279VWF czyli Q3279VWFD8. Moim zdaniem warto dołożyć 100 do matowego IPS'a z drobnymi poprawkami w OSD...