Oprogramowanie

TOP 5: Jaki program do fakturowania i handlu w chmurze. TiF trendy 2018

z dnia 2018-09-06
zespół TiF | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak działają te programy? Jakie są ich zalety? Który wybrać? Prezentujemy nasz TOP-5 najlepszych programów do fakturowania i handlu w chmurze.

Programy do wystawiania faktur można podzielić na kilka typów. Pierwszy z nich to (już) archaiczne programy instalowane na komputerze w formie aplikacji. Drugi typ, to nowoczesne programy webowe, czyli takie, które działają w architekturze chmury. Programy do fakturowania on-line do klasyczny przykład SaaS – Software-as-a-Service, czyli oprogramowanie jako usługa. Więcej opisaliśmy w osobnym artykule: Co to jest SaaS.

Dziś to zdecydowanie lepszy wybór dla mikroprzedsiębiorców.  Dlaczego warto wybrać program do fakturowania w chmurze?  Jakie są zalety programów do fakturowania w chmurze?

 • łatwy i szybki dostęp z dowolnego urządzenia
 • niezawodność i szybkość działania
 • bezpieczeństwo danych

Przede wszystkim do programu masz dostęp niemal zawsze i wszędzie, niezależnie od urządzenia czy lokalizacji. Wystarczy smartfon, tablet, komputer z dostępem do internetu. Niektóry programy do faktur są darmowe (zazwyczaj z ograniczeniem do pewniej ilości faktur).

Kolejna zaleta to niezawodność takich programów i bezpieczeństwo danych. Są one niezależne od naszego urządzenia, a co za tym idzie, będą działać zawsze. Nie musimy się przejmować tym, że system czy komputer przestał działać. Standardowe dyski komputerowe są zawodne, ulegają awariom, a dane mogą zostać z nich skasowane przez przypadek. Ten problem znika w przypadku programów w chmurze – wszystko jest przechowywane na niezależnych serwerach.

Oprogramowanie jako usługa ma też swoje wady, więcej w artykule Co to jest SaaS.

Program do fakturowania w chmurze, jak go wybrać?

No dobrze, tylko którą aplikację do fakturowania wybrać, aby faktycznie trafić na usługę łatwą, z szerokim zakresem funkcji, niezawodną i zapewniającą danym wysokie bezpieczeństwo.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Podczas wyboru najlepszych programów do fakturowania online braliśmy pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, czy aplikacja poza prowadzeniem uproszczonej księgowości, pozwala na obsługę magazynu. Dodatkowymi atutami są inne funkcje, takie jak CRM, obsługa kadr i płac oraz generowanie i wysyłanie deklaracji oraz plików JPK_VAT, JPK_FA i JPK_MAG na potrzeby kontroli skarbowej.

Kolejny czynnik to obsługa i czytelność interfejsu. Sama księgowość jest na tyle skomplikowana, że nie potrzebujemy kolejnych przeszkód w postaci nieczytelnego menu i poukrywanych funkcji.

Co jeszcze jest istotne w tego typu programach? Zdecydowanie renoma i dobre wsparcie. Wszystkie programy tego typu posiadają darmowe (uproszczone wersje), płatność polega na miesięcznym abonamencie, a ceny kształtują się w przedziale od 5,00 do 40,00 zł na miesiąc, za usługi umożliwiające prowadzenie w ramach jednego konta nieograniczonej ilości firm (osobny NIP) i nieograniczonej ilości magazynów.

TOP 5 programów do fakturowania i handlowania w chmurze

Fakturownia - TOP 5: Jaki program do fakturowania i handlu w chmurze

Fakturownia

Dostępne opcje:

 • Możliwość bezpłatnego testowania przez 30 dni
 • Micro za 0 zł (do 3 faktur /mc)
 • Start – 6 pln /mc
 • Standard – 15 pln /mc
 • Pro – 23 pln /mc
 • Pro Plus – 45 pln /mc

Fakturownia jest programem umożliwiającym fakturowanie i sprzedaż. To program, który posiada wiele możliwości i różne opcje abonamentowe, przez co można go dostosować do swoich potrzeb. Darmowa wersja, która posiada wiele przydatnych funkcji, jest jednak ograniczona do wystawienia trzech dokumentów miesięcznie. Nielimitowana opcja START jest za to wyjątkowo tania i kosztuje 6pln miesięcznie. To idealna opcja dla mikro przedsiębiorców, tylko do fakturowania usług (bez magazynu). Jest więcej plusów. Oprócz możliwości archiwizacji i wysyłki dokumentów, system pozwala śledzić statusy płatności faktur oraz ozdobić fakturę własnym logo.
Od wersji Standard otrzymujemy już moduł „Magazyn”.
Wszystkie wersje oferują taki sam zakres konfiguracji i wystawiania dokumentów.
Warianty różnią się pomiędzy sobą między innymi ilością obsługiwanych użytkowników (od 1 do 10), ilością magazynów, działów i firm w ramach jednego konta (od 3 do nieograniczonej ilości), obsługą kodów EAN i drukowaniem etykiet, integracją z drukarką fiskalną, obsługą POS, księgowością on-line, czy osobnym panelem dla klientów.

 

Taxeon - TOP 5: Jaki program do fakturowania i handlu w chmurze

Taxeon

Dostępne opcje:

 • wybróbuj za darmo przez 30 dni
 • jedna cena za wszystko 19 pln /mc

Taxeon to nowa platforma do wystawiania, przechowywania i przesyłania dokumentów księgowych. To dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, które może ułatwić życie i towarzyszy nam w całej drodze od wystawiania faktury, po archiwizację. Za pośrednictwem aplikacji w chmurze mamy możliwość prostego wystawiania nielimitowanej liczby faktur za 19,00 zł miesięcznie.

W pakiecie otrzymujemy funkcje fakturowania, prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów KPIR (lub Ewidencji Przychodów dla osób rozliczających się w formie ryczałtu), Rozliczenie ZUS, Rozliczenie VAT (rejestr VAT zakupu i sprzedaży), Środki trwałe (odpisy amortyzacyjne), Koszty pojazdu (przepisowe limity odliczeń VAT).

Kopia wszystkich wprowadzonych danych jest tworzona automatycznie (zaszyfrowana 256-bitowym kluczem), a twórcy zapewniają, że będziemy mieć do niej dostęp nawet jeśli przestaniemy korzystać z tej usługi.
W Taxeon stworzysz plik JPK przy rozliczeniu miesiąca (zresztą jak w każdej zaproponowanej tu aplikacji).
Ciekawie prezentują się także opcje związane z wysyłaniem dokumentów księgowych – faktury przekazywane są w bezpieczny sposób bez załączników, istnieje opcja otrzymania potwierdzenia odbioru przez kontrahenta.

 

InTaxo - TOP 5: Jaki program do fakturowania i handlu w chmurze

InTaxo

Dostępne opcje:

 • Darmowe testowanie przez 30 dni
 • Darmowy program do faktur (do 3 faktur /mc)
 • Fakturowanie – 9 pln /mc
 • Księgowość – 27 pln /mc

InTaxo to kolejny program oferujący cztery warianty: program do fakturowania (cena 9pln/mc), do księgowości internetowej z KPiR, rejestr VAT, deklaracje PIT i  VAT-7 (27pln/mc), program magazynowy oraz Księgowość i Magazyn. Aplikacja webowa posiada funkcje niezbędne do wystawiania faktur VAT, zaliczkowych, końcowych, pro-forma oraz paragonów fiskalnych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że program jest prosty w obsłudze. InTaxo posiada moduł magazynowy, który ułatwia sprzedaż i zarządzanie procesami produkcyjnymi. Intuicyjna obsługa rezerwacji i zamówień u dostawców, w połączeniu z kontrolą stanów magazynowych to kolejny plus.

 

wfirma - TOP 5: Jaki program do fakturowania i handlu w chmurze

wFirma.pl

Dostępne opcje:

 • Darmowe testowanie przez 30 dni
 • Księgowość: 33 pln /mc (w tym kadry i płace v.BETA)
 • Księgowość + Magazyn: 58 pln /mc
 • Zarządzanie sprzedażą: 8 pln/mc
 • Zarządzanie sprzedażą + Magazyn: 33 pln /mc

Aplikacja wFirma.pl to jedno z popularniejszych obecnie rozwiązań tego typu. To nie tylko system, który służy do fakturowania, ale również system CRM, który pozwala na zarządzanie pracą i jej automatyzacją. wFirma.pl pozwala na łatwe wystawianie faktur dla zagranicznych kontrahentów oraz rachunków. System pozwala również na generowanie i wysyłanie deklaracji do urzędów. Dodatkowy atut to integracja z systemami bankowymi – w ten sposób system sam będzie monitorował wpłaty. Mamy też opcję miękkiej windykacji. Abonament kosztuje 33 pln miesięcznie (w opcji na cały rok).

 

ifirma - TOP 5: Jaki program do fakturowania i handlu w chmurze

iFirma

Dostępne opcje:

 • Darmowe – do 10 faktur /mc
 • Fakturowanie – 100 zł /rok
 • Księgowanie – 37 pln /mc
 • Biuro rachunkowe 89 pln/mc lub 119 pln/mc

iFirma to narzędzie do wystawiania faktur (do 10 faktur na miesiąc jest darmowy), które umożliwia prowadzenie kompletnej księgowości – zależnie od wariantu, będzie to  Fakturowanie, CRM, Magazyn, Wsparcie księgowe lub pełna obsługa księgowa (indywidualny księgowy, reprezentacja przed ZUS i US).
Wersja darmowa jest ograniczona i jeśli będziemy chcieli wystawić więcej niż 10 dokumentów, zapłacimy 100 pln rocznie.

Główne cechy systemu to czytnik kodów, integracja z Allegro, Kalendarzem Google oraz iCal. Mamy też wersję mobilną, możliwość zarządzania finansami, zarządzanie projektami, bazę towarów, monitoring płatności i pomoc certyfikowanego księgowego. W wariancie pełnej obsługi księgowej nie są obsługiwane spółki z o.o.

Zobacz inne artykuły w cyklu Tif Trendy 2018

Atrament vs laser w druku biznesowym Atrament vs laser w druku biznesowym Atrament vs laser w druku biznesowym

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hmm... jest jeszcze całkiem nie zgorszy inFakt z całkiem spoko apką mobilną :)
 • avatar
  Artykuł niekompletny, brak min. dwóch bardzo dobrych
  inFakt - nowy start up, finansowanie Kulczyków więc platforma raczej nagle nie zniknie i nie upadnie,
  reasumując inFakt po samodzielnej zmianie wyglądu faktury prezentuje się bardzo dobrze, wygląd i parametry przypisane w standardzie są takie sobie, natomiast można samodzielnie go zmienić do wyglądu bardzo profesjonalnego dokumentu.
  Faktura.xl - prosty, łatwy i przyjmeny
 • avatar
  Chmurę Faktur warto do tego zestawienia dorzucić. Wystarczy się zarejestrować on line i można wystawiac faktury, wgrywac sprzedażowe, bezpiecznie przesyłać do ksiegowej i do klientów, a to wszystko jest za darmo. Mam w miesiącu sporo faktur i jeszcze nie trafiłam na żadne ograniczenia czy limity.
 • avatar
  Nie wiem czy program do fakturowania w chmurze to dobre rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo danych. Ja jednak jestem zwolennikiem typowych programów takich jak chociażby https://www.rafsoft.net
 • avatar
  Darmowe fakturowanie online: https://www.marfakt.pl
 • avatar
  Widzę, że nie jest wspomniane firmao.pl/register , polski program, który używam do fakturowania.
 • avatar
  @OfnIrian Producenci oprogramowania online naprawdę duży nacisk kładą na bezpieczeństwo danych więc o to bym się nie martwił. Sam korzystam z www.bizin.pl już od dwóch lat, jestem bardzo zadowolony i często pojawia się na wysokich miejscach w rankingach więc dziwi mnie trochę, że go tu nie ma.