Ciekawostki

Jakiego urządzenia brakowałoby ci najbardziej?

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2015-08-17

Do jakiego sprzętu ludzie są obecnie najbardziej przywiązani? Bez jakiego nie wyobrażają sobie życia?

Ofcom urządzenia

Grupa Ofcom przeprowadziła ostatnio na Brytyjczykach bardzo ciekawe badanie. Spytała przedstawicieli poszczególnych grup wiekowych o to, jakiego urządzenia brakowałoby im najbardziej, gdyby któregoś dnia nagle zostało im odebrane. Słowem: do jakiego sprzętu są najbardziej przywiązani. 

Wyniki są niezwykle interesujące i w zależności od wieku bardzo zróżnicowane. Starsi ludzie zdecydowanie bardziej przywiązani są do telewizora, podczas gdy młodzi nie wyobrażają sobie życia bez telefonu komórkowego. Właściwie niezależnie od wieku wysoko cenimy sobie także komputery – zarówno te stacjonarne, laptopy, jak i tablety (choć te ostatnie zdecydowanie najmniej).

Konsole do gier mają jakiekolwiek znaczenie wyłącznie dla ludzi do 35. roku życia. Co ciekawe, radio trzyma się całkiem nieźle – szczególnie u ludzi około i po pięćdziesiątce. Dla porównania firma Ofcom spytała też o papierowe media (książki, magazyny i czasopisma) – cóż, naprawdę już ich nie lubimy. Poniżej możecie zobaczyć pełne zestawienie:

Ofcom urządzenia wykres

Przy okazji grupa Ofcom spytała też respondentów o to, jakie urządzenie jest dla nich najważniejsze jeśli chodzi o łączność z Internetem. Komputery stacjonarne odchodzą właściwie do lamusa (jedynie osoby dla osób po 55. roku życia jest to jeszcze stosunkowo ważne urządzenie). Młodzi najczęściej (60 proc.) korzystają ze smartfonów, a starsi z komputerów przenośnych – laptopów i tabletów):

Ofcom urządzenia Internet wykres

Te dane dotyczą mieszkańców Wielkiej Brytanii. My jesteśmy ciekawi jak wygląda to w przypadku Polaków, a konkretniej – was, Benchmarkowców. Dlatego też gorąco zachęcamy do udzielenia odpowiedzi na poniższe pytanie. Dzięki! ;-)

Źródło: Ofcom, SlashGear

marketplace

Komentarze

28
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skoro w zestawieniu nie ma zmiennokształtnej cyber-robo-prostytutki z XXV wieku, wybieram książki.
 • avatar
  nieczytelne te wykresy
 • avatar
  Komputera, ale jakbym miał wybierać PC, a książki to jednak więcej jest dobrych książek niż dobrych gier.
  Telefony to mnie strasznie irytują za dużo osób gapi się w nie co chwilę, nie ważne gdzie i z kim są.
 • avatar
  Peceta, telefonu (takiego co się tym dzwoni i smsy pisze a nie przenośniej konsolki do gier i neta), radia - w tej kolejności.
 • avatar
  Komputer - oczywista odpowiedź. Internetu w smartfonie nie używam, a zwykły telefon starczy do dzwonienia więc raczej brakowałoby mi PCta.
 • avatar
  Mikrofalowki!
 • avatar
  Telewizor, telefon i radio jest w jednym więc to oczywiste :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Dla mnie nr 1 jest czajnik, choc mój HTC One tak sie grzeje że może dałby rade zagotowac wode na kawe.
 • avatar
  mi zmywarki :)
 • avatar
  Najbardziej telefonu. Jak tu teraz cokolwiek załatwić bez owego urządzenia. Nie wyobrażalne.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  "Komputery stacjonarne odchodzą właściwie do lamusa (jedynie osoby dla osób po 55. roku życia jest to jeszcze stosunkowo ważne urządzenie)." Takie słowa na portalu pecetowym, gdzie wiadomo że w ankiecie wygra pc, no ale taka prawda, pc tylko do pracy.
  Zaloguj się
  -20
 • avatar
  Zdecydowanie PCta. Problemem dla mnie nie było obycie się bez smartfona przez kilka ładnych lat, to i bez telefonu w ogóle bym się obył, bo na co dzień korzystam z owego po kilka minut dziennie.
  Komputera natomiast nic nie zastąpi, przynajmniej dla mnie :)
 • avatar
  Zgadzam się z tą ankietą i w mojej rodzinie się to akurat sprawdza.