Na topie

35-letni Japończyk „ożenił się” z hologramem

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: społeczeństwo

Akihiko Kondo nie potrafi pokochać kobiety, ale czuje miłość do hologramu. Jak sam twierdzi – reprezentuje mniejszość seksualną.

  • 35-letni Japończyk „ożenił się” z hologramem
A A

Bohaterm tego newsa jest 35-letni Japończyk, Akihiko Kondo. Na jego ślub nie przyszła nawet (zaproszona) matka – najwyraźniej nie chciała widzieć, jak jej synową zostaje… hologram wirtualnej wokalistki znanej jako Hatsune Miku. 

Kondo wydał na ceremonię ponad 17 tysięcy dolarów – przyszło około 40 osób, choć nikt z najbliższej rodziny. Obserwowały one, jak mężczyzna składa przysięgę lalce, z którą śpi i która jest „ucieleśnieniem” hologramu, będącego miłością jego życia.

Moją żoną jest hologram

Jak mówił w wywiadach, Kondo nigdy nie zdradził Miku i (ze względu na jej… charakterystykę) może mieć pewność, że ona nigdy nie zdradzi go. Nic dziwnego – to (wykorzystujący syntezator mowy) hologram, z którym Japończyk „zamieszkał” kilka miesięcy temu.

Jest to (stworzony przez Gatebox Lab) hologram wirtualnej wokalistki, co oznacza, że mamy tu do czynienia z nieistniejącą imitacją nieistniejącej osoby. Według Kondo to plus, bo jego żona też nigdy się nie zestarzeje, nie zachoruje i nie umrze.

„Nie ma w tym nic dziwnego”

Choć małżeństwo nie jest respektowane prawnie, Japończyk twierdzi, że jest zwykłym, żonatym mężczyzną. Jego wybranka każdego dnia go budzi i wysyła do pracy, a gdy z niej wraca – czeka na niego z oświeconymi światłami. Gdy nadchodzi odpowiednia pora mówi mu zaś, że czas do łóżka.

Akihiko Kondo uważa, że reprezentuje mniejszość seksualną, niezdolną do odczuwania miłości względem prawdziwego człowieka, ale mogącą kochać postacie wirtualne. – „Miku jest kobietą, którą bardzo kocham i która mnie ocaliła. […] Podążanie za wzorem, w którym mężczyzna i kobieta biorą ślub i mają dzieci niekoniecznie wszystkim da szczęście”.

Dokąd zmierzamy?

Oczywiście każdy ma prawo do szczęścia, ale jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, ten pojedynczy przypadek daje to do myślenia na temat współczesnego, cyfrowego społeczeństwa. Od lat mówi się o tym, że (głównie) media społecznościowe prowadzą do spłycania relacji i oddalania się od siebie ludzi.

Ten przykład (ale też choćby popularyzacja seks-robotów) pokazuje, że jest to temat, nad którym naprawdę warto i należy się pochylić...

Źródło: Phys.org, AFP, Gatebox, inf. własna. Ilustracja: Comfreak/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4565 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2018-11-13 16:39

    Jak się kochają, to życzyć szczęścia ;]

    Skomentuj

    1. pscager
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-13 17:00

      Pewnie ma proteze prawej reki hhaha

      Skomentuj

    2. musslik
      Oceń komentarz:

      21    

      Opublikowano: 2018-11-13 17:29

      lepiej z hologramem niż zołzą

      Skomentuj

    3. Michał 06
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-14 00:21

      Małżeństwo to zatwierdzony prawnie związek mężczyzny i kobiety nie mylmy pojęć

      Skomentuj

      1. musslik
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-11-14 15:46

        w Polsce tak ale co kraj to obyczaj

        Skomentuj

  2. baca130
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-13 17:00

    Żeby to był robot z wyglądu i zachowanie przypominający człowieka to jeszcze zrozumiałbym, ale szmaciana lalka?

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-11-13 17:18

      Lalkę przyniósł na ślub jako fizyczna reprezentacje jego wirtualnej żony.

      Skomentuj

  3. pscager
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-13 17:02

    Akihiko Kondo uważa, że reprezentuje mniejszość seksualną, niezdolną do odczuwania miłości względem prawdziwego człowieka, ale mogącą kochać postacie wirtualne.

    Zamiast leczyc to sie zeni.

    Skomentuj

    1. piccardo
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-11-13 17:07

      Nie tylko ten robi to co nie trzeba zamiast się leczyć, a już nie długo będą nam mówić że to normalne ;)

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-11-13 21:12

        Doświadczenie już mają.

        Skomentuj

  4. rqtdev
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-13 17:15

    Cóż, Ziemia jest przeludniona, powinni spopularyzować takie związki w Chinach, Indiach i Afryce.

    Skomentuj

  5. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-13 17:17

    Redakcjo macie lekki poślizg, jego ślub został uznany wczoraj za nieważny. Został mu tylko certyfikat wydany przez Gearbox.

    Czytając pierwsze newsy o tym wydarzeniu ciekawiło mnie po ilu godzinach/dniach gość bedzie miał telefon od adwokatów, w końcu Hatsune Miku przynosi grube miliony Crypton-owi i innym korporacją z gier, koncertów, i wszelkiej maści zabawek.

    Skomentuj

    1. bęczmark
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-11-13 17:38

      KorporacjOM!

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-14 10:09

        Ja nie wiem skąd to się wzięło. Czy to przez brak internetu nie wiedziałem, że ludzie nie znają tak podstawowych elementów gramatyki jak odmiana przez przypadki? Kiedyś jak chodziłem do szkoły to nie przypominam sobie, żebym z czymś takim się spotykał. Jakieś błędy ortograficzne tak, czy odmiana bardziej problematycznych słów. Ale to "ą" w celowniku liczby mnogiej to jakaś plaga. A najgorsze, że ludzie akcentują to "ą" nawet w mowie. Szkolnictwo mocno podupadło.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-14 12:33

          BRAWO BRAWO BRAWO. W końcu nie muszę sam prowadzić tej smutnej krucjaty...

          Skomentuj

          1. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-14 13:22

            W tej krucjacie najsmutniejsze jest podejście samych ludzi, których poprawiasz. Praktycznie wszyscy zaraz mają przeświadczenie, że jak ktoś zna zasady odmiany przez przypadki to jest jakimś nieszczęśliwcem bez pracy po polonistyce. Jak ignoranckie i idiotyczne jest takie podejście. Podstawy, których ja się uczyłem w podstawówce, są stawiane na równi z tym co się wykłada na uczelni wyższej. W głowie się to nie mieści.

            Skomentuj Historia edycji

  6. Agresor
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-13 18:27

    Będą mieć piękne holograficzne dzieci.

    Skomentuj

  7. SRBPL
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-11-13 18:48

    Żona z opcją MUTE na pilocie to skarb! ;)

    Skomentuj

    1. SRBPL
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-11-13 19:17

      Nie przesadzaj. Japończyki to dziwna nacja. Tam sporo starych kawalerów sypia z poduszkami z postaciami mangowymi.
      Ich wszystkich chcesz ubezwłasnowolnić? Jak człowieka to czyni szczęśliwym, to nikt nie ma prawa mu się wtrącać. Kto wie, czy jak by nie ten hologram to czy nie popełnił by samobójstwa.

      Żyj i daj żyć innym.

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-11-14 12:44

        Tak tak, bo dzisiaj każde zboczenie jest po prostu preferencją. Jego sprawa, bo nie robi tego czymś myślącym i szkodzi tylko sobie. Ale nikt nie ma prawa nikomu zabronić nazywania go oszołomem. Jak ktoś założy kubeł na głowę i zacznie łazić tak po mieście, to każdy ma prawo się z niego naśmiewać. Robisz coś debilnego? Licz się z pośmiewiskiem. Co innego robić coś innego niż każdy szaraczek, a co innego robić z siebie kretyna.

        Skomentuj

        1. JanuszJestem
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-11-14 13:49

          Ja mam wrażenie, że takie doniesienia o skrajnych przypadkach odmienności powodują trochę wykrzywiony obraz rzeczywistości. Pisze się o nich dlatego, że się klikają, ale to nie oznacza, że gdzieś tam są całe rzesze osób kochający się w hologramach czy innych dziwach. Wydaje mi się, że z powodzeniem można by rzec, że są to ewenementy na skalę światową. Więc uważam, że nie ma co zaraz bić na alarm czy się unosić "Dokąd ten świat zmierza?". Te wszystkie dziwaczne sytuacje, o których się czytuje to przypadki zaburzeń psychicznych pojedynczych osobników. Ja bym to traktował raczej jako dobry materiał do badań dla psychologów i socjologów dla zrozumienia skąd to się bierze i co z tym robić --- i czy robić cokolwiek?

          Na swój rozum bym stawiał, że jest to wpływ technologii i wirtualizacji wielu aspektów życia. Cały czas przesuwamy granicę dalej i dalej. Niektórzy tylko nieznacznie wybiegają w przyszłość. Z jednej strony możemy się pukać w głowę i myśleć, że to jakiś czubek. Z drugiej strony jak na "czubka" patrzy moja babcia na mnie i technologie, z których korzystam. Większość jest totalnie poza jej umiejętnością ogarnięcia świata. W skrócie chodzi mi o to, że pojęcie, że coś jest dziwne jest zmienne w czasie. I wcale to nie oznacza, że wszystkie dziwne rzeczy, które stają się normalne na przestrzeni czasu, są dążeniem świata w złym kierunku. Myślę też, że świat "kręci się" już tak szybko, że coraz częściej nowe trendy (czy też pojedyncze przypadki) będą zadziwiać nawet obecne pokolenia.

          Skomentuj

  8. BariGT
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-13 20:19

    Myślę, że facetowi trzeba jakos pomóc zmaist mu śluby z lalkami urządzac...

    Skomentuj

  9. sliderek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-13 23:57

    Dokąd zmierzamy? Najwyraźniej coraz trudniej znaleźć kobietę, z którą warto spędzić dłuższy okres czasu. Może to i smutne, ale taki hologram ma wiele zalet, które są poszukiwane przez ludzi pragnących szczęśliwego życia, a o które coraz trudniej u żywych osób...

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-14 12:35

      Okres czasu... Aż się cofnąłem do tyłu jedząc masło maślane.

      Skomentuj

  10. zeniu
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-13 23:59

    Przynajmniej nie będzie miał problemów z teściową.

    Skomentuj

  11. Halavin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-14 02:41

    Nie oceniam.