Na topie

Jelly - ekran o przekątnej 2,45 cala i Android 7.0 Nougat

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Ciekawostki Smartfony Tematyka: Kickstarter

Jelly to najmniejszy na świecie smartfon z łącznością 4G. Mimo niewielkich gabarytów zaskakuje specyfikacją.

  • Jelly - ekran o przekątnej 2,45 cala i Android 7.0 Nougat
A A

Nie podoba Wam się, iż obecnie zdecydowana większość smartfonów oferuje duże lub bardzo duże ekrany? Jeśli szukaliście czegoś naprawdę kompaktowego, poznajcie Jelly.

Pomysłodawcy określają urządzenie mianem najmniejszego na świecie smartfona z łącznością 4G. I słusznie, bo przy ekranie o przekątnej 2,45 cala cała konstrukcja mierzy 92,3 x 43 x 13,3 mm. Pomysł super kompaktowego smartfona przyjęto bardzo ciepło. Kampania w serwisie Kickstarter została sfinansowana w kilka chwil.

Nic dziwnego, ponieważ mimo niewielkich gabarytów ma być to w pełni funkcjonalne urządzenie. Dlatego też postarano się między innymi o system Android 7.0 Nougat, dwie kamerki, wspomnianą łączność LTE, a nawet opcję dual SIM i GPS. Przy cenach zaczynających się od 59 dolarów okazało się to sporym magnesem.


Specyfikacja techniczna:

  • Android 7.0 Nougat
  • ekran 2,45 cala o rozdzielczości 240 x 432 pikseli
  • czterordzeniowy procesor 1.1 GHz
  • 1 / 2 GB RAM
  • 8 / 16 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 8 Mpix i przednia 2 Mpix
  • Bluetooth 4.0, Wi-Fi, LTE
  • dual SIM, GPS
  • akumulator 950 mAh

Do pierwszych osób biorących udział w kampanii smartfony dotrzeć powinny w sierpniu.

Źródło: kickstarter, Digital Trends

Odsłon: 9529 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. mgkiler
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-05-03 10:16

    Wreszcie jakiś mały telefon dla ludzi co z telefonu głównie dzwonią i piszą smsy.

    Skomentuj

    1. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-05-03 11:25

      Akurat pisanie na tak małym urządzeniu może być dość problematyczne. Jedynym rozwiązaniem, jakie sobie wyobrażam, jest numeryczna klawiatura z T9 wyświetlana na całym ekranie.

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-05-03 14:14

        Jak wejdą ekrany na cały przód, to takie mniejsze telefony będą miały większy sens.

        Skomentuj

  2. owatanka
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-05-03 11:12

    Hhahaha ale cyrk takie malenstwo i ma dual sim oraz slot na karte SD i ti nie hybrydowo tylko pasywnie ahahah a taki samsung nie potrafi bo "za malo miejsca" no rozwalilo mnie to jak zabe na patelni u francuskiego kucharza.

    A jeszcze wyciagana bateria tam jest hehe samsung patrz i sie ucz!

    Skomentuj

    1. PL_SBX
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-03 12:34

      Kto wierzy w te kłamstwa? :)

      Skomentuj

  3. sn00p
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-03 11:15

    Ciekawe jak rozwiązali problem z anteną 4G i GPS przy takiej wielkości?

    Skomentuj

    1. PL_SBX
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-03 12:35

      Te elementy nie są na tyle duże aby sprawiać problem (chyba).

      Skomentuj

      1. hex3n
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-05-03 18:30

        Tam małe wymiary fona z pewnością będą miały duży wpływ na siłę sygnału G4. Z tego co widzę w specyfikacji, to GPS brak.

        Skomentuj Historia edycji

  4. kombajn
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-05-03 13:27

    Z tak dziadowskim ekranem to mogą sobie ten telefon wsadzić tam gdzie światło nie dociera. Żałosne 200 PPI i na dodatek w technologi TFT - w ciemno można założyć koszmarne kąty widzenia i fatalną widoczność w pełnym słońcu. Pierwsze smartfony miały podobnej wielkości ekrany ze zbliżoną rozdzielczością i PPI. Na szczęście ich czas już minął. Typowy skok na kasę znudzonego klienta który pobawi się tym barachłem 5 minut i wrzuci na wieki do szuflady.

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-05-03 14:38

      Ludzie za co te minusy? Ja słowem się nie odniosłem do wielkości ekranu. Jak ktoś lubi małe jego sprawa ja lubię mieć duży ekran. Ja tylko twierdze że sam ekran jest fatalnej jakości o niskiej szczegółowości i w archaicznej technologii która sprawi ze używanie tego cudu techniki poza domem będzie graniczyć z cudem właśnie. 200 PPI oznacza widoczne gołym okiem piksele na ekranie, a że ekran jest mały to trzyma się go bliżej oczu co jeszcze pogarsza sprawę. Wiem co mówię miałem telefon z podobnym ekranem.

      Skomentuj

      1. behemot
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-05-03 17:38

        Przecież ten telefon nie jest dla ludzi, którzy „lubią duże ekrany”.

        „200 PPI oznacza widoczne gołym okiem piksele na ekranie, a że ekran jest mały to trzyma się go bliżej oczu co jeszcze pogarsza sprawę”
        No i? Po co ci retina w komórce, która ewidentnie służy do...dzwonienia; w innych zastosowaniach to przecież proteza normalnego smartfona, ale takie jest założenie, ma być mała, nie przeszkadzać i, mam nadzieję, być w miarę wytrzymała. A do tego tania.

        „(...) i w archaicznej technologii która sprawi ze używanie tego cudu techniki poza domem będzie graniczyć z cudem”
        Tylko co ma „archaiczność” ekranu wspólnego z możliwościami obsługi poza domem? Wszystko zależy wyłącznie od tego, jak mocne będzie miała ta komórka podświetlenie. Przed erą amoledów nie było komórek, które dawały radę poza wnętrzem budynków?

        Skomentuj

  5. Wojciech Kulik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-03 14:06

    A może by tak 3,5 cala...?

    Skomentuj

  6. behemot
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-05-03 14:14

    Nareszcze, telefon dla mnie! :)

    Jak absolutnie będzie trzeba, to z netu DA się skorzystać, mapy DA się używać, przelew DA się wysłać.
    Czyli wszystkie rzeczy, które będąc z dala od normalnego komputera zdarza mi się robić raz na ruski rok :)
    Z całą pewnościa nie będzie to wygodne, ale się DA, a jednocześnie nie noszę w kieszeni dachówki ktora przez 99% czasu jest mi zbędna.

    Minus taki, że wysłanie tym smsa byłoby katorgą :/

    Skomentuj

  7. eltra
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-03 14:46

    A ja myślę że całkiem fajne urządzenie. A pisanie sms jak na starych telefonach z klawiatura numeryczna :), jak dla mnie bomba :) choć nie kupie ale myślę że znajdzie swoich nabywców i to może być spora ilość osób :)

    Skomentuj

  8. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-03 16:19

    Jeszcze się okaże, że będzie lepszy od iphona 8 :D

    Skomentuj

  9. Tasslehoff
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-05-03 17:40

    kilka lat temu miałem już taki.
    Sony Xperia x10 mini.

    Skomentuj

    1. eltra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-04 07:10

      Tylko ze to juz trupek a to taki na powiedzial bym nasze czasy :P

      Skomentuj

  10. piskorski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-06 22:49

    czekam kiedy będzie w sprzedaży i kupuję.
    W końcu playerek do biegania z Tidalem/google music.

    Skomentuj

  11. jwq007
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-07 22:02

    do biegania jak znalazł, czy tam innych sportów... kto ruszał z ponad 5-cio calową krową ten wie

    Skomentuj

  12. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-26 11:19

    patrząc jak wyglądają najnowsze smartfony myślę można było z tego wycisnąć co najmniej 3 cale a rozdzielczość 240 x 432 nawet przy 2,45 cala to jakiś żart.