Na topie

Jezus kontra Budda w grze Fight of Gods [przez którą rząd Malezji zablokował Steama]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: gra zręcznościowa Steam Zwiastuny gier

Jezus, Budda, Mojżesz, Odyn, Zeus... to tylko część wojowników, którzy stają do walki na arenach w grze Fight of Gods, dostępnej na Steamie.

  • Jezus kontra Budda w grze Fight of Gods [przez którą rząd Malezji zablokował Steama]
A A

Aktualizacja [09.09.2017]: Gra Fight of Gods „zdegradowała religie i religijnych przywódców, a przez to stanowi ogromne zagrożenie dla jedności i harmonii”. To fragment oświadczenia, które wydał Salleh Said Keruak z malezyjskiego rządu. Oświadczenia, towarzyszącemu decyzji o zablokowaniu całej usługi Steam na terenie kraju, właśnie ze względu na pojawienie się w jej katalogu tej prostej bijatyki.

Wydawca gry, PQube Limited, odpowiada: „Fight of Gods to gra, którą cechuje humorystyczne podejście do religii – takie samo, z jakim spotykamy się w telewizji, filmach, książkach czy teatrze. Gra nie promuje żadnego wyznania i nie ma na celu obrażania kogokolwiek. Jej opis jasno wskazuje na to, jaka jest jej zawartość, aby ludzie mogli sami zdecydować, czy chcą w nią zagrać. W pełni szanujemy wybór tych, którzy nie chcą. Jesteśmy rozczarowani, że taka wolność wyboru została niektórym odebrana. […] Pracujemy ze Steamem, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem”.

Steam Malezja

Decyzja rządu Malezji podobno nie została podyktowana skargami obywateli, a także nie została poprzedzona żadnym ostrzeżeniem. Co więcej, ostatecznie może okazać się, że cała ta sytuacja będzie po prostu reklamą dla Fight of Gods. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Aktualizacja II: Władze Malezji i właściciele Steama doszli do porozumienia. Usługa znów jest dostępna dla mieszkańców azjatyckiego państwa, ale sama gra została tam wycofana ze sprzedaży. 

News [05.09.2017]: 5 euro pewnie wyda niewielu, niewielu też się zachwyci. Stwierdziliśmy jednak, że może was to zainteresować. Dzisiejszy tytuł „dziwactwa dnia” otrzymuje gra Fight of Gods – dwuwymiarowa bijatyka z dość nietypowymi (szczególnie jak na ten gatunek) postaciami w rolach głównych. 

Na zwiastunie gry Fight of Gods (która wczoraj zadebiutowała w programie wczesnego dostępu na Steamie) widzimy przede wszystkim Jezusa walczącego z Buddą, ale wśród postaci znajdują się też Mojżesz, Atena, Zeus, Odyn oraz inne bóstwa i „oświecone dusze”. 

Kontrowersyjnie jest bez wątpienia (choćby ze względu na „bronie” bohaterów: Jezus, na przykład, walczy pozostałościami krzyża, a Mojżesz – kamiennymi tablicami). A czy jest dobrze? Cóż, na Steamie gra, której twórcy chwalą się ciekawym systemem walki, zbiera „w większości pozytywne” oceny.

Wysokie noty na pewno nie są przyznawane za grafikę, bo ta prezentuje się co najmniej tak, jakby Fight of Gods powstało kilkanaście lat temu. Zresztą sami zobaczcie:

Źródło: Eurogamer, Steam, Wccftech

Odsłon: 6530 Skomentuj newsa
Komentarze

59

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2017-09-05 11:02

    Dawajcie jeszcze Allaha, zrobimy pojedynek^^

    Skomentuj

    1. piotrs00
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-09-05 11:37

      Allaha nie wrzucą bo im potem się ktoś w pod studiem wysadzi za pokazanie wizerunku.
      Mogliby zrobić coś w rodzaju postaci bez tekstury (kontur wypelniony zielenią albo czernią :) i nazwać go np Halla :)

      Skomentuj

    2. Zwis88
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-09-05 15:30

      hahaha jezus wali z krzyża XD

      Skomentuj

    3. ICE1979
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-10 02:55

      Oni nabijaja sie tylko z tych ktorych nie szanuja a nie z tych ktorych sie boja

      Skomentuj

    4. kabanosek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-10 17:47

      No nasuwa się pytanie gdzie pedofil

      Skomentuj

  2. lenoxxx
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-05 11:14

    Niedługo zobaczymy te postacie w Tekkenie i Mortal Kombat. Nie mogę się doczekać :D

    Skomentuj

  3. Hugues de Payns
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-09-05 11:24

    Jak dla mnie przegięcie,tylko ktoś o inteligencji ameby mógłby wpaść na taki pomysł,dla kogo jest ta gra?Bo na pewno nie dla normalnych ludzi.

    Skomentuj

    1. slo1q
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-05 11:29

      Przeciwnie, właśnie dla ludzi inteligentnych, potrafiących docenić satyrę i humor tego typu produkcji.
      Jeżeli Ci nie pasuje, nie graj. Proste. A ja zapewne będę się przednie bawił, robiąc kombosy Jezusem przeciwko Buddzie

      Skomentuj

      1. stalkerpl
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-09-11 13:18

        lecz się

        Skomentuj

    2. marvinn
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-09-05 12:04

      A ja z kolei będę napierda.ał Jezuska kim popadnie, aż będzie błagał o powtórne wniebowstąpienie :D

      Skomentuj

    3. Jake_24
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-09-05 12:55

      Dla mnie również, jakaś masakra. Są granice, których nie powinno się przekraczać w cywilizowanym świecie. A co niektóre komentarze to mnie wręcz przerażają...

      Skomentuj

      1. mesjan
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2017-09-05 13:13

        Takich granic nie przekracza się tylko w świeckim świecie a nie cywilizowanym. Dla ateistów jest to zwykła gra z wyniosłymi postaciami z książek.

        Skomentuj

        1. Chiny_X
          Oceń komentarz:

          -9    

          Opublikowano: 2017-09-05 16:28

          Tudzież szacunek do przekonać obcych sobie ludzi się kłania.

          Równie dobrze można by zrobić rozbieranego pokera z wizerunkiem twojego starego jako geja tyranego przez bambo po każdej partii.

          To cywilizowany świat z otwartymi umysłami nie powinieneś się obrażać na takie akcenty...

          Ja bym się świetnie przy tym bawił.

          Skomentuj

          1. mesjan
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-09-05 17:37

            Widzisz, nie znasz mego stosunku do ojca, może go nienawidzę i też bym chciał zobaczyć go w tej roli. Twoje porównanie jest nieadekwatne do tego co zrobiono w tej grze. Gdyby ktoś umieścił w tej grze wizerunek mego "starego" a ja miałbym do niego szacunek uwierz mi że bym się nie obraził, ba nawet bym się pochwalił znajomym.

            Skomentuj

          2. marvinn
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-05 18:20

            @Chiny_X

            W piękny sposób pokazałeś swoją hipokryzję i prostactwo.

            Z jednej strony domagasz się szacunku do PRZEKONAŃ innych, a jednocześnie mówisz o OJCU swojego rozmówcy per "stary".

            Mało tego, uzewnętrzniasz się na portalu o sprzęcie komputerowym, praktycznie mówiąc wprost, że jesteś gejem lub biseksualistą, bo jak inaczej można zrozumieć, że grając w rozbieranego pokera z hardkorowymi scenami homoseksualnymi świetnie byś się bawił?
            Nie zrozum mnie źle, ja nie mam nic przeciwko gejom, ale Twój niecywilizowany Jezusek ich nienawidzi, czyli nienawidzi również Ciebie.

            Na dodatek pokazujesz swój rasizm używając słowa bambo, które jak się domyślam używasz do opisania całej rasy czarnoskórych.
            Chyba, że się mylę i chodziło Ci o Bambo, tego z wierszyka, tylko napisałeś jego imię małą literą, przez brak szacunku. W takim wypadku wychodzi na to, że masz też zapędy pedofilskie, bo Bambo jest dzieckiem, ale to akurat spoko, bo nie jest to przywarą, ani grzechem w oczach Twojego boga.

            Skomentuj Historia edycji

          3. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-05 19:21

            ,,W takim wypadku wychodzi na to, że masz też zapędy pedofilskie, bo Bambo jest dzieckiem, ale to akurat spoko, bo nie jest to przywarą, ani grzechem w oczach Twojego boga.''

            O czym ty bredzisz? Bóg to ksiądz?

            Gdzie jest napisane,że Jezus nienawidził homoseksualistów?

            Skomentuj Historia edycji

          4. marvinn
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-09-05 23:21

            Pamiętasz ten fragment z Biblii, który mówi o tym jak Twój bóg zniszczył dwa miasta za m.in. za to, że mężczyźni spółkowali ze sobą?
            Pamiętasz, prawda?

            A pamiętasz ten fragment, w którym Twój bóg ukarał ludzi wykorzystujących seksualnie dzieci?
            Nie? I słusznie, bo nic takiego w Biblii nie było.

            Twój bóg = Jezus

            Skomentuj

          5. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-09 18:46

            Tak się akurat składa,że Stary Testament mnie mało interesuje,a Jezus nie jest moim bogiem,tylko wzorem do naśladowania,i każdy,kto uważa się za chrześcijanina powinien brać go za przykład,jak żyć,żyć zgodnie z naukami Pana Jezusa.Jezus to nie Bóg.

            Skomentuj Historia edycji

          6. mesjan
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-10 11:31

            W religii chrześcijańskiej bóg jest trójjedynym, czyli trójcą świętą. Postać boga składa się z trzech postaci jakimi są ojciec, duch no i Jezus. Jeśli dla ciebie Jezus to nie bóg to jaki z ciebie chrześcijanin, chyba że należysz do jakiegoś odłamu chrześcijaństwa o którym nie słyszałem.

            Skomentuj

          7. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-10 13:05

            Dla mnie Jezus jest Synem Boga.A co do Boga,to ja nie wierzę w Boga tylko jako stworzyciela nieba i ziemi,tylko w BOGA,Kogoś niesamowitego,kogoś tak nieprawdopodobnego,że nie wiadomo,jak Go określić.Niewyobrażalny-o, to jest w miarę dobre słowo.
            A co do osoby Pana Jezusa,to dla mnie i tak jest najważniejszy jako człowiek,nauczyciel.Nie należę do żadnego odłamu,jestem po prostu chrześcijaninem,i staram się być dobrym człowiekiem,nie krzywdzić innych ludzi,nie obgadywać ich,traktować wszystkich równo.

            Skomentuj Historia edycji

          8. Chiny_X
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2017-09-06 05:38

            A jednak cię ruszyło.
            I taki był cel.

            Skomentuj

          9. marvinn
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-09-06 08:20

            Czyli jesteś tylko trolem?

            Skomentuj

          10. hrabin1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-14 08:49

            ojciec jest realny, a bozia mieszka tylko w zindoktrynowanych głowach... nie czujesz różnicy ?

            Skomentuj

  4. Dizzy
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-05 11:25

    Nie no miazga :D muszę to mojemu dziecku pokazać "Patrz córcia jak Jezus napie&*(_@" hahaha

    Skomentuj

  5. Grimada
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2017-09-05 11:47

    Jak są takie kozaki to niech dodadzą allaha i mohameda

    Skomentuj

  6. dziks
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-05 12:39

    idealny prezent pod choinkę, od zajączka lub na komunie...

    Skomentuj

  7. Mordgird
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-05 14:39

    a jest Allah?

    Skomentuj

  8. neXt___
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-09-05 14:50

    Łatwo byłoby tam umieścić Allaha. Wystarczyłoby połączyć koncepty z South Park oraz Family Guy. Czarny prostokąt z napisem "cenzored" podpisany jako "God of terrorists". To by wystarczyło.

    Skomentuj

  9. baca130
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-05 17:54

    Chińskie studio, więc nie ma się czego dziwić.

    Skomentuj

  10. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-09 12:04

    I to jest bijatyka na która czekałem.

    Skomentuj

  11. Mandalorian
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-09-09 12:35

    Ahh ten ból d#py...

    Kratos wyżynający wszystkich bogów z mitologi greckiej jest jak najbardziej ok. Ale już użycie postaci z dzisiejszych religii w grze typu tekken jest niestosowne??

    Skomentuj

  12. Mandalorian
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-09 12:41

    W malezji steam już działa, ale Fight of Gods jest niedostępna.

    https://www.pcgamesn.com/fight-of-gods/steam-blocked-malaysia-fight-of-gods

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-09 12:58

      Dziękuję za informację - news zaktualizowany. :)

      Skomentuj

  13. lkozierowski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-09 13:01

    Cóż, co kraj, to obyczaj...

    Skomentuj

  14. hex3n
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-09 14:54

    Ja czekam na gdzie finałowym bosem będzie Allah a amunicję zawsze dokupię w budce z kebabem :)

    Skomentuj

    1. hex3n
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-09 14:57

      Lol nie mam adblock a wyskakuje mi info przy próbie edycji komentarza! WTF?

      Skomentuj

  15. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-09 17:13

    Śmiech to będzie jak u nas zrobią to samo. Co nie jest wcale takie niemożliwe z uwagi na podobny poziom dewocji.

    Skomentuj

  16. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-09 21:35

    I rzecz jasna, Allaha się nie odważyli dać :P Taka to jest równość. No, ale mniejsza - Jezus mógłby występować w każdej innej grze, nawet jeśli humorystycznej, ale akurat bijatyce? Dziwne to takie trochę, bo Jezus nikogo nie bił.

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-09 23:18

      Budda tym bardziej :)

      Skomentuj

  17. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-09 23:17

    Nie ma czemu się dziwić.
    Co za kr*tyn stworzył taką grę? A z drugiej strony czemu STEAM akceptuje taki chłam? Podobno wycofanie greenlight miało przynieść lepszy efekt...

    Ale czemu tu się dziwić. Ostatnio w sugerowanych grach STEAM polecił mi jakieś ped*lswto - tatusiowie umawiają się i randkują...
    Masakra - jak widać, również im udziela się poprawność polityczna.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-10 13:34

      To takie gry istnieją już? Całe IT można powiedzieć jest przesiąknięte lewactwem, nie wiem tylko czemu ma to służyć. Może posłuszeństwu?

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-11 06:53

        Nie mam pojęcia. Ale możliwe że chcą zalać naszą kulturę syfem aby ludzie młodzi uważali to za normalność.

        Skomentuj

  18. lwses
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-10 02:45

    Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
    Art. 196. Obraza uczuć religijnych

    The creators are idiots a jeszcze większymi są tutaj wypowiedzi co nie których.

    Skomentuj

    1. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-10 10:18

      A co to za obraza uczuć religijnych? Bo ktoś nie przedstawia ich w takim świetle jak ktoś sobie życzy? Jakoś nikomu nie przeszkadza to co się dzieje w God of War, gdzie Kratos morduje i znęca się nad bogami greckimi.

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-10 13:35

        Ale w jakim świetle mieliby przedstawiać krystalicznie czyste postaci?

        Skomentuj

        1. Foxy the Pirate
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-10 17:10

          Ale jakie, przeźroczyste?

          Skomentuj

    2. hrabin1
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-13 08:23

      niezła spina nad mitologicznymi postaciami wykreowanymi przez jedyny słuszny światopogląd w danym miejscu... szkoda, ze allaha nie dali... obiłbym wirtualnie ryja za głupotę jego wiernych... religie to archaizmy, a wartości, którymi tak się chwalą nie są chrześcijańskie czy inne tylko dostępne dla każdej jednostki bez wyjątku pod warunkiem posiadania rozumu, a nie trocin... (ideologie stoją zaraz obok religii...) , a najwyższą cnotą jest wmówienie małemu dziecku, że istnieje taki cz inny pan bozia i utrzymanie tego dziecka w tym przekonaniu wbrew rzeczywistości, aby tylko dorósł i dał się pochlastać za coś w co wierzył całe życie pomimo absurdów...na koniec zagadka jak to się stało, że intuicyjny bóg zmajstrował nieintuicyjną mechanikę kwantową...? odpowiedzią jest tajemniczy plan .... hahaha doprawdy ? 13,7 mld lat istnienia wszechświata bez religii i bozi i nagle pojawia się człowiek i wymyśla sposób na trudne pytania o istnienie...

      Skomentuj

  19. dysan112
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-10 11:01

    Fajna by była bijatyka z udziałem celebrytów i Polityków. Scena w Sejmie i naparzanka.

    Mordo Kontakt nawet tytuł już jest

    Skomentuj

  20. Hakuren
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-11 08:13

    U nas blokada w tym tygodniu.

    Co do tzw. art. 196.

    Uczuć nie można obrażać, widać że nawet podstawowa znajomość języka szwankuje. Chwila logiki i racjonalnego myślenia. Coś czego u nas brak patrząc na ludzi piszących i kodyfikujących takie brednie.

    Takie artykuły to totalne wstecznictwo i niczym nie różnimy się od Iranu, Pakistanu, Jemenu, Suazi, Bangladeszu (gdzie na porządku dziennym są morderstwa ludzi, którzy myślą inaczej niż religijna sitwa nakazuje) czy jeszcze innego ciemnogrodu.

    Skomentuj

  21. gloryseeker
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-11 11:23

    Od kiedy i przez kogo Mojeżesz jest uznawany za Boga? Nawet sami Izraelici chcieli się go pozbyć za wyprowadzenie z Egipskiego tłusto-kupieckiego dobrobytu na szarańczo-korzonkową pustynię... Słabo z tą znajomością teologii u autorów tego crapa...

    Skomentuj

  22. Snake73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-11 18:18

    Fajna bijatyka. Gram w nią z synem i świetnie się bawimy. Polecam.

    Skomentuj Historia edycji

  23. trb888
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-11 19:15

    Kolejny kontrowersyjny badziew pokroju Hatred. Nie masz umiejętności lub funduszy by zrobić coś dobrego - obraź ludzi lub promuj patologię na ekranie, czymś się w końcu trzeba wyróżnić. Dzieciaki (mentalne) to kupią.
    Patrząc po komentarzach, to niektórym wolność pomyliła się z anarchią, chamstwem i zwykłą głupotą. Jeśli wyznajecie tzw. "humanizm", to podobno jednym z filarów jest szacunek do innych ludzi. Mieszając z błotem ich świętości, nie jesteście oświeceni i wolni, a po prostu brak wam empatii i elementarnych zasad kultury.

    Skomentuj

    1. hrabin1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-14 08:44

      znam gościa dla którego krasnoludki to świętość i on w nie wierzy... osobiście uważam, że jest idiotą... a teraz proszę udowodnić, że krasnoludki istnieją, albo jakiś pan bozia...

      Skomentuj

      1. Adrian Waleczny
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-15 23:54

        Udowodnij,że nie istnieje.I nie,nie pisz,że nie istnieje,bo Go nie widziałeś,albo,żebym ja tobie Go pokazał.Ja też nie udowodnię ci,że Bóg istnieje.WŁAŚNIE NA TYM POLEGA WIARA.TAK TRUDNO TO ZROZUMIEĆ?Ja wierzę,że istnieje jakiś kosmiczny gościu:)którego my,chrześcijanie nazywamy Bogiem,ty nie wierzysz,spoko,normalka,ale nie potrzeba wyzywać i obrażać ludzi od ciemnogrodu itp.itd,którzy mają inne zdanie na ten temat.

        Skomentuj Historia edycji

        1. hrabin1
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-09-18 10:09

          a brzytwa okhama to narzędzie do golenia.... natomiast komputery, telefony i inne urządzenia działają na zdrowaśki, a nie prąd elektryczny... bierzesz dzieciaka, wmawiasz mu, że wasze lokalne mzimu to prawda i ważne, żeby nikt przez następne lata dziecka z błędu nie wyprowadzał i gotowe... pan bozia prawie jak żywy... osobiście uważam, że ten świat może mieć wymiar duchowy, ale to co wy nazywacie bogiem z brodą , albo bez niej jest na takim poziomie abstrakcji, że mówienie paciorków do tego czegoś przypomina beczenie owiec w ramach wykładów z mechaniki kwantowej...

          Skomentuj

          1. trb888
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-18 14:35

            Przytaczasz naukowe pojęcia, a chyba średnio się nią interesujesz. Weźmy poruszony przez Ciebie temat elektryczności - Galvani, Volta, Faraday, Ampère - wszyscy chrześcijanie, do tego aktywni i praktykujący (franciszkanie świeccy). Jakoś nie przeszkadzało im to być naukowcami, pewnie z prostego powodu - nauka zajmuje się innymi dziedzinami niż wiara/religia. To, że w tej chwili nie dostrzegasz jakiejś sfery życia, nie oznacza że ona nie istnieje. Nie znam nikogo kto wierzy w krasnoludki, ale z szacunku do niego nie nazywałbym go idiotą, to kwestia wychowania, nie poglądów.
            P.S. Ockham był wierzący, a przypisywane mu twierdzenie ma się nijak do Twojego przykładu.

            Skomentuj Historia edycji

  24. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-15 23:56

    Aha,i jeszcze coś.Wiara,wierzyć.Przeczytaj kilka,kilkanaście razy te wyrazy i zastanów się,co one oznaczają.