Na topie

Karygodne: sprzętowe zabezpieczenie DRM w nowym iPodzie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Audio

Kategoria: Audio Producenci: Apple

Apple zaprezentowało niedawno nowego iPoda Shuffle. Najnowsza wersja miniaturowego odtwarzacza jest ciągle krytykowana. Obecnie okazuje się, że zasłużenie - firma z Cupertino po prostu przesadziła.

AA

Serwis iLounge pisze, że Apple umieściło w nowym iPodzie sprzętowe zabezpieczenie DRM, które sprawia, że nie możemy używać... innych słuchawek. 

Po pierwsze, przyciski sterujące odtwarzaczem znajdują się na przewodzie od słuchawek. Jeśli więc masz lepsze słuchawki i zechcesz je podłączyć, nie będziesz mógł obsługiwać odtwarzacza. Paranoja. Po drugie, w iPodzie znajduje się tzw. układ uwierzytelniający. Jego obecność powoduje, że "jabłkowy" grajek będzie obsługiwał słuchawki firm trzecich, ale tylko te modele, które będą współpracowały ze specjalnym układem. Producenci będą musieli najprawdopodobniej wykupić u Apple jakąś licencję.


Nowy, mały iPod Shuffle (Fot. Apple.com)

Jeśli więc od dłuższego czasu używasz jakichś świetnych słuchawek, to możesz mieć pewność, że nie będą działać z iPodem Shuffle nowej generacji. Nie wiadomo też kiedy pojawią się słuchawki obsługiwane przez iPoda Shuffle, które będą pochodzić od innego producenta niż Apple.

Krótko mówiąc, Apple zyskało właśnie wielu nowych antyfanów. Firma chce najwyraźniej kontrolować wszystko, co dotyczy jej produktów - począwszy od słuchawek, kończąc na ładowarkach, zmuszając użytkowników do ponownego kupowania czegoś, co już mają.

Jakie jest wasze zdanie na temat posunięcia Apple?

Źródło: Inf. własna

Baaardzo długa wideo-recenzja nowego Shuffle

Odsłon: 10086 Skomentuj newsa
Komentarze

77

Udostępnij
  1. darek11
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 13:02

    o.O HAHAHAHAHA, co za ludzie. za chwile toalety beda posiadaly DRM i jak bedzie papien nie firmowy to nie spluka xD Ten kto wymyslil ten system zabezpieczen powinien sie powiesic...

    Skomentuj

  2. Ostrowin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 13:09

    O losie czegoś takiego w życiu nie widziałem,i tak bym nie kupił niczego od Apple bo śmierdzi,jak coś to wolał bym Cowona albo Irivera,ale takie praktyki to skandal,szczególnie że te słuchawki grają do kitu,a co jak je uszkodzisz??nie możesz korzystać z playera.Po prostu żenada.

    Skomentuj

  3. dzikszy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 13:16

    też bym w życiu nie kupił żadnego jabłkowego odtwarzacza, telefonu itd. Obecnie mam Zune`a i Cowona a przecież istnieje też np. firma iRiver, która robi świetne odtwarzacze. Tylko nieświadomi albo głusi ludzie kupują odtwarzacze Apple. Oczywiście jest to moja opinia, z którą nie wszyscy muszą się zgodzić ;-)

    Skomentuj

  4. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 13:17

    Żal i tyle. Jak można coś takiego robić z odtwarzaczami muzyki? Widocznie jabłko Apple już fermentuje i upaja się własnym alkoholem ;)

    Skomentuj

  5. deel77
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 13:45

    Wszyscy pamiętają o krucjacie eurokratów przeciw monopolistycznym poczynaniom M$. Ciekawe czy i kiedy zabiorą się za Apple (DRM, Safari, QuickTime, iTunes teraz słuchawki)?

    Z drugiej strony nikt nie zmusza nas do kupowania tego sprzętu, więc mi osobiście lata gdzieś tam co apple jeszcze wymyśli. Nie kupuję nadgryzionych owoców.

    Skomentuj

  6. szawel
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 13:49

    Strzał do własnej bramki moim zdaniem.
    Osobiście mam Sanse CLIP i nie mam zamiaru zmieniać w najbliższej przyszłości. Jeśli wymienię, to pewnie na Sanse z czytnikiem SDHC.

    Skomentuj

  7. Tomek Stiller
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 14:07

    Zawsze śmieszą mnie podobne wypowiedzi na temat produktów apple. Tysiące mądralińskich wybrzydza, a potem dany produkt kupuje 10mln ludzi :P Inni producenci ze swoimi odtwarzaczami mogą się cmoknąć :P Co kogo obchodzi fakt, że nie będzie można zmienić słuchawek, skoro ponad 90% śmiertelników jedzie na dodanych w zestawie.

    Skomentuj

    1. Promilus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 14:19

      To nie przejdzie. Tak jak nie przeszły baterie do iphone bodajże. W każdym razie w Europie nie ma szans.

      Skomentuj

    2. darek11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 14:37

      Bo to kupuja ludzie ktorzy wieza w reklamy. tak isynek ujzy to w tv, powie tatusiowi, a zeby tata nie byl madrzejszy od synka kupi mu to. Kit z tym ze wyda majatek, a synek po miesiacu zostanie bez zebow z przechwalania sie ze ma iPoda, albo go ciepnie do szafki i tyle. Pozatym kazdy komu choc troche zalezy na jakosci sluchanej muzyki, kupi lepsze niz te w zestawie.

      Skomentuj

      1. Tomek Stiller
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-16 17:04

        Wyda majątek? Na jakim świeci Ty żyjesz?? Nowy te IPody kosztuja $49 za 1GB i $69 za 2GB. Absolutnie minimalna płaca w USA to $5.15/h Przeciętny pryszczaty małolat pracujący w mac'u zarabia na tego Ipoda w jeden dzień.... To jest majątek??? Ten sam gość wydaje więcej na cole w tydzień niż na Ipoda ;) Także wybacz...

        Skomentuj

        1. Michał Szukała
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-03-17 13:01

          W Polsce ten sam pryszczaty małolat w McDonaldzie zarobi na tego iPoda może w 3 dni. Też nie ma tragedii, a olbrzymie rozbieżności płacowe pomiędzy Polską, a USA powoli odchodzą do przeszłości.

          Skomentuj

          1. Gulczkwas1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-17 15:28

            a do tego ile haraburgierów opitoli;-)

            Skomentuj

          2. Tomek Stiller
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-17 16:10

            Nie do końca niestety. U nas shuffle pierwszej generacji, w najprostszej wersji 1GB kosztuje 250pln w dystrybucji. McDonald płaci raptem 6.5pln/h. Czyli, żeby na niego zarobić, przeciętny nastolatek musi pracować tydzień! Pamiętaj, że mówimy o pierwszej generacji, druga jest odpowiednio droższa.

            Skomentuj

    3. sevae
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 15:33

      A mnie śmieszą ludzie którzy narzekają na Internet Explorera a i tak większość i tak go używa... wypowiedź w podobnym tonie.

      Skomentuj

      1. Tomek Stiller
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-16 17:00

        Dla mojego systemu nie ma IE :P

        Skomentuj

        1. ditomek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-03-17 21:21

          ładnie Ciebie podszedł. Strzał w 10.

          Skomentuj

    4. pajownik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 23:31

      Co toza argument że i-pody kupują miliony? Jedzmy gówno! Milony much nie mogą się mylić!

      Skomentuj

      1. bovi_ja
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-20 20:22

        Hehe chylę głowę za porównanie. Co do Ipoda to ludzie na całym świecie kupują go nie dla jakości dźwięku tylko ze względu na to że jest cool. Ale czy wszyscy musimy być cool? Ja tam dobijam mojego creative'a i ostrzę zęby na irivera - nie jestem trendy i dobrze mi z tym. POZDRO 600

        Skomentuj

  8. assistant
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 14:28

    Creative też robi super odtwarzacze, bez takie głupich zabezpieczeń.

    Skomentuj

    1. obcypl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 14:42

      creative robi odtwarzacze... pomińmy słowo "super" - no chyba, że odtwarzasz na nich umcy umcy a pojecie zniekształceń to dla ciebie pestka ;-)

      Cowon, Iriver - najlepsze tory audio w kategorii PMP.. żaden inny producent nie przykłada do tego wagi...

      Skomentuj

      1. assistant
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-16 15:55

        dokładnie tego słucham i trochę hip-hopu, mam słuchawki EP-630, gdyż zależy mi głównie na głębokim basie ;) i wyciszeniu dźwięków z zewnątrz.

        Skomentuj

  9. Krzychu2009
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 15:19

    Głupota ludzka nie zna granic.... Kto na to pójdzie? chyba z przymusu:/ niestety słuchawki są ważniejsze od ipoda a te standardy są zwykle badziewne nie oddają dźwięku w pełni. pewnie coś się zmieniło ale i tak dla entuzjastów to nie będzie...

    Skomentuj

  10. Rikki
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 16:03

    To teraz pytanie: kto do takiego odtwarzacza potrzebuje high-end'owych słuchawek? Nikt - bo tacy pewnie posiadają co najmniej iPoda nano.
    Jakość dźwięku w standardowych słuchawkach jest zadowalająca jak dla takiego "sportowego" malucha jakim jest shuffle.
    Nie bronię Apple, po prostu uważam, że AŻ TAKIE oburzenie jest całkowicie nieuzasadnione.

    Skomentuj

    1. karaskiew
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 16:35

      Rasowi słuchacze nie posiadają gówna od Apple tylko sprzęt Cowna albo Iriverka.

      Skomentuj

      1. swizz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-16 18:27

        hahahaha ;D Żal mi takich ludzi jak ty... Pytanie... Jaki odtwarzacz mp3/mp4 jest najbardziej popularny? Zgadłeś, iPod Zaraz zaczniesz się pluć że to kwestia reklamy,a gówno prawda(nigdy takowej nie widziałem ;P). Jak myślicie dlaczego tak jest? iPod nie ma sobie równych pod względem jakości(w wykonaniu)!! Wygląd i oprogramowanie to coś czego nie znajdziecie w innych odtwarzaczach. Miałem irivera t10 i e100, a teraz mam ipoda nano 4g. Może muzyka nie jest full wypas że wszystkie dźwięki muszą być czyste, a bas mega głęboki, TO SĄ ODTWARZACZE PRZENOŚNE! Widziałem kiedyś wyniki sondy, 92% ankietowanych osób na pytanie jakich słuchawek używa do słuchania muzyki z mp3 odpowiedziało że dousznych. Wnioski wyciągnijcie sami. Wracając do szufli, apple wybitnie poszło na jak najniższa cenę, drm nikomu nie będzie przeszkadzać i tak wszyscy będą używać oryginalnych słuchawek, no bo po co komu inne jak nie będzie mógł zmienić piosenki\zrobić głośniej..

        Skomentuj

        1. Ostrowin
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-03-16 20:32

          Wez nie pieprz głupot,najlepsza w Ipodzie jest błyszcząca obudowa która po tygodniu jest cała porysowana.A najlepszej jakości są badziewne słuchawki które nie są warte 20zł.Ipod istnieje tylko dzięki reklamie,tak samo jak MAC,jeżeli nie wierzysz,to mało znasz historię komputerów i odtwarzaczy Mp3.A jakość dzwieku???!! nie rób jaj,posłuchaj sobie Vtecka v39,Irivera ifp899 albo Rio Karma to usłyszysz dobrą jakość dzwięku.

          Skomentuj

          1. swizz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-16 20:56

            Kluczowe pytanie miałeś kiedyś ipoda ;D Badziewne słuchawki taa.. Błyszcząca obudowa(aluminium lepsze to niż plastik), owszem, ale chyba przegapiłeś nano 4G. Zrozumcie ludzi którzy nie chodzą po ulicy z sennheiser hd515. Dla mnie liczy się to aby swoją ulubioną muzykę mieć zawsze przy sobie i to w ładnej oprawie. Kolejne pole do popisu dla apple, mało jest tak funkcjonalnych odtwarzaczy.

            Skomentuj

          2. Rikki
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-16 22:19

            Dziwne, bo mój nano 4G nie jest porysowany. Co prada nim nie rzucam ani nie owijam papierem ściernym, ale jednak.
            Beznadziejne słuchawki? A to ciekawe, bo wielu mówi, że najlepsze jeżeli chodzi o kategorię dołączane_do_sprzętu.
            iPod istnieje dzięki reklamie? No to reklama musi być naprawdę znakomita, skoro działa już tyle lat.

            Dlaczego wśród tak wielu ludzi wszystko co Apple to zło? Zazdrość? Nienawiść?

            Skomentuj

          3. Tomek Stiller
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-17 16:11

            Zazdrość. Nie stać mnie, dlatego apple jest bee....

            Skomentuj

          4. Gulczkwas1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-17 17:38

            to jest zazdrość połączona z niezrozumieniem ludzkiej głupoty, a jak ktoś czegoś nie rozumie to zazwyczaj się wścieka

            Skomentuj

  11. xernos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 17:13

    Jestem ciekaw czy na pudełku Aple zamieści stosowna informacje że odtwarzacz współpracuje tylko z certyfikowanymi słuchawkami (dostarczonymi w zestawie), oraz modelami firm trzecich posiadających licencje - jak takie coś walna to nie mam nic przeciwko - pzdr.

    Skomentuj

  12. suntzu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 17:29

    fajny ten nowy apple. Niezły pomysł aby tak to wszystko zminiaturyzować, ale szkoda, że na siłę ograniczają funkcjonalność urządzenia.

    Skomentuj

  13. bisurman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 18:29

    a moze ktos by sobie zadal trud i sprostowal te bzdury? przeciez to domysly i do tego jeszcze nietrafione - to nie jest zadno drm tylko sterownik. cala argumentacja jest bez sensu - nowy shuffle jest bez pilota bezuzyteczny, wiec i tak nie da sie z nigo korzystac z innymi sluchawkami lub bez przejscowki.

    Skomentuj

  14. Pacucman2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 19:11

    co za G, nawet wyświetlacza nie ma- nie rozumiem ludzi kupujących takie mp3- jakość dzwięku kiepska, brak wygody, wysoka cena i jeszcze każą płacić za jakieś beznadziejne słuchawki z jabłuszkami.

    Skomentuj

    1. swizz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-16 19:18

      omg, kolejny 'yntelygent' Tej jakości dźwięku nie będę komentował bo szkoda słów. Nie ma wyświetlacza, brak wygody, ok ;D A zauważyłeś jakich rozmiarów jest ten iPod? Coś za coś, znajdź mi inny odtwarzacz o podobnych wymiarach(i wadze) to pogadamy. Pozwól że zacytuje "każą płacić za jakieś beznadziejne słuchawki z jabłuszkami" To mnie dobiło ;D O ile mi wiadomo słuchawki dostajesz w zestawie...

      Skomentuj

      1. dem19
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-16 19:35

        swizz ipod to nie pępek świata zresztą podobny + ma wyświetlacz
        MobiBlu Cube DAH-1500i. Więc pogadajmy.

        Skomentuj

        1. swizz
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-03-16 21:10

          Doskonale o tym wiem, ale denerwuje mnie to jak którzy coś krytykują bo tak. Co do MobiBlu Cube, wyświetlacz jak dla mnie niezbyt czytelny, fajnie ze mały ale brakuje 'klipsa' Poza tym wolę cienkie odtwarzacze, kostka kiepski pomysł. Tyle mogę powiedzieć po obejrzeniu filmiku na youtube ;)

          Skomentuj

          1. swizz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-16 21:18

            "którzy" czyt. niektórzy ;D

            Skomentuj

      2. bovi_ja
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-20 20:29

        Yyyyy ja znajdę. Creative Zen Stone. Mały, lekki, i z wyświetlaczem- co prawda bez aspiracji audiofilskich ale tani jak barszcz, a po do kupieniu EP630 gra świetnie.

        Skomentuj

  15. Bandyto3xx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 20:18

    Apple to wie jak u pomóc społeczeństwu

    Skomentuj

  16. Zajdi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 21:05

    śmiech na sali

    Skomentuj

  17. bisurman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 21:32

    smiech na sali to jest pisac takie pierdoly. sensacje jak z faktu: "There is no encryption or authentication on the chip, so clones could conceivably be made, just not with "Made for iPod" official certification."

    Skomentuj

  18. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 21:46

    Mówiłem już kiedyś że wyroby firmy Apple są dobre dla frajerów...cena tych urządzeń zawsze mnie śmieszy i wzbudza podziw dla naiwnych którzy to kupują.
    Każdy produkt tej można zastąpić innym tańszym i tak samo albo i bardziej dobrym.
    Ipoda spokojnie zastąpi każdy model iRiwer a Iphona pierwszy z brzegu HTC Diamond a bije HTC Touch HD.
    Ceny laptopów Apple to nawet nie chce się komentować.

    Skomentuj

    1. Tomek Stiller
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-17 16:15

      Mnie natomiast śmieszą wypowiedzi taki osób, które nie mają pojęcia o czym mówią. Porównywanie Iphona do jakiegokolwiek produktu HTC wywołuje co najwyżej uśmiech politowania :)

      Skomentuj

      1. konku
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-22 17:02

        Ponieważ?

        Skomentuj

  19. swizz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 22:02

    Gdzie moje żyletki ;/ Idę się pociąć bo nie mogę dłużej czytać wypowiedzi tych idiotów(apropo frajerów ;D). Nie chce mi się drugi raz tego samego powtarzać...

    Skomentuj

    1. Gulczkwas1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-17 17:40

      to ktoś jeszcze używa żyletek?

      Skomentuj

  20. rurza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 22:22

    przedewszystkim iPod to odtwarzacz przenosny muzyki, a shuffle w wiekszosci dedykowany dla ludzi ktorzy prowazda bardzo aktywny tryb zycia (typu roznego rodzaju sporty; jestem rolkarzem - lubie posluchac muzyki w czasie jazdy - przeciez nie bede bral bardziej delikatnego i drogiego iPoda Touch na rolki) wiec nie widze powodu dla ktorego ich odtwarzacz mialby grac high-endowo.

    Ostrowin napisal:
    "Ipod istnieje tylko dzięki reklamie,tak samo jak MAC,jeżeli nie wierzysz,to mało znasz historię komputerów i odtwarzaczy Mp3."

    Sorry, ale chyba sam nie znasz historii odtwarzaczy mp3 oraz komputerow.
    Sukces iPoda polegal na tym, ze byl PIERWSZYM odtwarzaczem, ktory posiadal duza pojemnosc (iPoda 1 generacji z 2001 roku mial 5GB) i posiadal super interfejs uzytkownika dzieki ktoremu obsluga urzadzenia byla bajecznie prosta. Co do Macintoshy to moglbym napisac caly wywod, ktoryby zmiazdzyl Twoje wiedze o komputerach, ale jak dobrze wiem, czesc ludzi potrafi uzywac argumentow, ktore nie tylko nie sa sprawdzone przez uzywajacych ich ale nie maja pokrycia w rzeczywistosci

    Skomentuj

  21. komefserwis
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-16 23:00

    No tak dla zwykłego zjadacza chleba co to musi czegoś posłuchać w drodze do pracy bądź na spacerze to nie ma różnicy a szkoda.

    Mam nano 8kę i co do oprogramowania to w życiu tak nieintuicyjnego nie widziałem!!!

    Co do standardowych słuchawek to ja dziękuję naprawdę, raz że nie wygodne a 2 to tragiczny dźwięk!!!

    Tak tak sporo słucham muzyki naprawdę wszelkiej maści na rowerze "koss spark plug"

    Jak przy kompie i na spacerki bądź w plener to Koss porta pro (już 3cie od 6lat).

    A do filmów i muzyki ze stacjonarnego audio Grado SR 80.

    Miałem w żeyciu wiele eksperymentów ze słuchawkami i żadne nie grają w takiej tonacji jak lubie:)

    Co do ipoda to nie przypadł mi do gustu poprzez właśnie oprogramowanie, osobiście jak słucham muzyki to zgrywam audio do acc i wolę się nie bawić w ipoda niestety dostała go moja żona i musiałem jej pomóc przy wgraniu muzyki bo nie mogła sobie dać rady :)

    Teraz mam irivera spinn 4GB i jest miodzio...

    Skomentuj

    1. rurza
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-17 08:16

      czlowieku, dla kogos ze sluchalem absolutnym przy odglosach z zewnatrz nie uslyszy roznicy, no chyba ze ty na polu mieszkasz no to spoko. Co do lawtosci interfejsu - gadasz glupoty, a najlepszym tego dowodem jest fakt, ze wszystkie firmy stylizuja interfejs na ten z apple xDDD

      Skomentuj

  22. k3tchup
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 00:57

    jak czytam niektore posty to az smutek zaciska mi szpary...
    ten temat sam w sobie (jego komentarze) pokazuje, ze Apple to ewenement na skale swiatowa. Zrozumcie, ze nie wazne czy zle czy dobre opinie i tak beda one rozglaszaly ta firme.
    Wiadomo, ze douszne sluchawki nie beda mega dobre, ale tez nie wszyscy chca nosic ochronniki sluchu publicznie...
    A zeby zkwintowac moja wypowiedz to podsumuje to tak:
    to tak jak z (moim) iPhone, wszyscy psiocza, mowia ze do dupy, ze tego nie ma, tego nie ma... a jak tylko dam do reki (bo chca zobaczyc to badziewie) to juz odzyskac nie moge...
    tyle powiem, chcesz miec mega sluchawony albo nosic kolumny na barkach, kup wiekszy odtwarzacz !

    Skomentuj

  23. rurza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 08:29

    Super, ze autor artykulu pisze niesprawdzone informacje opierajace sie na plotkach :/
    OKAZALO SIE, ZE IPOD TEN NIE MA ZADNYCH ZABEZPIECZEN xDDD
    Jacys SPECJALISCI z iLounge (czy jakos tak) rozebrali pilocik i nie mogli rozkminic jednego chipu, wiec napisali, ze to chip odpowiedzialny za autoryzacje

    Skomentuj

  24. baran
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 11:45

    Heh... prawdopodobnie to tylko pomówienie, bo nawet Apple nie jest tak zapatrzone w siebie.
    Co do samych produktów firmy... nigdy nie uważałem ich za dobre urządzenia(słuchałem jakiegoś-tam ipoda).

    Ja osobiście do dzisiaj używam przenośnego odtwarzacza płytowego panasonica ze słuchawkami dousznymi AKG i uważam, że nic temu zestawikowi nie podskoczy, zwłaszcza słuchawkom, dałem za nie 200zł, ale HD500 to się mogą przy nich schować. Jeśli nie mam miejsca na płyciaka? iRiver, nic innego.

    No i komentarze, że ludzie kupują to musi być świetne... szczyt. To tak jak powiedzieć, że ponieważ ludzie częściej kupują wzmacniacze onkyo/sony to są one lepsze od Naim/Gryphon/Gamut.

    Buehuehuehuehue...


    Powtórzę jakby ktoś przez antyApplowy wydźwięk tej wypowiedzi nie zauważył: ten news jest wyssany z palca(tylko nie wiem którego :P)

    Skomentuj

  25. victorator
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 12:20

    apple = dramat dla idiotów

    Skomentuj

    1. Michał Szukała
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-17 13:04

      Inaczej na to patrząc, to ładny, modny sprzęt dla tych, których na to stać.

      Skomentuj

      1. baran
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-17 13:58

        Koniec końców to prawie to samo ;)
        Apple jest dla ludzi, którzy lubią Apple. Nie wyróżnia ich nic po za tym, że to jest właśnie Apple. Krótko mówiąc to tak jak z muzyką. Przezież słuchamy tego co nam się podoba ;]

        Skomentuj

      2. konku
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-22 17:08

        Czyli praktycznie wszystkich :P Sprzęt dla dresiarzy. Kiedyś (w czasach przed-iPodowskich) Apple było synonimem ekskluzywności - teraz , szkoda gadać..

        Skomentuj

  26. leoxxx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 13:40

    Większość użytkowników ok 80% i tak kupuje zestawy. Nie kupują sobie innych słuchawek. Ludzie już tacy są i Apple na nich zarabia. Dobrze chociaż, że ich sprzęt jest najwyższej klasy, bo przynajmniej nie płacimy za badziew. Na szczęście na rynku są inne odtwarzacze i nikt nie zmusza was do kupna Apple.

    Skomentuj

  27. Mossad_Attack
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 13:45

    A wystarczy kupić Irivera albo Creativa i używam słuchawki jakie tylko chcę. Skoro wiadomo, że ipod nie będzie działał z innymi słuchawkami to klient zdecyduje czy chce to kupić czy nie. W przypadku gdyby to okazało się po zakupie sprzętu to wtedy jest to jawne złodziejstwo.

    Skomentuj

  28. morphix
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 14:16

    - Mamo ale dlaczego kupiłaś mi ipoda pod choinkę?
    - Bo twoi wszyscy koledzy go maja ty tez powinieneś bo będziesz gorszy
    - Mamo ale ja nie chce ipoda bo na nim nie da się nic normalnie robić, wszystko przez jakieś itunes, własnych mp3 nie mogę przegrać co sobie przerobiłem z płyt ani niemożna kilku innych plików wrzucić i do tego te badziewne białe słuchawki co się brudzą i ulegają biodegradacji podczas noszenia
    - Masz go używać, nie będę się za ciebie wstydzić, wszystkie koleżanki się będą ze mnie śmiały ze mój syn używa czegoś innego
    - Ale ja nie chce!!! Teraz nawet nie będę mógł używać innych słuchawek...

    Apple ułatwia życie...zabijcie wszystkich "innych" za pomocą kabli od słuchawek do swoich isrodow i i phonow...

    Skomentuj

  29. bisurman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 15:49

    http://blog.fotogenia.info/2009/03/17/najezdzcy-z-kosmosu/

    Skomentuj

  30. Stefan Casciarri
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 17:58

    Ja osobiście mam Ipod Classic + Iphone 3G 16 GB i jestem strasznie zadowolony i to nie prawda że odtwarzacze firmy Apple nie mają wysokiej jakości dźwięku. Mówią tak albo ludzie, którzy nie mają na nie kasy i zazdroszczą innym albo którzy się nie znają. Co do Ipoda Shuffle to Apple robi po prostu to, co można było zauważyć od dawna - chce, żeby tylko ich np. akcesoria pasowały do ich sprzętów itp. - szkoda...

    Skomentuj

  31. ditomek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-17 21:32

    Dlaczego jeszcze nie kupiłem ipoda

    Bo jest (a przynajmniej był) drogi jak na możliwości które oferował.
    Owszem z wierzchu fajny i obsługa też niczego sobie. Ale jak to z większością w naszym kraju dobrze muszę się zastanowić zanim wydam dwa razy więcej na to samo niż moi koledzy w UE czy USA.
    Podstawowa wada ipoda - niewidoczny w systemie jako dysk przenośny skazuje użytkowników na męki z dodatkowym oprogramowaniem.
    Moze i jakość dźwięku jest fajna (słuchałem na zwykłych słuchawkach i do tego muzyka nie w moim stylu) ale lubię jak urządzenie oferuje minimum uniwersalnosci.
    Ni twierdze (jak większość - choć to też pojecie względne) ze jest to zły produkt. Pewnie nie skoro kupują go miliony (z drugiej strony czy miliony much mogą sie mylić jedząc gówno?).
    Na rynku jest dużo innych (dla mnie bardziej odpowiednich) produktów.
    Wspomniany DRM to kolejny niepotrzebny Aple'owi balast. Osobiscie nie czuje do appla niecheci, podziwiam ich kretywność, ale jestem całym sercem z ludzmi którym nie podoba sie DRM w słuchawkach i inne ograniczanie ich praw. I nie jest to kwestia stwierdzenia "nie chce - nie kupuje". Takie skwitowanie tematu byłoby zbyt proste.

    Skomentuj

    1. Tomek Stiller
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2009-03-17 22:27

      Ipody oczywiście działają jako dysk przenośny ;)

      Skomentuj

      1. ditomek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2009-03-17 23:46

        tak ale muzyka tylko przez itunes

        Skomentuj

        1. Tomek Stiller
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2009-03-20 00:56

          No, sorry - albo jedno, albo drugie. Itunes nie przeszkadza aż tak bardzo.

          Skomentuj

          1. Atak_Snajpera
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-20 12:49

            Itunes wymaga quicktime zainstalowanego. Nie trzeba być mega mistrzem aby wiedzieć że to mega gówno jest i robi straszne zamieszanie w systemie! Przykład: Kumpel ma lustrzanke canona z możliwością nagrywania filmików w 1920x1080 30fps (format .mov). I teraz najlepsze! Z zainstalowanym quicktime filmiki się tną na Quad Core@4Ghz!!!! Po odinstalowaniu wszystko działa jak należy. Najgorsze jest to że wszystkie produkty wymagają tego kurewskiego iTunes. Nie to co PSP czy inne normalne playery. Podłączasz , przerzucasz przez explorera i po zawodach!

            Skomentuj

          2. ditomek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2009-03-20 17:37

            Są firmy które potrafią robić urządzenia działające bez itune, widoczne jako odtwarzacz audio i pamięć masowa (do wyboru). Skoro potrafią inni ... to dlaczego mam godzić się na brak tego w ipodzie?

            Skomentuj

  32. katai
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-18 00:22

    ahhh ludzie jak czytam wasze wypowiedzi na temat prodoktow Apple to az mi sie slabo robi (gowno, szajs, scierwo itd.) a ilu z was wogole dotknelo kiedykolwiek produktow Apple???? nie twierdze ze to co Apple zrobil z nowym iPodem Shuffle jest swietne ale w kazdej firmie zdarzaja sie "swietne" pomysly a tak na dobra sprawe to wszystko sa pomowienia tutaj macie dowod tego (http://gadgets.boingboing.net/2009/03/16/manufacturer-confirm.html)
    takze drodzy koledzy zanim cos skrytykujecie podzytajcie o tym a nie opierajcie sie na plotkach

    Skomentuj

  33. ditomek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-18 08:44

    właśnie dowiedziałem się czegoś więcej na temat drm w słuchawkach nowego ipoda.
    Zawsze uważałem ze dziennikarze to krwiopijcy. Zerują na ludzkiej ciekawości i uczuciach do osiągnięcia własnych celów - powiększenia kręgu widzów/słuchaczy/itp.
    Właśnie okazało sie ze benchmark podając sensacyjne informacje za innymi serwisami dołączył do tej grupy dziennikarzy której ... no właśnie, sami oceńcie.
    Jak przedszkolak dałem sie wam nabrać Panowie na brednie które zamieściliście w newsie. Żałuję ze przez to dałem się wciągnąć w bezsensowną dyskusje o wyższości świat bożego narodzenia nad wielkanocnymi. Taki sam sens jest dyskutować o ipodach. Nigdy nie dojdziemy do porozumienia czy są dobre, czy złe. Jednym odpowiadają, innym (mi) nie. I tak już musi zostać.

    Naprawdę szkoda ze tak "poważna" redakcja dała zrobić się i zrobiła na szaro swoich czytelników.

    Skomentuj

  34. cityboy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-18 15:00

    Nie wiem dlaczego tyle szumu o jakość dźwęku z takiego czy innego playera ... skoro sam format mp3 jest stratny...
    idąc dalej
    Dlaczego mp3 a nie format ogg zdobył rynek ???

    Skomentuj

  35. rurza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-18 15:49

    a news jak nie zostal tak nie jest skasowany

    Skomentuj

  36. gigitech
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-18 20:33

    Dobry patent na wyjście z kryzysu byłby, byłoby co podrabiać i Chińczycy zaczęli by coś kombinować, pewnie jakąś przejściówkę by wynaleźli za grosze :)
    Rożne są sposoby reklamy nowych produktów, najlepiej zrobić jak największy hałas na jego temat i już nikt później nie będzie pamiętał, że było coś nie tak, tylko, że to iPod i ze jednak nie jest taki zły jaki miał być. A statystyki na portalach rosną.

    Skomentuj

  37. karolj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-19 08:57

    Normalnie jak na onecie, problem z shuffle, kup classic'a. :P irivera do ręki bym nie wziął ... :P

    Skomentuj

  38. Palownik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-20 23:01

    Nie kupować i tyle.

    Skomentuj

  39. kulkaaa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-21 23:47

    Tomek Stiller- Wcale nie jedzie 90% osób na słuchawkach firmowych bo jeżeli ktoś słucha codziennie ponad godzinę muzyki w trakcie chodzenia to wie, że nie ważne ile by dał za słuchawki to i tak mu przestanie po pewnym czasie grać jedna. To jest standard. Zamiast ipodowego gówna bym wolał sobie kupić phillipsa w tej cenie.

    Skomentuj

  40. Sturmpioniere
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2009-03-22 23:14

    Czuję się zobowiązany skomentować niektóre wypowiedzi haterów firmy Apple. Po pierwsze, daliście się złapać, podobnie jak i autor artykułu, na nie sprawdzone informacje. Najprawdopodobniej nie będzie tego zabezpieczenia. Po drugie, osoby piszące, że produkty z Cupertino to badziew i sprzedają się jedynie dzięki reklamie, mają nikłe pojęcie o rynku i historii komputerów. Apple, obok IBM'u i Microsoftu to posiadacze największej liczby patentów w przemyśle technologii komputerowych. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile im zawdzięczamy uruchamiając codziennie nasze zabawki. Po trzecie, osoby twierdzące, że Mac i inne produkty Apple to zabawki dla snobów i idiotów najczęściej nie miały nigdy do czynienia z takim sprzętem. Powtórzcie to ludziom siedzącym w studiach w Hollywood. Słyszeliście o pakietach Shake i FinalCut Pro? 90% postprodukcji filmowej odbywa się na platformach Apple. To samo w studiach nagrań. To nie snobizm, marketing czy Bóg wie co jeszcze.

    A wracając do Shuffle'a, nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że rodzina Ipodów to coś więcej niż tylko jeden rodzaj odtwarzacza mp3. Shuffle to najtańszy i najuboższy z nich, przeznaczony dla specyficznej grupy odbiorców. Chcesz czegoś więcej niż mała kostka z klipsem, sprawdź ofertę firmy.

    P.S. Żeby nie było, jestem użytkownikiem PC (z wyboru), na Macach pracuję od kilkunastu lat i mam wiele powodów do narzekań, ale nie jestem ślepym ignorantem, jak niestety wielu na tym forum.