Na topie

KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX pozuje na zdjęciach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: GeForce GTX Nvidia GeForce Nvidia Pascal Producenci: KFA2

Firma KFA2 przygotowała swoją autorską wersję karty GeForce GTX 1070 Ti. Z pewnością jest na co czekać?

  • KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX pozuje na zdjęciach
A A

Nvidia przygotowuje się do premiery karty graficznej GeForce GTX 1070 Ti, a poszczególni partnerzy opracowują swoje autorskie wersje. Pisaliśmy już o modelu Gigabyte, natomiast teraz wpadliśmy na trop konstrukcji od KFA2 (marki należącej do firmy Galax). Poznajcie model KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX.

Tak jak wcześniej podejrzewano, karta wykorzystuje układ graficzny Pascal GP104 z 2432 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Taktowania są standardowe – 1607/1683 MHz dla rdzenia i 8008 MHz dla pamięci.

KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX

Zestaw złączy jest standardowy. Dla wyświetlaczy przeznaczono jedno wyjście DVI, jedno HDMI i trzy DisplayPort, natomiast dodatkowe zasilanie doprowadza 6- i 8-pinowe gniazdo.

KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX

Model firmy KFA2 wyróżnia się autorskim chłodzeniem, które mogliśmy spotkać już we wcześniejszych kartach tego producenta. Mamy tutaj do czynienia z masywnym radiatorem, kilkoma niklowanymi ciepłowodami, a całość owiewają dwa duże wentylatory. Na uwagę zasługuje też efektowna obudowa, a na rewersie zainstalowano płytkę backplate.

KFA2 GeForce GTX 1070 Ti EX

GeForce GTX 1070 Ti ma zadebiutować 26 października, a więc już w najbliższy czwartek. Na sklepową premierę przyjdzie nam poczekać tydzień dłużej (do 2 listopada).

Źródło: VideoCardz

Odsłon: 2383 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Michał 06
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-10-20 12:09

    do zakupu nowego sprzętu zniechęca mnie myśl że procesor prędzej czy później z takiej karty się odklei i będą artefakty ,nową konsolę też boję się kupić np. taką ps4, ps3 to chyba już ze trzy egzemplarze miałem i w każdej ylod tylko nerwów sobie napsułem,w kompie to samo chipset mi się odkleił od płyty no normalnie h...j może strzelić, 21 wiek

    Skomentuj

    1. girabaldi
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-20 12:40

      To albo jakiś upośledzony jesteś albo uzytkujesz sprzęt na jakimś madagaskarze albo w lasach tropikalnych bo nigdy nie zetknąłem się z taką sytuacją a Ty już kilka sprzętów zepsułeś D: Zawsze się znajdzie ktos komu się dupa poci

      Skomentuj

    2. Himoto
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-20 13:05

      A mogę zapytać jak bardzo ogrzewałeś ty te chpsety że ci się coś odkleiło? bo w normalnych warunkach użytkowych części PC mają trwałość 10-20lat i większość używana zgodnie z zaleceniami producenta spokojnie dożywa 10 lat [nie licząc pamięci HDD i SSD bo to inny temat]. Widziałem różne uwalenia całych komputerów [to mobo, CPU czy innych podzespołów] ale jeszcze nie spotkałem się z odklejonym chipsetem, nie wiem może mam za male doświadczenie albo masz jakieś dziwne zwyczaje używania sprzętu niezgodnie z zaleceniami producenta :).

      Tak na przyszłość do wszystkich! Nie umiesz to nie rób OC albo zapoznaj się z jakimiś materiałami na temat OC, a nie potem trafia się kilka sztuk pod rząd uwalonych CPU i Mobo na serwis, bo się komuś chciało robić OC powyżej granicy CPU. To samo tyczy się chłodzenia wodnego, jak nie wiesz jak sensownie je zamontować to później trafiają się agregaty co wręcz hermetycznie zamykają obudowę a chłodnicę po za budę wywalają a później poupalane łączenia sekcji zasilania bo nic ich nie owiewało. O tym jak niektórzy montują CPU w MOBO albo chłodzenie na CPU to już nie będę pisał bo to woła o pomstę do nieba. Najdziwniejsze że takie cyrki to głównie właściciele Intelów odwalają, ryzeny które się trafiają zazwyczaj mają drobne błędy w okablowaniu itp. ale zazwyczaj bez wymiany podzespołów idzie doprowadzić maszynę do ładu.

      Skomentuj

      1. sambaverde
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-20 13:14

        Intela kupuje 90% użytkowników. Nic dziwnego, że najwięcej awarii jest sprzętu tej firmy.
        Ryzen to świeżynka. Mało kto to ma, a ten kto kupił jest co najmniej oczytany i wie mniej więcej co robi.
        Kiedy upowszechni się sprzęt AMD to i usterek z tej strony będzie więcej ;)

        Skomentuj

    3. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-20 13:48

      "procesor mi sie odkleił z karty" XD

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-20 15:55

        po prostu odkleił mu się radiator a ten myslał ze to procesor i tyle ;)

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-10-20 16:01

          Klejone radiatory? to chyba koleś ma jakąs Rive.

          Od dobrych kilku lat radiatory na śrubach. Poważnie nie czujesz trola?

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-22 14:32

            ja czuje i wlasnie dlatego o odklejanym radiatorze wspomniałem :)

            Skomentuj

      2. Michał 06
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-24 21:34

        Odkleił się w przenośni ,Debile wystarczy że jedna kulka cyny straci styk pomiędzy padami