Na topie

KFA2 przedstawia swoją stację graficzną z GTX 1060 - kompaktowa i elegancka

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Laptopy Podzespoły Karty graficzne Tematyka: Nvidia GeForce Nvidia Pascal Producenci: KFA2

KFA2 SNPR pozwala nawet kilkukrotnie zwiększyć wydajność kompaktowych laptopów. Wszystko to przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów.

  • KFA2 przedstawia swoją stację graficzną z GTX 1060 - kompaktowa i elegancka
A A

Stacje graficzne dla kompaktowych laptopów cieszą się coraz większą popularnością. Ostatnio tego typu konstrukcja pojawiła się również w ofercie firmy KFA2 – poznajcie KFA2 SNPR External Graphics Enclosure, która wyróżnia się eleganckim wzornictwem oraz niewielkimi wymiarami.

KFA2 SNPR External Graphics Enclosure na pierwszy rzut oka wygląda dosyć niepozornie. Z przodu obudowy znalazł się tylko podświetlany włącznik, natomiast wszystkie gniazda przeniesiono na tył - mamy tutaj wyjścia DVI, HDMI i DisplayPort, złącze Thunderbolt 3 40 Gb/s, a także złącze zasilające.

KFA SNPR
Do podłączenia urządzenia wykorzystano interfejs Thunderbolt 3 40 Gb/s

W środku zainstalowano specjalnie zaprojektowaną kartę graficzną GeForce GTX 1060 6GB, która może się pochwalić lekko podniesionymi zegarami (rdzeń przyspieszono z 1506/1709 MHz do 1531/1746 MHz). Do jej chłodzenia wykorzystano masywny radiator z trzema ciepłowodami, a na aktywną część chłodzenia składają się dwa wentylatory.

KFA SNPR

Na jaką wydajność możemy liczyć? Producent chwali się, że laptop Lenovo IdeaPad 720s ze stacją KFA2 SNPR uzyskuje w benchmarku 3DMark Time Spy 3040 punktów, natomiast w 3DMark Fire Strike jest nawet 6655 punktów (przy wykorzystaniu zewnętrznego ekranu). Osiągi te powinny pozwolić na komfortową rozgrywkę w najnowszych grach.

KFA2 SNPR

KFA2 SNPR External Graphics Enclosure to ciekawa propozycja, aby poprawić wydajność kompaktowych laptopów. W Europi trafi ona do sprzedaży na początku przyszłego miesiąca i będzie kosztować 499 euro.

Źródło: KFA2, ComputerBase

Odsłon: 4447 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. Silver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-21 16:54

    Przez te licencje na Thunderbolt całość mimo, że jest spoko bardzo traci - chodzi o cenę. Sam GTX kosztuje ok 300 euro. Z tego los będzie podobny to identycznych stacji na Expresscard, szczególnie, że dostępne laptopy są bardzo zamkniętymi konstrukcjami (brak stacji dokujących czy innych portów rozszerzeń)

    Skomentuj Historia edycji

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-21 23:21

      Oczywiście 300 dolarów, to trzeba zapłacić na rynku PC aby sobie kupić taką kartę jako ostateczny odbiorca, ale wydaje mi się, że jak producent tego urządzenia kupuje same chipy 1060GTX od Nvidii, to cena będzie znacznie bardziej atrakcyjna i wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby taki sam chip 1060GTX stu doloarów nawet nie kosztował.

      Skomentuj

  2. silvver
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-21 17:53

    Czy ja dobrze widzę? Producent się chwali, że GTX 1060 jest 10x szybsze od zintegrowanej grafiki? :D

    Skomentuj

    1. supervisor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-21 21:31

      Producent chwali się że jest 10 razy szybsze od zintegrowanego wyświetlacza.

      :3.

      Skomentuj

  3. eltra
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-21 18:46

    500 euro troszku dużo no ale pewnie się znajdą sympatycy :)

    Skomentuj

  4. wojciechu15
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-11-21 19:48

    Mnie bardziej zastanawia co takiego eleganckiego jest w urządzeniu o stylistyce i wykończeniu przywodzącym na myśl budżetowy sprzęt RTV coś a'la mikrowieżez końca lat 90. No ale o gustach podobno się nie dyskutuje.

    Skomentuj

    1. Mar3k
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-21 21:33

      wojciechu15 moje pierwsze wrażenie było podobne do Twojego, jak tani zasilacz Rubicon z lat 90 ale mojemu koledze ten styl z kolei przypadł do gustu :). Swoją drogą wygląd cieszy na krótką metę. Jak będziesz chciał poharatać w Wiesława na Uber nie będzie się pytać jak wygląda Twój sprzęt tylko co tam siedzi ale cena 499 "juro" to zdecydowanie z drogo.

      Skomentuj

  5. Wasek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-22 00:33

    Elegancka? Wygląda jak zasilacz sprzed 20 lat.

    Skomentuj

  6. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-22 09:22

    Thunderbolt ?? Ile lapów na rynku ,ma ten port ? 5% 10%

    Skomentuj

    1. harukapl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-22 10:57

      Np mój ma w pełni działający port Thunderbolt 3, który mogę konfigurować w biosie jak mi się żywnie podoba.

      Osobiście podobają mi się takie rozwiązania, mimo że i tak mogę wsadzić dowolną grafę u siebie do 95W. Jednak jakbym miał wybierać coś pod Thunderbolt'a to wolałbym by dało się to montować za monitorem np na złączu VESA, by nie było dodatkowej skrzynki na blacie, a połączenie z monitorem odbywało by się przez jeden kabelek.

      Skomentuj

    2. Himoto
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-22 19:08

      Sam się zastanawiam czy nie lepiej by było pokombinować z USB 3.1, teoretycznie niższy przesył ale jakby dali to jako drugą opcję [2xUSB 3.1] to mogłoby się okazać że trafiliby do szerszego odbiorcy.

      Skrzynka brzydka jak diabli, jeśli już miało to być aż tak duże to zasilacz powinien być wewnątrz.

      Zrezygnować z przetłoczeń na froncie i przemalować całość na czarno, wtedy jeszcze jakoś by o wyglądało.

      Skomentuj

  7. sebmania
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-22 09:41

    Problem tych rozwiązań jest cena, jeśli nikomu nie przeszkadza dodatkowy monitor lepszym rozwiązaniem jest chińska podróbka

    Skomentuj

  8. wojciechu15
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-22 18:16

    Najlepszy (najgorszy) w tej przystawce jest zewnętrzny zasilacz. Sama idea karty zewnętrznej spoko, cena do przełknięcia - ale jak już zrobili puszkę w której siedzi karta, to nie mogli zasilacza zamknąć z nią w środku? Nie dość, że masz srebrne niewiadomoco na biurku, to jeszcze obok musi leżeć wielki czarny zasilacz?