Na topie

Kino VR w Warszawie - Multikino i Samsung zapraszają

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Film Gogle VR rzeczywistość wirtualna Producenci: Samsung

Multikino VR by Samsung – tak nazywa się sala w warszawskim Multikinie, w której będzie można obejrzeć 360-stopniowe produkcje filmowe.

 • Kino VR w Warszawie - Multikino i Samsung zapraszają
A A

Rzeczywistość wirtualna to innowacyjna technologia, z którą zaczynamy się już jednak powoli oswajać. Pomóc w tym bez wątpienia mogą tzw. kina VR, czyli obiekty, w których organizowane są seanse tego typu. Dzisiaj (4 sierpnia) taka atrakcja startuje w Warszawie.

Multikino i Samsung wspólnymi siłami uruchomiły kino VR, w którym miłośnicy filmów i nowych technologii będą mogli oglądać 360-stopniowe produkcje. Właściwie to mówimy o sali, bo kino istnieje od lat i jest to Multikino Złote Tarasy. Rzeczona sala mieści się na jego II piętrze i jest wyposażona w 25 stanowisk z goglami Gear VR (i smartfonami Samsung Galaxy S8, zapewniającymi rozdzielczość 2960 x 1440 pikseli).

Multikino VR stanowiska
foto: Karol Żebruń

„To dla nas ważny i symboliczny dzień. Cieszymy się, że to właśnie technologia Samsung umożliwiła otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w tej części Europy kina VR. Wirtualna rzeczywistość staje się dzisiaj dostępna absolutnie dla wszystkich” – komentuje Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

Multikino VR foto
foto: Karol Żebruń

Trzeba pamiętać, że wcześniej wystartowały już Disco:VR w Warszawie i Kielcach, ale można stwierdzić, że są to bardziej salony rozrywki niż konkretne kina. Tymczasem nowo otworzone miejsce w stolicy zaoferuje 20-minutowe seanse z filmowymi produkcjami podzielonymi na cztery kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin i Sztuka.

Multikino VR ludzie

„To zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego. Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach. To widz decyduje, jaki element świata chce w tej chwili oglądać. To on tak naprawdę jest reżyserem filmu VR. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu przesunięciu punktu ciężkości: z obrazu na widza, wirtualna rzeczywistość okaże się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju kina” – dodaje Olaf Krynicki.

Multikino VR pełne

Ile to kosztuje? W dni powszednie ceny biletów to 15 zł i 20 zł (odpowiednio ulgowy i normalny), a w weekendy – 19 zł i 24 zł (ale będą również organizowane promocje). Dodajmy też, że seanse w dni powszednie będą rozpoczynać się po godzinie 16.00, a w weekendy będzie można się na nie załapać także przed południem. Wybierzecie się?

Źródło: Samsung

Odsłon: 3746 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. vide cui fidas
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-04 14:45

  Ciekawe do kiedy takie niskie ceny będą...

  Skomentuj

 2. vide cui fidas
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-04 14:47

  Ok wszystko jasne nie doczytałem,że 20min...myślałem,że normalne filmy;(

  Skomentuj

  1. Yamaraj6
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-08-04 17:12

   Nie wiem jak jest z s8 ale na s6 ciężko by było wytrzymać w tym cały film. Dosyć mocno grzeje w oczy.

   Skomentuj

 3. Snack3rS7PL
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-04 14:53

  Nie wiem na czym taki film miałby polegać...

  Skomentuj

 4. darulok
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-04 18:55

  takie miejsce to raj dla złodziei kieszonkowych :::)))trzeba uważać..

  Skomentuj

 5. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-08-05 01:18

  Na dzień dzisiejszy vr ma zasadnicza wadę. Brak ekranów o ppi powyżej 1000. A tylko wtedy obraz będzie miał jako taką ostrość. Póki co vr to pikseloza od której po pół godz boli głowa. Niemniej jest to na pewno przyszłość i gdy pojawią się ekrany 6" o rozdzielczości 8k wówczas będzie pięknie. Oczywiście przy odpowiedniej jakości soczewkach.

  Skomentuj

 6. ivant
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-05 10:12

  Czyli minuta filmu o watpliej treści i komforcie oglądania to jakies 1 zł . Samsung chyba chce sprzedać cos zbędnego, ale przynajmniej multikino nie zamierza na tym stracić.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!