Na topie

Klawiatura, która czuje siłę nacisku - ControlPad od Cooler Master

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

ControlPad od Cooler Master to klawiatura, a właściwie keypad, który został wyposażony w technologię, sprawiającą, że to, jak mocno naciskasz dany klawisz, ma znaczenie.

 • Klawiatura, która czuje siłę nacisku - ControlPad od Cooler Master
A A

Jedną z największych zalet pada (w walce z zestawem klawiatura+mysz) jest to, że ma spusty i gałki analogowe, pozwalające płynnie regulować siłę reakcji, zapewniając tym samym większą płynność i precyzję ruchu. Rozwiązaniem dla osób, które jednak nie potrafią przyzwyczaić się do takiego kontrolera ma być najnowszy wynalazek firmy Cooler Master – ControlPad.

ControlPad wygląd

ControlPad to miniklawiatura (keypad) z 24 klawiszami. Wykorzystuje przełączniki mechaniczne (Cherry MX Red lub Gateron Red), co jest atutem, ale kluczową cechą charakterystyczną jest Aimpad. To technologia analogowa, dzięki której klawisze cechują się wielopoziomową czułością nacisku. Innymi słowy: wciskasz mocniej i biegniesz lub jedziesz szybciej (choć zastosowania wybiegają poza gry, o czym za chwilę).

ControlPad podpórka

Klawisze są programowalne, co ma zwiększać możliwości dostosowania urządzenia ControlPad do konkretnych gier czy aplikacji. (Wykończone szczotkowanym aluminium) akcesorium cechuje się również obecnością dwóch rolek przewijania, podświetlenia RGB oraz (odłączalnej, magnetycznej) podpórki pod nadgarstek.

Autorzy twierdzą, że ControlPad będzie mógł być wykorzystany w wielu różnych grach (tutaj lista tytułów obsługiwanych na 100%), zapewniając użytkownikom większą precyzję. Na kanale Cooler Master Gaming odnajdujemy film prezentujący urządzenie w akcji, na przykładzie SUPERHOT, a więc świetnej polskiej strzelanki, w której czas leci tylko wtedy, gry się poruszamy:

Ale firma Cooler Master wierzy, że ControlPad będzie mógł być również wykorzystany na co dzień, a nawet podczas pracy. – „Jego przydatność może okazać się nieoceniona w przypadku edycji filmów lub programów służących do obróbki grafiki, takich jak Photoshop”, czytamy w zapowiedzi (a na liście odnajdujemy także Illustratora i Premiere Pro) i tutaj również mamy film:

Aby projekt mógł zostać dokończony, producent wystartował ze zbiórką na platformie Kickstarter. Potrzebuje 50 tysięcy dolarów – jeśli chcecie pomóc, a przy okazji zapewnić sobie egzemplarz, przejdźcie na stronę akcji.

Źródło: Entrymedia, Cooler Master

Odsłon: 3355 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
  1. Betonowy Druid
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-10-12 11:25

   Chcą wprowadzić produkt całkiem "z czapy", raczej na pewno się to nie przebije, a za pomocą startera zrobią coś ciekawego, zbiorą ludzi których to zainteresuje już na początku, do tego będą mieli informacje jakie jest zainteresowanie. Jak siądzie to rzucą tego więcej na rynek, jak nie to dadzą tym co zapłacili i pozwolą urządzeniu umrzeć po cichu.
   Pozwala to też na zbudowanie pewnego fanbase dla tej technologii i sprawniejszy start.

   Nie jest to taki znowu taki kosmos, bez argumentów.
   Prawdę mówiąc to nie kasa jest tu targetem, a ludzie którzy złapią się na startup, 50k dla CM to drobniaki ^^

   Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-10-12 11:29

   intel to będzie zbierał na dokończenie litografii 10nm :D

   Skomentuj

   1. Smuga
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-12 11:53

    A to zrobi konkurencję dla StarCitizena...

    Skomentuj

 1. Balrogos
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-10-12 12:30

  To jak dam im tego 1$ pledge to rozumiem ze dostane klawiature?

  Skomentuj

 2. Vaclav
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-10-12 14:46

  W 2018 roku super... Już dawno powinny być takie klaw. jako odpowiednik analogów w konsolach.
  No i obowiązkowo lewy klawisz myszki: mocniej klikasz - lepiej strzelasz :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!