Na topie

Dbasz o swój wizerunek? Zarejestruj odpowiednią domenę nim będzie za późno

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Od 1 września można rejestrować kontrowersyjne domeny, również z rozszerzeniem .sex, co może nadszarpnąć niejeden wizerunek.

kontrowersyjne domeny

AA

Osoby publiczne oraz firmy wiedzą jak ważna jest dbałość o swoje bezpieczeństwo i wizerunek. Każdy komu na tym zależy, stara się unikać negatywnych skojarzeń z tym, co zabronione czy wstydliwe. Biorąc to pod uwagę, czas spoglądać na to, co dzieje się dzisiaj w internecie, gdyż za jego pośrednictwem bardzo łatwo dziś o nadszarpnięcie wizerunku i rozprzestrzenienie się nieprawdziwych informacji.

Od pierwszego września, wszystkich dbających o wizerunek powinna zelektryzować informacja o możliwości rejestracji kontrowersyjnych domen na polskim rynku, w tym tych z rozszerzeniem .sex. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z tzw. nowymi domenami, do których należą m.in. te z rozszerzeniami: .online, .tech, .pizza - mówi Dariusz Kowalski, lider zespołu produktowego home.pl.

Przewidywanym hitem sprzedażowym ma być domena z rozszerzeniem .sex. Domenę taką, z nazwą firmy lub imieniem czy nazwiskiem osoby publicznej można będzie nabyć, by następnie umieszczać na niej niesympatyczne treści, trwale odbijające się na wizerunku danej osoby czy firmy. To jednak nie wszystko.

domena .sex

Domena z rozszerzeniem .sex będzie cieszyła się zainteresowaniem inwestorów domenowych oraz osób prywatnych, które mają na uwadze jej odsprzedaż z dużym zyskiem - celnie tłumaczy Dariusz Kowalski. - Dlatego większość firm, instytucji, osób publicznych chce zabezpieczyć swoją nazwę, imię i nazwisko, tak, żeby nie były wykorzystane do celów związanych z tematyką seksu.

Najważniejszą informacją, z perspektywy osób publicznych oraz przedsiębiorstw jest możliwość rezerwacji konkretnych domen z rozszerzeniem .sex zanim będzie to powszechnie możliwe, do 1 października. Następnie, od 5 do 30 października domenę .sex będą mogli zarezerwować jedynie abonenci z rozszerzeniem .xxx, które należą zwykle do stron związanych z seksem.

Wszyscy zaś będziemy mogli wykupić domenę z tym kontrowersyjnym rozszerzeniem dopiero od 4 listopada, pod warunkiem, że nie zarejestruje jej uprzednio jakaś firma czy osoba publiczna, dbająca o swój wizerunek.

Źródło: home.pl

Odsłon: 4116 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Nullmaruzero
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-09-14 14:39

  annagrodzka.sex, aż mi ślinka pociekła :D
  A tak na serio, jaki jest odsetek ludzi których ktoś aż tak nienawidzi że zakłada im takie strony na własnych domenach. Równie dobrze mogę zacząć chodzić po mieście i wykupywać wszystkie powierzchnie reklamowe żeby mi fotoszopek ze mną na nie nie przylepiali.

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-09-14 20:04

   nie nie ma, ale juz mleko sie wylewa i ziarno strachu zostało zalane.
   Teraz domeny te bedzie mozna wykupic i ludzie na wszelki wypadek powinni sie zabezpieczyc :)
   taka kampania reklamowa.

   Skomentuj

 2. ModeratorChodziWRurkach
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2015-09-14 15:21

  Moim zdaniem wykupywanie domen tylko żeby gniły w piwnicy i ewentualnie odsprzedać za sporo przesadzone kwoty powinno być nielegalne i jedynie szkodzi przejrzystości internetu. Większość bardzo krótkich domen hurtem znika jak tylko zostaną publicznie udostępnione.

  Skomentuj

 3. Batyra
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-09-15 03:34

  Benchmark.sex ? :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!