Na topie

Korporacyjna komunikacja 2.0 - pomysł z Białegostoku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Oprogramowanie do firmy

Białostoczanie z Elastic Cloud Solutions chcą, by tworzenie intranetu i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w firmie było proste i intuicyjne.

Korporacyjna komunikacja 2.0 - pomysł z Białegostoku

A A

Microsoft SharePoint to popularna platforma do zarządzania informacjami w korporacji, która ma jednak pewien poważny problem. Jej wdrożenie w firmie (a przede wszystkim przystosowanie do działalności i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa) potrafi zająć długie tygodnie, a czasem i miesiące. Nie jest też tanie. Polska firma Elastic Cloud Solutions twierdzi, że ma na to radę.

Białostoczanie opracowują platformę, której wdrożenie zajmowałoby minutę, a która skutecznie mogłaby połączyć pracowników na różnych szczeblach. Na razie dostępny jest moduł Elastic Intranet (z którego skorzystała między innymi PKP Energetyka, łącząc w intranecie 7 tysięcy pracowników), a wkrótce dołączy do niego Elastic Forms (firmowe formularze). Kolejnym będzie wirtualny asystent pracownika.

Moduły te zawierać mają podstawowe funkcje, czyli takie, których potrzebuje praktycznie każda firma. Dzięki temu nie będzie trzeba podczas wdrażania grzebać w ustawieniach i zwracać uwagi na detale, a jedynie wybrać konkretne pakiety narzędzi, które najlepiej będą odpowiadały potrzebom konkretnej korporacji. Ale to nie wszystko, co może się podobać.

Elastic Cloud Solutions smartfon

Cel jest taki, by za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu – nie tylko komputera czy smartfona, ale też smartwatcha czy gadżetów Internetu Rzeczy – można było wykonywać podstawowe czynności w korporacji. Mówimy tu na przykład o wypełnianiu i przekazywaniu wniosków urlopowych, umawianiu się na spotkania, wyszukiwaniu pracowników czy informowaniu o konferencjach.

Tym, co ma przynieść sukces Polakom (oprócz szerokiej dostępności), ma być zaawansowane wnętrze (ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym itp.) ukryte pod intuicyjnym i przyjaznym użytkownikowi interfejsem przypominającym choćby facebookowego Messengera. O tym, że nie jest to byle co, najlepiej świadczą kontrakt z PKP Energetyka oraz oficjalne wsparcie Microsoftu, który chce dystrybuować współpracującą z Office 365 i SharePointem platformę w kolejnych krajach.

Źródło: INN Poland. Foto: Elastic Cloud Solutions

Odsłon: 3049 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. belineaenter
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-14 12:37

  Mam nadzieje że szef nie będzie miał opcji do podsłuchiwania i podglądania pracowników. Może będzie taka opcja za dopłatą :P

  Skomentuj

 2. miedzianek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-14 19:44

  Moje miasto, takie piękne :D

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!