Na topie

Microsoft prezentuje kulisy powstawania... domyślnej tapety Windows 10

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Oprogramowanie Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Lasery, sztuczna mgła i lampy LED to tylko niektóre z gadżetów wykorzystanych do prac.

Windows 10 tapeta

AA

Microsoft cały czas zapewnia, że przygotowując Windows 10 zadbać chce o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Jeśli spojrzeć na najnowszy materiał przedstawiający kulisy prac nad nowym systemem, wypada dać temu wiarę.

Producent powiedział już o Windows 10 całkiem sporo i chyba dlatego tym razem zdecydował się poświecić chwilę na temat, który dla wielu może wydawać się zupełnie nieistotnym. Microsoft zaprezentował bowiem grafikę, która przywita nas przy pierwszym, a być może także i następnych, uruchomieniu systemu.

Domyślna tapeta zmieniana jest przy każdej nowej odsłonie systemu Windows i nie inaczej będzie w przypadku „dziesiątki”. Myśleliście, że do jej stworzenia wystarczy PhotoShop? Nic podobnego. Lasery, sztuczna mgła i lampy LED to tylko niektóre z gadżetów wykorzystanych do prac. Jakby tego było mała, te nadzorował ceniony grafik Bradley G. Munkowitz. Jak podoba wam się efekt końcowy?


Źródło: youtube - Windows

Odsłon: 12242 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
  1. B_M84
    Oceń komentarz:

    -42    

    Opublikowano: 2015-06-26 11:02

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    brzydka, gimnazjalista w gimpie mógłby im to zrobić za darmo i pewnie w lepszej jakości

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      22    

      Opublikowano: 2015-06-26 11:08

      Typowo polskie podejście do tematu pracy - po co ktoś ma nad czymś pracować skoro "to samo" za darmo może zrobić jakiś uczeń albo student. I nie ma co się dziwić że później mamy taką jakość jaką mamy. Ech .... ręce opadają ........

      Skomentuj

      1. impulse_101
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-28 14:27

        Raczej biora firme za kilka mln, oplacja ja z budzetowki a efekt koncowy jest taki ze faktycznie gimnazjalista by to zrobil lepiej.

        A ta tapeta nadaje sie co najwyzej na tlo BSODA.

        Skomentuj

    2. R2rr0
      Oceń komentarz:

      27    

      Opublikowano: 2015-06-26 11:08

      Uwielbiam takie komentarze. Weź zrób kilka propozycji i wyślij Microsoftowi. Bradley G. Munkowitz z pewnością będzie zawstydzony a ty załapiesz jakiś kontrakcik.

      Skomentuj

      1. StartX_pl
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-06-26 11:37

        A ja jestem podobnego zdania. Microsoft próbuje naśladować apple tworząc swoją identyfikację graficzną systemu, ui, tapety itd. Tylko, że ja taką tapetę od razu zmienię na inną, albo pusty pulpit, a bezsensowny dodatkowy koszt produkcji tapety poniosą odbiorcy końcowi...

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2015-06-26 12:44

          marnowanie zasobów komputera na takie g...o to już nawet nie jest śmieszne, widać że się wypalili i nie mają nic ciekawego do zainteresowania.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2015-06-26 12:48

            *zaoferowania

            Skomentuj

    3. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2015-06-26 11:16

      Dziwne, że zamiast w takim razie pracować w takim microsofcie jesteś nikim ;) Przecież zrobiłbyś to lepiej ? No chyba, że nie reprezentujesz nawet poziomu przeciętnego gimnazjalisty ?

      Skomentuj

  2. R2rr0
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-06-26 11:11

    Jak na konieczność wykorzystania nudnego w sumie logo to wyszło całkiem dobrze. Może nie zmienię "na dzień dobry" :)

    Skomentuj

  3. Ernestynian
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-26 11:12

    Ostateczny efekt mi się nie podoba, lepiej by to wyglądało, gdyby tapetą była animacja z tego wszystkiego co pokazali na filmie :)

    Skomentuj

    1. M4St3R
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-06-26 11:21

      Ciekawe ile komputerów i laptopów z niższej półki nie dawało by sobie z tym rady. Mi się akurat podoba. Aczkolwiek i tak wolę zdjęcie swojej rodzinki ustawić :)

      Skomentuj

  4. TheEquinoxe
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-26 11:17

    Całkiem fajnie wyszła, na pewno lepiej niż domyślna z 7

    Skomentuj

  5. kitamo
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-06-26 11:23

    Nie spodziewalem sie ze robili to w sposob "tradycyjny" w pierwszej chwili myslalem ze to render :)
    fajna zabawa, kreatywne zajecie i praca nie ma co.

    Skomentuj

  6. Dragonik
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-06-26 12:14

    W sumie to byłby z tego niezły bootscreen:)

    Skomentuj

    1. M4St3R
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-06-26 12:43

      Zgodzę się z tym w 100% Jak dla mnie byłby genialny.

      Skomentuj

  7. raffal81
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-06-26 12:16

    W blenderze za pewne 30 min roboty ;))) ale zabawę mieli za pewne przednią ;PPPP no i nikt nie będzie krzyczał że render ;)))) jak to modne ostatnio ;]

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-26 12:17

      ps. za dużo "za pewne"

      Skomentuj

  8. Szymon331
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-06-26 13:08

    W sumie ciekawy pomysl promocji nowego systemu operacyjnego bo tylko po to powstal ten film i tylko dlatego robili tapete "recznie" a nie 100% w 3D.

    Po Windows 95 czy 98 nie pamietam bym mial jakas ze stockowych tapet.

    Skomentuj

  9. nsmarcin
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-06-26 13:16

    A wg mnie świetnym rozwiązaniem są zmienne tapety bing. Nie wiem czy będzie taka możliwość w desktopowym Windows 10 ale na telefonie to naprawdę fajnie wygląda.

    Skomentuj

  10. portals
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-06-26 14:11

    Wiadomo gdzie już idą pieniądze które powinny zostać przeznaczona na rozwój znaczących funkcji.

    Skomentuj

  11. gutko
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-06-26 14:48

    win 10 jest tak napakowany spyware że ta tapetka całkiem w temacie. okno przez które będą nas podglądać illuminati.

    Skomentuj

  12. kerry_sd
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-06-27 11:20

    patrząc na tę tapetę przypomniała mi się Vista Ultimate z animowanymi tapetami... eh

    Skomentuj

  13. Mr.crow
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-27 17:37

    Nie wiem czy będzie pasować do ikon systemowych :)

    Skomentuj

  14. iras584
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-01 10:45

    Jak dla mnie przerost formy nad treścią.
    Tego typu efekty można uzyskać w programach do obróbki 3D z o wiele niższym kosztem/nakładem pracy, a nie wynajmować sztab ludzi i studio fotograficzne, już nie wspomnę o tych "laserach bajerach".

    Ale skoro Microsoft na to stać, to niech się bawią. Życzę im jak najlepiej.