Na topie

Allegro, DHL i paczka z dostawą w godzinach wieczornych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Usługa „Kurier wieczór” pozwala zamówić dostawę kurierską w godzinach wieczornych: między 18.00 a 22.00, w tej samej cenie.

Allegro, DHL i paczka z dostawą w godzinach wieczornych

A A

Kurier, który ma przyjechać z przesyłką około południa, potrafi skutecznie pokrzyżować plany. To jednak staje się przeszłością, bo w ramach współpracy Allegro i DHL, pracownicy tego ostatniego przywiozą nam paczki zamówione przez ten pierwszy serwis także wieczorem.

DHL i Allegro - kurier w godzinach wieczornych

„Kurier wieczór” – tak nazywa się nowa usługa, której największym plusem jest to, że nie próbuje nam ona ułożyć dnia na nowo, lecz jest „dostosowana do stylu życia Polaków”, jak mówi Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro, Grzegorz Czapski. 

Kurier wieczór DHL

Polega ona mianowicie na tym, że możliwe będzie wybranie wieczornych godzin dostawy: między 18.00 a 22.00. Co ważne, cena jest ta sama, a więc w przypadku paczek do 10 kilogramów wyniesie maksymalnie 12,24 zł.

„Kurier wieczór” to krok w dobrym kierunku

„Mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw” – zauważa Czapski.

Jednocześnie Allegro chwali się swoją pozycją lidera w sektorze e-commerce w naszym kraju i zapowiada, że będzie aktywnie uczestniczyć w rozwoju handlu elektronicznego, jak i rynku usług logistycznych. Najnowsza usługa jest właśnie takim krokiem do przodu. – „Spodziewamy się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów”.

Kurier wieczór ocena

Korzyść dla klienta i korzyść dla sprzedawcy

Dzięki usłudze „Kurier wieczór” klient może bardziej komfortowo robić zakupy. Będzie tak jednak tylko wtedy, gdy nową opcję aktywują w swoich „sposobach dostawy” sami sprzedawcy oferujący produkty w serwisie Allegro.

To może być bardzo dobre rozwiązanie dla sprzedawców, ponieważ „większa skuteczność doręczeń, to mniej reklamacji i szybszy zwrot pobrań, a więcej opcji dostawy to większa sprzedaż”, jak informuje obsługujący usługę DHL Parcel.

Wszystkie szczegóły – na stronie Allegro Dla Sprzedających.

Źródło: DHL Parcel, Allegro

Odsłon: 4083 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. pwoznicki
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-06 09:21

    Dla klienta to dobre. Ale dla samego kuriera... To może się odbić na jakości usług.

    Skomentuj

    1. eltra
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-06 14:18

      Nie oni pierwsi będą pracować do nocy i nie ostatni nie mówiąc o wielu zawodach co i pracujących w nocy. A kurier ma w takich godzinach większa szanse dostraczyc paczkę niż 8-18 wiec pomysł jak najbardziej na miejscu.

      Skomentuj

  2. hex3n
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2017-10-06 10:20

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Jak już to wejdzie, to paczkomaty padną w rok.

    Skomentuj

    1. eltra
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-10-06 14:33

      Ja uważam ze prędzej padnie tradycyjne dostarczanie przez kuriera paczki niż paczkomaty. Ja osobiście mam raczej niemiłe doświadczenia z kurierami absolutnie zawsze im się spieszy (możne to i nie wina samego kuriera który chce iść wcześniej do domu co ilości paczek) co mnie osobiście strasznie irytuje, albo ganiaj za nim po mieście jak głupi bo był a nikogo nie było (dzwonisz jestem na jagiellońskiej mówi kurier ok to ja już jadę do pana na jagiellońska dzwonisz ze już jesteś a on na to ja już jestem na Paderewskiego 5 km dalej no plis) A otwieraliście pakę kiedyś przy kurierze żeby sprawdzić towar ? Zapewne odpowiedz brzmi NIE bo nigdy on nie ma czasu a masz takie prawo ( i darujcie sobie komentarze że ja zawsze itp wiem doskonale jak to wygląda :). REASUMUJĄC odbierając paczkę przez paczkomat to wszystko znika :) ja widzę same +

      Skomentuj

      1. behemot
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-06 17:21

        No już bez przesady, że kurier _nigdy_ nie poczeka jeśli zostanie o to poproszony. Mnie się nigdy nie zdarzyło, żeby taka prośba była zignorowana (choć część kurierów niestety nie kryje swojego poirytowania)
        Inna sprawa, że warto szanować pracę tego człowieka i nie sprawdzać każdej paczki dla zasady a wyłącznie takie, których zawartość ma dużą wartość i/lub faktycznie może być uszkodzona nawet w przypadku gdy stan opakowania sugeruje że wszystko jest OK.

        Skomentuj

        1. eltra
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-10-06 23:39

          Jeśli zostanie poproszony to poczeka ale tylko dla tego ze musi własnie ta ich irytacja tym faktem ze klient chce sprawdzić paczkę mnie w zupełności zniechęca a przy paczkomacie lajt i na spoko nikt nad łbem nie stoi nikt nie robi grymasów . No i oczywiście jak piszesz czy warto sprawdzać paczkę niskiej wartości pewni nie, zarowno klient jak i kurier powinni szanować swój czas i siebie.

          Skomentuj

  3. Wasek
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-06 10:56

    No to powiem Wam jak to wygląda na prawdę na przykładzie (nie jednego) zamówienia z Komputronika kurierem DHL w godzinach popołudniowych.

    O 12 dzwoni do mnie kurier i pyta się czy jestem w domu bo chciałby mi dostarczyć paczkę. Informuję go, że zamawiałem dostawę w godzinach popołudniowych. Jako, że trochę się już znamy to mogliśmy swobodnie porozmawiać i dowiedziałem się, że nawet przez chwilę DHL miał kuriera, który jeździł w tych godzinach ale go zwolnili (cięcia kosztów) i każą te paczki dostarczać kurierom, którzy pracują od rana. Więc jeden biedny kurier może jeździć nawet 12h.

    Nie wiem czy tak jest w każdym mieście ale nie radziłbym polegać na tych godzinach - szczególnie, że ta opcja zazwyczaj jest droższa.

    Skomentuj

    1. wizdar
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-10-06 12:27

      Tak jest we Wroclawiu. Kurier miedzy 18 a 22 a ten dzwoni o 17 ze ma paczke. Na szczescie ktos byl i odebral, ale z drugiej strony jak sie oferuje jakas usluge i bierze za to ekstra kase to powinno sie byc w stanie ja zrealizowac.

      Skomentuj

  4. Fiona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-10 09:56

    No a nagminne zostawianie paczek u sąsiadów ???
    To standard firm kurierskich.

    Koszmar jest np. jak kurier zostawi paczkę u Nowaka, a blok nowy i same numery na drzwiach - i weź kombinuj który to Nowak z tych 50 lokatorów.

    Także jakoś czarno widzę to dostarczanie wieczorem.