Na topie

Szybkie matryce 144Hz/3ms póki co tylko w laptopach ASUS

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Tematyka: ASUS ROG Producenci: ASUS

Producent wspomagał prace nad szybszymi panelami, więc teraz otrzymał do nich szybszy dostęp. Inni producenci będą musieli na nie poczekać jeszcze rok.

  • Szybkie matryce 144Hz/3ms póki co tylko w laptopach ASUS
A A

Ostatnie miesiące przyniosły wysyp gamingowych laptopów z szybkimi ekranami 144 Hz – takie konstrukcje znajdziemy już praktycznie u każdego liczącego się producenta. Na szczególną uwagę zasługują modele firmy ASUS, która otrzymała wyłączność na szybsze panele AUO.

Dostęp do szybszych paneli to efekt współpracy obydwóch producentów. Co prawda to firma AUO zajmuje się produkcją matryc, ale ASUS współfinansował badania nad panelami o odświeżaniu 144 Hz i czasie reakcji 3 ms. Dzięki takiej zależności tajwański producent przez rok będzie otrzymywał nowe matryce na wyłączność.

Warto dodać, że szybkie matryce 144Hz/3ms są już stosowane w pierwszych laptopach z serii ASUS ROG – przykładem tutaj mogą być modele ROG GL504 Scar II i Hero II oraz ROG Zephyrus GM501. Konkurencja musi tutaj zadowolić się ekranami 144Hz/7ms lub 120Hz/3ms (przynajmniej jak na razie, bo później również będzie mogła korzystać z szybszych paneli).

Źródło: ComputerBase

Odsłon: 3928 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!