Na topie

Laserowe projektory Ricoh do zastosowań profesjonalnych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Projektory

Kategoria: RTV Projektory Technologie i Firma Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Ricoh

Ricoh PJ WXL5670 i PJ WUL5670 to projektory laserowe stworzone z myślą o dużych salach konferencyjnych i muzeach. Co potrafią?

 • Laserowe projektory Ricoh do zastosowań profesjonalnych
A A

Muzea, sale wykładowe i duże sale konferencyjne – to miejsca, w których doskonale sprawdzić mają się najnowsze profesjonalne projektory laserowe firmy Ricoh.

Ricoh PJ WXL5670 i PJ WUL5670 to projektory potrafiące wyświetlać obraz o przekątnej od 30 do 300 cali, przy odległości od ok. 1,3 do nieco ponad 9,5 metra. Rozdzielczość tego obrazu to WUXGA (1920 x 1200 pikseli) w przypadku tego pierwszego modelu, a dla drugiego – WXGA (1280 x 800 pikseli).

Rozdzielczość to jedyna cecha różniąca obydwa modele. Zarówno PJ WXL5670, jak i PJ WUL5670 korzystają z ekonomicznego, laserowego źródła światła, którego żywotność sięga 20 tysięcy godzin. Urządzenia charakteryzują się jasnością na poziomie 5200 lumenów, która w podanych we wstępie przykładach powinna być więcej niż wystarczająca.

Nowe projektory mają dodatkowo szybko się rozgrzewać (gotowość w 10 sekund), oferować funkcję korekcji geometrii obrazu, cechować się cichą pracą i obsługiwać efektywną transmisję, zgodnie ze standardem HDBaseT. Oprócz tego oddają do dyspozycji gniazda HDMI i USB.

Każdy z dwóch projektorów „został zaprojektowany specjalnie z myślą o pomieszczeniach, gdzie wymagany jest niskim poziom hałasu oraz bezobsługowa praca przez długi czas. Przyjazny dla użytkownika, idealnie sprawdza się w muzeach, dużych salach konferencyjnych, wykładowych lub hotelach”, mówi producent.

Źródło: Ricoh

Odsłon: 3494 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Projektory w marketplace

  1. Michur
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-05-13 09:58

   Opinia bez sensu. Poniżej wklejam kalkulator odległości:https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
   Jeżeli ktoś ma pomieszczenie większe niż 25m2 to prawdopodobnie by uzyskać efekt kinowy będzie potrzebował więcej niż 65 cali. A teraz spójrz jakie są jakie są ceny tv (także tych fhd) powyżej tej wielkości. Dla osób ceniących doznania kinowe u których tv nie jest włączony kilka godz dziennie lepszym rozwiązaniem będzie projektor. Jeżeli są słabe warunki (jasny salon) należy dobrać projektor o dość dużej jasności najlepiej 3lcd oraz ekran typu Magicscreen.
   https://www.youtube.com/watch?v=OLj-oox1Am0

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!