Laptopy

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 - część laptopów ma usterkę i może doprowadzić do pożaru

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2018-02-06

Producent już rozpoczął procedurę naprawy wadliwych egzemplarzy ThinkPad X1 Carbon 5 - są to modele wyprodukowane między grudniem 2016 a październikiem 2017 roku.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 to niemal laptop idealny. Niestety, chiński producent zaliczył wpadkę i część modeli posiada wadę fabryczną, która może prowadzić do uszkodzenia urządzenia lub nawet pożaru.

Dokładnie chodzi o modele ThinkPad X1 Carbon 5, które wyprodukowano między grudniem 2016 a październikiem 2017 roku – zachodzi tutaj ryzyko odkręcenia śruby, która może uszkodzić wbudowany akumulator i go rozładować. Teoretycznie może też dojść do wybuchu pożaru, aczkolwiek jeszcze nie pojawiły się żadne raporty wskazujące na takie zdarzenie.

Całe szczęście producent przyznał się do błędu i rozpoczął procedurę naprawy wadliwych laptopów. Wadliwy egzemplarz najłatwiej rozpoznać po tabliczce znamionowej, którą znajdziemy na spodzie urządzenia (usterka ma dotyczyć modeli 20HQ, 20HR, 20K3 i 20K4). Następnie należy wprowadzić numer seryjny na tej stronie.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 - tabliczka znamionowa

Co zrobić jeżeli jesteśmy w posiadaniu wadliwego laptopa? Producent zaleca wyłączenie urządzenia i kontakt z działem technicznym. Następnie zostanie ono bezpłatnie i możliwie najszybciej naprawione.

Źródło: Lenovo

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    A co z użytkownikami, którzy nie czytają benchmarka i takich newsów, oraz tych którzy, kupili lapka i siedzą wiecznie offline?

    Im pożar nie będzie przeszkadzał? W takim wypadku, firma powinna raczej wysłać wezwanie do wszystkich sprzedawców, aby poinformowali swoich klientów, za wszelką cenę.
    Zaloguj się
  • avatar
    Dobrze,że lenovo się ogarnęło i naprawia te lapy. Oni mają naprawdę sprawny serwis, wysyłałem im latopa i wrócił pięknie naprawiony w 14 przepisowych dni kalendarzowych.