Na topie

Lenovo prezentuje ciekawego smartfona Vibe Z

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Lenovo

Zgodnie z przewidywaniami będzie to naprawdę interesująca propozycja.

Lenovo Vibe Z smartfon

AA

Firma Lenovo zaprezentowała swojego nowego smartfona - Vibe Z, o którym nieoficjalnie mówiło się już jakiś czas temu. Zgodnie z przewidywaniami będzie to naprawdę interesująca propozycja.

Chiński producent wprowadził w ostatnim czasie do swojej oferty kilka smartfonów. Problem w tym, że nawet jeśli w ogólnym rozrachunku ich specyfikacja była całkiem dobra, to dla wielu osób nie do zaakceptowania okazywał się procesor MediaTek. Tym razem będzie inaczej, bo akurat w Vibe Z to właśnie procesor będzie jednym z najmocniejszych punktów.

Najnowsze urządzenie Lenovo napędzać ma bowiem przez czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800. Mocy obliczeniowych zabraknąć zatem nie powinno, tym bardziej, że producent zdecydował się na 2 GB pamięci RAM.

Vibe Z pracować ma pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean i oferować przyszłym użytkownikom także dwie kamery - 13 oraz 5 Mpix, łączność LTE i duży, bo 5,5" ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Warto dodać, że urządzenie zagwarantuje przy tym obsługę dwóch kart SIM.

Producent zapowiedział również pokrowiec, który do złudzenia przypomina S View Cover od Samsunga. Jeśli będzie tak samo dobry, to powinien okazać się sporym plusem.

Lenovo Vibe Z smartfon pokrowiec

Smartfon zadebiutować ma w sprzedaży już wkrótce, chociaż określenie to dotyczy zapewne rodzimego rynku producenta. Miejmy nadzieję, że Vibe Z pojawi się jednak również w Europie. Cena urządzenia nie została ujawniona.

Źródło: engadget

Odsłon: 9626 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Mobile w marketplace

  1. liptons
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-11-12 12:43

    fajny niestety 5,5 ekran czyni z niego mutanta, mam SGS 2 i dla mnie to jest maximum więcej nie ździerżyłbym

    Skomentuj

    1. masta_rops
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-11-12 13:34

      Smartfon jest do przeglądania internetu, pisana maili, oglądania zdjęć, grania w gry, itp.. 5,5 cala jest ok, dzwonienie to w moim przypadku poniżej 10 % czasu używania smartfona, w spodniach telefonu też nie noszę, dla mnie górną granicą rozmiaru jest możliwość odebrania telefonu jedną ręką, obecnie mam 5,2 cala i daję radę.

      Skomentuj

      1. gboor
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-11-12 21:08

        To gdzie jak nie w spodniach. Kobiety mają torebki, a faceci? Jeszcze zimą, to są duże kieszenie w kurtkach, płaszczach, ale latem? Facetowi z torebką trochę nie przystoi :)

        Skomentuj

        1. masta_rops
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2013-11-12 21:20

          Marynarka, saszetka ... nie każdy ma 14 lat :)

          Skomentuj

          1. TotallyNormal
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-11-13 09:59

            Saszetka jest dla taksówkarzy i dilerów, a po bułki też chodzisz w marynarce?

            Skomentuj

          2. gboor
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2013-11-13 10:29

            Latem, przy temperaturach dwadzieścia parę stopni i wyższych, specjalnie marynarkę zakładać żeby mieć smartfona w czym nosić? A z saszetką wygląda się jak cinkciarz czy inny badylarz :) I zajmuje rękę.

            Skomentuj

        2. SweatyMe
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2013-11-12 22:14

          masta_rops ma małego, dużym ekranem rekompensuje sobie braki w naturze. Dzięki brakom w naturze ma miejsce na dużego smartfona w miejscu przyrodzenia. Skończył właśnie 18 lat i jest grubszy cwaniak we wsi :)

          Chłopie! zrób coś z tym swoim życiem!

          Skomentuj

          1. pawel_enskajt
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2013-11-13 08:21

            SweatyMe krowy powinieneś doić a nie na forum pisać!

            Skomentuj

        3. Dudzio993
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-11-17 01:10

          Nerka

          Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-11-12 12:54

    5,5 cali smartfon a to dobre, wiem że zaraz będzie że ktoś ma duże ręce i jest w sam raz ale proszę smartfon to telefon a nie patelnia.

    Skomentuj

  3. AvaloN
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 13:10

    raczej w Euro[pie go nie będzie, chyba że ktoś sprowadzi z Chin... :/

    Skomentuj

    1. Cacek93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-12 14:50

      Jeszcze tanie wyjdzie...
      Zamawiasz na aliexpress i masz go dla siebie :)

      Skomentuj

  4. cris1992r
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-11-12 13:14

    Ale kiedy w końcu smartfony Lenovo oficjalnie pojawią się na polskim rynku? Jest w ich gamie bardzo wiele ciekawych telefonów (np. P780), tylko że sprowadzenie z Chin to lekki strach, bo nie wiadomo czy nie przyjdzie cegła :D zamiast smartfona.

    Skomentuj

  5. ophiuchus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-11-12 13:28

    Ja ostatnio zamawiałem w Chinach tablet i żadnego problemu nie było. Tablet sprawuje się bez zastrzeżeń.

    Skomentuj

    1. Ruseus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-12 14:15

      a moglbys podac strone skad zamawiales i jaki tablet?

      Skomentuj

      1. ophiuchus
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-11-12 16:36

        Proszę bardzo:
        http://www.aliexpress.com/item/HK-Post-Free-shipping-Chuwi-V88s-Mini-Pad-7-85-IPS-1024x768-Quad-Core-RK3188-1GB/1113446369.html

        Tablecik działa jak trzeba, mocy mu nie brakuje. A cena bdb. Zapłaciłem 150 baksów.

        Skomentuj

  6. pique
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 13:29

    Mam aktualnie 4,7', sprawdzałem ostatnio 5' i to już górna granica jak na moje ręce i kieszenie. Ostatnio dziewczyna rozmawiała przez moją 4,7' calówke i to już wygląda ciekawie, ale 5.5...niedługo będzie można używać telefonów jako parasol :P

    Skomentuj

  7. pique
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 13:32

    a co do urządzenia - całkiem fajne, jednak w PL niedostępne co dla wielu osób oznacza że to jest tylko ciekawostka. Swoją drogą 5' HD 2Gb RAM i S800...ach marzenia

    Skomentuj

    1. micechal
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-12 18:09

      Marzenia? Zobacz ZTE Nubia Z5S :)

      Skomentuj

      1. pique
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2013-11-12 20:07

        Zapowiada się bardzo ciekawie :) szkoda że rozdzielczość FHD, no nie mogli dać tego HD i tak mi to wystarczy :D. Premiera w tym miesiącu podobno

        Skomentuj

  8. suchy262
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 15:53

    Przewidywana cena to 680$

    http://www.aliexpress.com/item/Original-LENOVO-K910-VIBE-Z-new-smart-phone-5-5-IPS-1080P-2G-RAM-16G-ROM/1401936662.html

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-12 21:24

      Trzeba pamiętać że ceny z aliexpress często są na początku przesadzone, więc możliwe że będzie tańszy.

      Skomentuj

  9. sculi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 17:22

    Piękny smartfon, ogólnie jestem bardzo zadowolony z A820 no i jakości wykonania. Teraz sprowadzam Iocean X7 i też jestem bardzo ciekaw tego smarfona- 5" full hd tylko procesor Mediatek, chociaż w Lenovo bardzo dobrze pracował i ani razu nie narzekałem.

    Skomentuj

  10. Doktorek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 19:27

    Aż ciekawe że nikt nie podjął sie przedstawicielstwa Lenovo w Polsce, ich A820 i A830 sprzedawają sie jak ciepłe bułeczki na Allegro i to tylko jako pośrednicy bo mało który ma te fony na miejscu w Polsce.

    Skomentuj

  11. filo301
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 21:32

    Wydaje mi się, czy on jest na MIUI?

    Skomentuj

  12. Flynn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 22:35

    5 cali z wąską ramką - tyle mieści się w kieszeniach moich wszystkich spodni. Wszystko ponadto już niestety będzie wystawać.

    Lenovo ma oficjalnie w głębokim poważaniu rynki europejskie. Nieoficjalnie, dzięki prywatnemu importowi sprzedają tu coraz więcej smartfonów. Cena to podstawa, a sprowadzając samemu z Chin można zaoszczędzić na złodziejskich podatkach, pośrednikach, chorych podatkach od ekologii, cłach i innych bzdurach.

    Skomentuj

    1. rafcik_er
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-13 18:08

      Można zaoszczędzić ale nie zawsze bo jak celnik dorwie Twoją przesyłkę to raczej nie ma zmiłuj. Niestety miałem tego pecha ze nie dało rady tego uniknąć ;)

      Skomentuj

      1. Flynn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-11-14 22:34

        Płacisz więc cło i trudno. I tak wychodzi taniej niż jakiś Samsung czy LG.